Android: Netrunner

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Android: Netrunnerkolekcjonerska gra karciana wydana przez Fantasy Flight Games w 2012, a jej polskie tłumaczenie zostało przygotowane przez wydawnictwo Galakta. Gatunek gry jest określany przez producenta jako „Living Card Game”.

BoardGameGeek – angielskojęzyczny portal założony w 2000 roku będący kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata.Galakta - wydawnictwo zajmujące się wydawaniem polskich wersji gier planszowych oraz niekolekcjonerskich gier karcianych. Siedziba wydawnictwa znajduje się w Krakowie.

Zasady gry[ | edytuj kod]

Gra jest niesymetryczna, co oznacza, że każdy z dwóch graczy wykonuje inne ruchy i dysponuje odmiennymi możliwościami zwycięstwa. Wspólny jest natomiast cel, którym jest zdobycie siedmiu punktów realizowanych lub wykradzionych projektów. Jeden z graczy kontroluje korporacje, natomiast drugi wciela się w walczącego z nią hakera (w grze zwanego Netrunnerem). Każda karta w grze może być neutralna lub należeć do wybranej frakcji. Istnieją 4 korporacje: Jinteki, NBN, Haas-Bioroid oraz Weyland Consortium, a także 3 grupy Netrunnerów: Anarchowie (ang. Anarch), Przestępcy (ang. Criminal) i Kształcerze (ang. Shaper).

Podstrony: 1 [2] [3]
Reklama