Anastazew

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

2 miejscowości w Polsce:

Wieś (łac. pagus, rus) – jednostka osadnicza o zwartej, skupionej lub rozproszonej zabudowie i istniejących funkcjach rolniczych lub związanych z nimi usługowych lub turystycznych, nieposiadająca praw miejskich lub statusu miasta (art. 2 ustawy z 29 sierpnia 2003 o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych).Gmina Zabrodzie – gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie wyszkowskim z siedzibą w Zabrodziu. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie ostrołęckim.
  • Anastazewwieś w woj. łódzkim, w pow. zgierskim, w gminie Parzęczew
  • Anastazew – wieś w woj. mazowieckim, w pow. wyszkowskim, w gminie Zabrodzie
  • Województwo łódzkie – jedno z 16 województw Polski, położone w centralnej części kraju. Obejmuje obszar o powierzchni 18 218,95 km². Według danych z 31 grudnia 2010 województwo miało 2,53 mln mieszkańców. Ma najmniejszą lesistość w kraju.Gmina Parzęczew (do 1953 gmina Piaskowice) – gmina wiejska w województwie łódzkim, w powiecie zgierskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie łódzkim.
    Warto wiedzieć że... beta

    Powiat zgierski – powiat w Polsce (województwo łódzkie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Zgierz.

    Reklama