• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Allen Carr  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Biblioteka Narodowa Korei – biblioteka narodowa Korei Południowej znajdująca się w Seulu. Powstała w 1945 roku. Jej zbiory liczą ponad 11 milionów woluminów (2018), w tym ponad milion zagranicznych książek.
  Życie osobiste[ | edytuj kod]

  W końcu lipca 2006 roku przekazano informacje, że został u niego stwierdzony rak płuca. Następnego miesiąca 71-letni Carr ujawnił, że zostało mu około dziewięć miesięcy życia. Powiedział wtedy m.in.: Kiedy wypaliłem ostatniego papierosa 23 lata temu, stałem się najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Czuję się nim i dziś. Carr napisał list otwarty do Tony'ego Blaira, w którym ponagla akceptację przez National Health Service swojej metody.

  Easyway To Stop Smoking to metoda rzucania palenia, opracowana przez Allena Carra. Nie zajmuje się uzależnieniem fizycznym, ale psychicznym. Jej istotą jest zmiana nastawienia palacza do palenia, sposobu, w jaki myśli o paleniu.Rak płuca (inaczej rak oskrzela) – najczęstszy nowotwór złośliwy, na który umiera rocznie na całym świecie 1,3 mln osób. Jest jednym z najgorzej rokujących nowotworów. Stanowi najczęstszą przyczynę zgonów z powodu raka u mężczyzn i jest na 2. miejscu pod tym względem u kobiet. Obecny stan wiedzy wskazuje na to, że największy wpływ na ryzyko zachorowania na raka płuca ma długoterminowe narażenie na wdychane karcynogeny, a zwłaszcza dym tytoniowy. Wydaje się, że w rzadkich przypadkach zachorowań na raka płuca u osób, które nigdy nie paliły do zachorowania dochodzi najczęściej przez połączenie czynników genetycznych oraz ekspozycji na bierne palenie. Poza tym radon oraz zanieczyszczenie powietrza, także mają wpływ na powstawanie raka płuca.

  Allan Carr zmarł 29 listopada 2006 roku w swoim domu w hiszpańskiej Maladze.

  Książki[ | edytuj kod]

 • The Easy Way to Stop Smoking, Polskie wydanie: Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie
 • The Only Way to Stop Smoking, Polskie wydanie: Możesz rzucić palenie, zrób to teraz
 • Allen Carr's Easy Way for Women to Stop Smoking, Polskie wydanie: Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie dla kobiet
 • Allen Carr's Easy Way to Control Alcohol, Polskie wydanie: Prosta metoda jak skutecznie kontrolować alkohol
 • Allen Carr's Easy Weigh to Lose Weight, Polskie wydanie: Prosta metoda jak skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów
 • The Easy Way to Enjoy Flying',Polskie wydanie: Prosta metoda jak pozbyć się lęku przed lataniem
 • How to Stop Your Child Smoking, Polskie wydanie:Twoje dziecko pali. Możesz mu pomóc
 • The Easy Way to Stop Worrying, Polskie wydanie: Koniec z zamartwianiem się
 • No More Diets, Polskie wydanie: Koniec z dietami
 • No More Hangovers Polskie wydanie: Koniec z kacem
 • Allen Carr's Easy Way to Be Successful
 • The Little Book of Quitting Polskie wydanie: Koniec z popielniczkami
 • Smoking Sucks Polskie wydanie: Smoking Sucks – palenie jest do kitu komiks dla dzieci i rodziców
 • Sir Richard Charles Nicholas Branson (ur. 18 lipca 1950) – brytyjski przedsiębiorca, miliarder, twórca obejmującej ponad 400 firm Virgin Group. Branson jest czwarty na liście najbogatszych osób w Wielkiej Brytanii. Zgodnie z listą miliarderów magazynu Forbes z roku 2011, jego majątek wyceniany jest na 4,2 miliarda dolarów. W 1998 roku Branson wydał autobiografię, zatytułowaną Losing My Virginity, stała się ona światowym bestsellerem.Philip Anthony Hopkins, CBE (ur. 31 grudnia 1937 w Port Talbot) – pochodzący z Wielkiej Brytanii amerykański aktor teatralny i filmowy, kompozytor, malarz.


  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Otyłość (łac. obesitas) – patologiczne nagromadzenie tkanki tłuszczowej w organizmie, przekraczające jego fizjologiczne potrzeby i możliwości adaptacyjne, mogące prowadzić do niekorzystnych skutków dla zdrowia. Za otyłość uważa się stan, w którym tkanka tłuszczowa stanowi więcej niż 20% całkowitej masy ciała u mężczyzn oraz 25% u kobiet. Otyłości towarzyszy nadwaga, czyli nadmierna masa ciała powyżej masy optymalnej.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Biblioteka Narodowa Izraela (hebr. הספרייה הלאומית; dawniej: Żydowska Biblioteka Narodowa i Uniwersytecka, hebr. בית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי) – izraelska biblioteka narodowa w Jerozolimie.
  Alkoholizm, choroba alkoholowa, uzależnienie od alkoholu, toksykomania alkoholowa – zaburzenie polegające na utracie kontroli nad ilością spożywanego alkoholu.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.032 sek.