Alive 2007

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

Alive 2007 – album koncertowy francuskiego duetu Daft Punk, po raz pierwszy wydany 19 listopada 2007. Po Alive 1997 jest to drugi album na żywo nagrany przez zespół. Alive 2007 zawiera ich występ w Bercy w Paryżu 14 czerwca 2007.

19 listopada jest 323. (w latach przestępnych 324.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 42 dni. Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.

Wydanie albumu w Ameryce Północnej zostało opóźnione do 4 grudnia 2007 z powodu problemów produkcyjnych. Mimo to pobranie płyty w wersji cyfrowej było możliwe dopiero 20 listopada 2007. Wypuszczono również wydanie specjalne płyty zawierające bis z Alive Tour 2007 na drugim dysku. Zawiera również 50-stronicową książkę zawierającą zdjęcia z wycieczki zebrane przez DJ Falcona. Pierwszy singiel z albumu, "Harder, Better, Faster, Stronger (Alive 2007)" został wydany cyfrowo 15 października 2007.

Alive 1997 – jest to album zespołu Daft Punk wydany 6 listopada 2001. Zawiera 45 minutowy fragment koncertu zarejestrowanego w Que Club w Birmingham w dniu 8 listopada 1997.Daft Punk – francuski duet muzyczny, pochodzący z Paryża, tworzący muzykę elektroniczną na pograniczu gatunku house. Tworzą go: Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter. Charakterystyczną cechą muzyków jest ukrywanie swoich twarzy pod kaskami, co nadaje członkom zespołu oryginalny wygląd.

Album zdobył nagrodę Grammy w kategorii Best Electronic / Dance Album w 2009 roku.

Lista utworów[ | edytuj kod]

 1. "Robot Rock" / "Oh Yeah" – 6:28
 2. "Touch It" / "Technologic" – 5:30
 3. "Television Rules the Nation" / "Crescendolls" – 4:51
 4. "Too Long" / "Steam Machine" – 7:02
 5. "Around the World" / "Harder, Better, Faster, Stronger" – 5:43
 6. "Burnin'" / "Too Long" – 7:12
 7. "Face to Face" / "Short Circuit" – 4:55
 8. "One More Time" / "Aerodynamic" – 6:11
 9. "Aerodynamic Beats" / "Forget About the World" – 3:32
 10. "The Prime Time of Your Life" / "The Brainwasher" / "Rollin' & Scratchin'" / "Alive" – 10:22
 11. "Da Funk" / "Daftendirekt" – 6:37
 12. "Superheroes" / "Human After All" / "Rock'n Roll" – 5:41

Bonus CD[ | edytuj kod]

 1. Bis: "Human After All" / "Together" / "One More Time (reprise)" / "Music Sounds Better with You" – 9:59
 2. Teledysk: "Harder, Better, Faster, Stronger (Alive 2007)"
Thomas Bangalter (ur. 3 stycznia 1975) – założyciel zespołu Daft Punk wraz z Guy-Manuel de Homem-Christo. Syn Daniela Vangarde który robił i był producentem muzyki na pograniczu disco, do tej pory produkuje muzykę. Thomas odziedziczył po ojcu pasję do muzyki i sam zaczął ją tworzyć.20 listopada jest 324. (w latach przestępnych 325.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 41 dni.


Podstrony: 1 [2] [3]
Reklama