Alicja Boncol

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Alicja Boncol. Piknik Country Mrągowo 2006

Alicja Boncol (ur. 15 czerwca 1970 w Gubinie) – polska wokalistka country, wielokrotna zdobywczyni tytułu „Wokalistki Country” w plebiscycie tygodnika „Dyliżans”.

Gubin (niem. Guben, dolnołuż. Gubin) – miasto i gmina w województwie lubuskim, w powiecie krośnieńskim, na prawym brzegu Nysy Łużyckiej, nad Lubszą. Gubin leży w polskiej części Dolnych Łużyc, na granicy z Niemcami i do 1945 roku było wschodnią częścią miasta Guben.Muzyka country, utożsamiana mylnie z filmową country and western music – odmiana muzyki rozrywkowej, powstała w USA w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku z ballad kowbojskich i traperskich, śpiewanych przez wędrownych grajków, wyposażonych w bardzo skromne instrumentarium - banjo, gitara, skrzypce itp.

Wykonuje utwory m.in. takich kompozytorów jak: Tomasz Jarmołkiewicz, bracia Gabłońscy, Krzysztof Cedro, Lonstar, Bożena Smolnicka, Wojciech Cejrowski.

Życiorys[ | edytuj kod]

Zadebiutowała w 1994 w przesłuchaniu konkursu Chcę być gwiazdą pod patronatem Polskiego Radia Oddział Katowice (program Marka Mierzwiaka i Janusza Wegiery). Po awansie do finałów, nawiązała współpracę z zespołem Tamers trwającą kilka miesięcy. Następnie przeszła do zespołu Fair Play, gdzie poznała Katarzynę Szubartowską (zastąpioną później przez Katarzynę Kamińską) i Sonię Drzymała, z którymi wystąpiła w Przepustce do Mrągowa w 1995 roku. Z zespołem Fair Play, a od 2001 roku z własną grupą KoAlicja, nieprzerwanie gościła na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Country w Mrągowie, występując z takimi wykonawcami, jak Michał Lonstar czy Tomasz Szwed. Brała udział w Piknikach Country, Konwojach Country, gdzie miała okazję występować z amerykańskimi i polskimi muzykami (Michał Milowicz, Witold Paszt, Gail Davies).

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Wojciech Daniel Cejrowski (ur. 27 czerwca 1964 w Elblągu) – polski dziennikarz, satyryk, podróżnik, autor książek i publikacji prasowych, publicysta katolicki, kierownik artystyczny biblioteki Poznaj Świat, członek The Explorers Club, socjolog.

Odbyła trasy koncertowe na Litwie (na Visagino Country dwukrotnie reprezentowała Polskę – 1997, 2003), występowała na scenach festiwalowych Czech i Słowacji, w Norwegii, Niemczech oraz we Francji. Współpracowała ze stacjami radiowymi i telewizyjnymi (Polskie Radio 1, Radio Katowice, Radio BIS, TVP, WOT, TV Polonia, Polsat). Nagrywała dżingle dla Radia Zet.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Litwa, Republika Litewska (lit. Lietuva, Lietuvos Respublika) – państwo w Europie, jeden z krajów bałtyckich, członek Unii Europejskiej i NATO; graniczy od zachodu z Rosją (obwodem kaliningradzkim), od południowego zachodu z Polską, od wschodu z Białorusią, od północy z Łotwą.

W 1999 wygrała edycję programu TVN Zostań gwiazdą śpiewając utwór Cher Believe.

Realizowała też teledyski dla TVP i TV Polonia. Koncertuje jako Alicja Boncol & Koalicja.

Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Słowacja, Republika Słowacka (słow. Slovensko, Slovenská republika) – państwo śródlądowe w Europie Środkowej. Graniczy z Austrią (127 km), Polską (597 km), Czechami (240 km), Ukrainą (98 km) oraz Węgrami (678 km). Łączna długość granicy lądowej wynosi 1740 km. Do 1993 wchodziła w skład Czechosłowacji. Od 1 maja 2004 kraj należy do Unii Europejskiej, oraz NATO, a od 1 stycznia 2009 – do strefy euro. Stolicą państwa jest Bratysława, położona nad Dunajem przy granicy z Austrią i Węgrami.
Michał Lonstar, właściwie Michał Łuszczyński (ur. 21 listopada 1948 w Warszawie) – jeden z najpopularniejszych w Polsce piosenkarzy muzyki country, gitarzysta, kompozytor, filmoznawca, tłumacz symultaniczny oraz tłumacz list dialogowych, autor polskojęzycznych i anglojęzycznych tekstów piosenek, producent własnych projektów muzycznych, projektant okładek płyt i plakatów o tematyce muzycznej, także grafik, akwarelista, publicysta, a z wykształcenia architekt.
Cher, właśc. Cherilyn Sarkisian LaPiere (ur. 20 maja 1946 w El Centro w Kalifornii) – amerykańska piosenkarka, aktorka, reżyserka i producentka muzyczna, określana jako „Bogini Pop” (ang. Goddess of Pop).
Zostań gwiazdą - Program rozrywkowy emitowany w telewizji TVN w latach 1998 - 1999. Piosenkarze-amatorzy zgłaszali się do programu, by pod okiem specjalistów przygotować się do profesjonalnego występu na scenie. W każdym odcinku występowało kilkoro uczestników, a najlepszego spośród nich wybierało jury składające się z osób związanych z muzyką i fonografią. Uczestnicy naśladowali oryginalnych wykonawców piosenek, zarówno wyglądem, jak i sposobem śpiewania. Program doczekał się trzech edycji. Producentem programu była firma Endemol Neovision. Program prowadził Krzysztof Ibisz.
Mariusz Kalaga (ur. 19 grudnia 1959 w Dąbrowie Górniczej) – polski wokalista muzyki pop i country, pracownik samorządowy.
Polskie Radio SA (PR SA) – jednoosobowa spółka akcyjna Skarbu Państwa z siedzibą w Warszawie, której celem działalności jest wypełnianie zadań radiofonii publicznej w Polsce.

Reklama