Alhambra (Kalifornia)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Alhambra – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Los Angeles. W 2010 zamieszkiwało je 83 089 osób. Miasto leży na wysokości 150 metrów n.p.m. i zajmuje powierzchnię 19,7 km².

Encyklopedia Britannica (ang. Encyclopædia Britannica) – najstarsza wydawana do chwili obecnej i najbardziej prestiżowa encyklopedia angielskojęzyczna. Artykuły w niej zamieszczane uważane są powszechnie przez czytelników za obiektywne i wiarygodne.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

W mieście rozwinął się przemysł lotniczy, maszynowy oraz elektroniczny.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

Ludzie związani z Alhambrą[ | edytuj kod]

 Zobacz też kategorie: Ludzie związani z Alhambrą, Ludzie urodzeni w Alhambrze.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Feature Detail Report for: Alhambra (ang.). Geographic Names Information System. [dostęp 2017-03-04].
  2. THE ALHAMBRA CITY COUNCIL (ang.). cityofalhambra.org. [dostęp 2017-03-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-10-18)].
  3. 2010 place list. United States Census. [dostęp 2017-03-04].
  4. Alhambra, [w:] Encyklopedia PWN [online] [dostęp 2021-05-23].

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Strona internetowa miasta. [dostęp 2017-03-04].
  • Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
    Reklama