Alex Hyde-White

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Alexander „Alex” Hyde-White (ur. 30 stycznia 1959 w Londynie) – brytyjski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, także reżyser i producent filmowy.

Karen Dotrice (ur. 9 listopada 1955 na Guernsey na Wyspach Normandzkich) − Brytyjska aktorka pochodząca z aktorskiej rodziny, która rozpoczęła karierę mając 9 lat jako Jane Banks w filmie Mary Poppins. W 2004 otrzymała nagrodę Disney Legend.Hollywood – dzielnica miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych i najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii. Słowo Hollywood jest używane jako skrótowa, popularna nazwa dla amerykańskiego przemysłu filmowo-telewizyjnego.

Życiorys[ | edytuj kod]

Urodził się w Londynie jako syn Ethel M. (z domu Korenman), kierowniczki sceny, która działała pod pseudonimem Ethel Drew, i aktora Wilfrida Hyde’a-White’a. Znany wśród przyjaciół jako Punch, dorastał w Palm Springs w Kalifornii. Po ukończeniu Palm Springs High School, przez rok uczęszczał na Uniwersytet Georgetown w Waszyngtonie. W 1968 po raz pierwszy wystąpił na scenie w Los Angeles jako Tom w przedstawieniu Niezwykły Pan Pennypacker.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Kampania Arnolda (ang. See Arnold Run) – amerykański komediodramat z 2005 roku w reżyserii Jamesa B. Rogersa na podstawie książki Nigel Andrews.

W 1978 podpisał kontrakt z Universal Studios Entertainment jako jeden z ostatnich aktorów z systemu studyjnego w Hollywood, w grupie, do której należeli Lindsay Wagner, Andrew Stevens, Gretchen Corbett czy Sharon Gless. Po gościnnym występie w serialu ABC Battlestar Galactica (1978) jako kadet Bow, zagrał w filmie telewizyjnym o superbohaterach CBS Captain America II: Death Too Soon (1979), opartym na postaci Kapitana Ameryki (w tej roli Reb Brown) z Marvel Comics. W 1981 zadebiutował na Broadwayu jako porucznik Maurice Radet w sztuce Kingdoms u boku Armanda Assante.

American Broadcasting Company (krócej ABC lub ABC Network) − jedna z trzech głównych amerykańskich sieci telewizyjnych w USA, powstała w 1932 jako radio NBC Blue Network. Obecnie należy ona do The Walt Disney Company.Waszyngton, D.C., formalnie Dystrykt Kolumbii (ang. Washington, D.C. /ˈwɒʃɪŋtən ˌdiːˈsiː/, District of Columbia), potocznie nazywany Waszyngtonem lub D.C. – założona 16 lipca 1790 stolica Stanów Zjednoczonych.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Strażnik Teksasu (Walker, Texas Ranger) – amerykański serial telewizyjny produkowany w latach 1993-2001. Emitowany był w USA przez CBS, a w Polsce przez Polsat oraz TV 4. Obecnie, serial nadawany jest na kanale Universal Channel. Tytułową rolę w serialu grał Chuck Norris jako Cordell Walker, a towarzyszyli mu Clarence Gilyard Jr. oraz Sheree J. Wilson.
Złap mnie, jeśli potrafisz (ang. Catch Me if You Can, 2002) – komedia kryminalna w reżyserii Stevena Spielberga, nakręcona w 2002 na podstawie książki z 1980, autorstwa Franka Williama Abagnale’a oraz Stana Reddinga.
International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
Prezydencki poker (ang. The West Wing) – serial telewizyjny amerykańskiej sieci telewizyjnej NBC emitowany w latach 1999-2006 (zrealizowano 156 odcinków). Opowiada o losach administracji prezydenta Stanów Zjednoczonych. Angielska nazwa West Wing oznacza „Zachodnie Skrzydło”, i odnosi się do części Białego Domu, w której znajduje się Gabinet Owalny (Oval Office) oraz pomieszczenia biurowe najbliższych współpracowników prezydenta.
Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
Posterunek przy Hill Street, oryg. Hill Street Blues – amerykański serial telewizyjny sieci NBC z lat 1981-1987 o pracy policjantów.
Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

Reklama