• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Alessandro Nivola  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Schizofrenia paranoidalna (s. urojeniowa) – typ schizofrenii, w przebiegu której dominującymi objawami choroby są objawy pozytywne (urojenia oraz halucynacje); objawy negatywne, katatoniczne oraz zaburzenia myślenia nie są zbyt wyraźne lub w ogóle nie występują.F. Murray Abraham, właściwie Fahrid Murray Abraham (ur. 24 października 1939 w Pittsburghu) – amerykański aktor filmowy i teatralny, prezenter telewizyjny.

  Alessandro Antine Nivola (ur. 28 czerwca 1972 w Bostonie) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się jako jeden z dwóch synów artystki Adriany Nivoli i Pietro Salvatore Nivoli, profesora nauk politycznych, który napisał książkę Prawa widoku: Jak kształtować politykę miejską w Europie i Ameryce (Laws of the Landscape: How Policies Shape Cities in Europe and America). Ma brata Adriana. Jego dziadek ze strony ojca Costantino Nivola był włoskim rzeźbiarzem, a babka ze strony ojca Ruth Guggenheim była żydowską uchodźczynią z Niemiec. Uczęszczał do Phillips Exeter Academy. Zainteresował się aktorstwem podczas wakacji na obozie teatralnym przy Eugene O’Neill Theatre w Waterford w stanie Connecticut.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Zadebiutował na scenie Seattle w sztuce Athola Fugarda Pan Harold ...i chłopcy (Master Harold...and the Boys). W 1994 ukończył studia na wydziale literatury angielskiej Uniwersytetu Yale’a (w New Haven) i podjął pracę w Yale Repertory Theatre. Rok później wystąpił na Broadwayu w roli Bielajewa, młodego kochanka Natalii Pietrowny (Helen Mirren) w spektaklu Iwana Turgieniewa Miesiąc na wsi (A Month in the Country, 25 kwietnia – 10 czerwca 1995) u boku F. Murraya Abrahama, za którą był nominowany do nagrody Drama Desk Award. Zebrał dobre za rolę Orlanda w sztuce Jak wam się podoba z Gwyneth Paltrow.

  Brooklyn – jeden z pięciu okręgów (boroughs) Nowego Jorku, oraz hrabstwo (county), w stanie Nowy Jork, o nazwie Kings. W 2010 roku liczył ok. 2 505 000 mieszkańców, co daje największą populację ze wszystkich okręgów Nowego Jorku.Jak wam się podoba (ang. As You Like It) – idylliczna komedia autorstwa Williama Szekspira z roku 1599 lub 1600. Została opublikowana w Pierwszym Folio w 1623.

  Po raz pierwszy trafił na szklany ekran w miniserialu NBC Danielle Steel Pierścionek (The Ring, 1996) z Nastassją Kinski i Michaelem Yorkiem. Zwrócił na siebie uwagę krytyków rolą Polluxa Troya, cierpiącego na schizofrenię paranoidalną młodszego brata Castora (Nicolas Cage) w dreszczowca sci-fi Johna Woo Bez twarzy (Face/Off, 1997), za którą zdobył nominację do nagrody Blackbuster Entertainment. Popularność zyskał dzięki roli Gavina Harrisa w dramacie sportowym Gol! (Goal!, 2005) oraz jego sequelachGol 2 (Goal! 2: Living the Dream..., 2007) i Gol 3 (Goal! 3, 2008).

  Seattle – miasto w stanie Waszyngton. Leży pomiędzy Zatoką Puget a jeziorem Waszyngtona z ujściem na Pacyfik, prawie 108 mil (174 km) na południe od granicy z Kanadą.Gol 3 (ang. Goal! 3) – ostatnia część trylogii Goal!, która została nakręcona na Mistrzostwach Świata w Niemczech w 2006 roku.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Gwyneth Kate Paltrow (ur. 27 września 1972 roku w Los Angeles, w stanie Kalifornia) – amerykańska aktorka, reżyser i scenarzystka filmowa.
  Iwan Siergiejewicz Turgieniew (ros.: Иван Сергеевич Тургенев; ur. 28 października/9 listopada 1818 w Orle, Rosja, zm. 22 sierpnia/3 września 1883 w Bougival koło Paryża, Francja) – pisarz rosyjski, jeden z głównych przedstawicieli rosyjskiego realizmu krytycznego.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  New Haven – miasto w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, siedziba Hrabstwa New Haven położonego w stanie Connecticut. W 2019 miasto posiadało ponad 130 tys. mieszkańców.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Danielle Steel, właśc. Danielle Fernande Dominique Schuelein-Steel (ur. 14 sierpnia 1947 w San Francisco w Kalifornii) – powieściopisarka amerykańska, popularna autorka kilkudziesięciu książek z gatunku literatury dla kobiet, z których duża część doczekała się adaptacji filmowych. Wydała też własne wiersze miłosne.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.936 sek.