Aleksiej Sieriebriakow

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Aleksiej Sieriebriakow, ros. Алексей Валерьевич Серебряков (ur. 3 lipca 1964 w Moskwie) – rosyjski aktor kinowy oraz teatralny, występujący zwłaszcza w filmach sensacyjnych i akcji. Zagrał m.in. w filmach 9 Kompania, Ładunek 200 oraz Nikt.

Publiczność – typ zbiorowości, która wyróżniana jest ze względu na to, że jej uwaga koncentruje się na konkretnym przekazie.Adwokat (łac. advocatus od advocare, wzywać na pomoc) – prawnik świadczący pomoc prawną w szczególności polegającą na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami. Adwokatów nazywa się potocznie (choć nieprecyzyjnie) obrońcami sądowymi. W Polsce zawód wykonywany na podstawie ustawy z dnia 26 maja 1982 r. Prawo o adwokaturze.

Życiorys[ | edytuj kod]

Urodził się w rodzinie inżyniera (ojciec) i lekarki (matka). Po ukończeniu szkoły Sieriebriakow wstąpił do Syzrańskiego Teatru Dramatycznego, zapisał się też na kurs GITIS Olega Tabakowa. W 1986 roku ukończył studia i został przyjęty do teatru studyjnego "Tabakierka", w którym grał około 5 lat. W 1986 roku zagrał rolę młodego mężczyzny o imieniu Pan w chwalonym przez krytyków dramacie "Забавы молодых". Po tym filmie zwrócił uwagę wielu reżyserów.

Melodramat (gr.) – gatunek literacki lub filmowy o sensacyjnej fabule, zwykle miłosnej, nasyconej patetyczno-sentymentalnymi efektami i kończącej się z reguły pomyślnie dla bohaterów szlachetnych, a źle dla tzw. "czarnych charakterów". Początki melodramatu sięgają XVIII wieku, kiedy był to utwór dramatyczny opatrzony muzyką. Schemat miłości w melodramacie: miłość + przeszkoda nie do pokonania = cierpienie. Melodramat zatem to film o miłości trudnej lub niemożliwej do zrealizowania.Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

W 1989 roku wziął udział w filmie sensacyjnym "Фанат", w którym grał rolę karateki. Po filmie Aleksiej doczekał się uznania publiczności i zwrócił uwagę dziennikarzy.

W 1991 roku wziął udział w filmie "Афганский излом", który robi furorę wśród publiczności. Potem następuje: komedia «Обнаженная в шляпе», melodramat «Ночь вопросов», dramat «Высшая мера», melodramat «Ночь вопросов» i wiele innych ról.

Dramat społeczny "Серп и молот" jest najbardziej interesującą rolą Aleksieja Sieriebriakowa w tych latach za którą, otrzymał nagrodę na festiwalu "Киношок" w Anapie – Najlepszy aktor.

PiraMMMida – film rosyjski z 2010 r. w reżyserii Eldara Saławatowa, oparty na prawdziwych wydarzeniach początku lat 90. XX wieku. Sjergiej Mawrodi (w filmie Mamontow) założyciel MMM, piramidy finansowej działającej od lutego 1994 Towarzysząca temu ogromna kampania reklamowa i tysiące punktów sprzedaży rozsianych po całym kraju sprawiały, że tygodniowo przybywało około milion nowych posiadaczy "akcji".IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

W późnych latach 90 Sieriebriakow grał mniej. W tym czasie znalazł szczęście w życiu osobistym. Aleksiej ożenił się z Maszą, którą poznał w latach 80. Jak mówi sam aktor, jest bardzo szczęśliwy w życiu rodzinnym, a jego pierwsza córka Dasza jest „główną nagrodą” w jego życiu.

Na początku nowego stulecia został nakręcony serial Бандитский Петербург, w którym zagrał rolę adwokata. Film stał się bardzo popularny. Aleksiej zdobył nową fale popularności, widzowie byli ciekawi nowych informacji na temat aktora, reżyserzy zaczęli zapraszać go do swoich nowych produkcji. W tym samym roku zagrał główną rolę w filmie Шатун, w filmie akcji Десант i serialu Империя под ударом.

Rosjanie (ros. русские / russkije) – naród wschodniosłowiański, zamieszkujący głównie Rosję oraz inne kraje byłego Związku Radzieckiego, przede wszystkim: Ukrainę, Białoruś, Kazachstan, Uzbekistan, Łotwę, Kirgistan, Estonię, Litwę, Mołdawię i Naddniestrze oraz Turkmenistan. Znaczące diaspory znajdują się w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Niemczech.Nikt (oryg. Nobody) – amerykański film akcji z 2021 roku, w reżyserii Ilyi Naishullera. Scenariusz napisał Derek Kolstad, a tytułowa rolę zagrał Bob Odenkirk.

Z ostatnich popularnych prac Aleksieja Sieriebriakowa: serial Боязет, serial Штрафбат, thriller Побег.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Film dramatyczny – gatunek filmowy zawierający najczęściej utwory o charakterze fabularnym, rzadziej także dokumentalnym, których struktura ma za zadanie poruszyć emocje widza. Akcja filmu skupia się wokół głównego konfliktu. W zależności od typu konfliktu i problematyki występują różne odmiany gatunku.
Ładunek 200 (ros. Груз 200) - rosyjski thriller z 2007 roku, w reżyserii Aleksieja Bałabanowa. Premiera filmu miała miejsce 3 maja 2007.
Teatr alternatywny (zwany także: awangardowy, eksperymentalny, laboratoryjny, niezależny, obrzeży, offowy, otwarty, podziemny, studyjny) to teatr poszukujący nowych środków wyrazu w sztuce aktorskiej lub w materii scenicznej, kreujący nowe układy przestrzenne, nowe metody pracy i nowe relacje między aktorem a publicznością.
International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
Biblioteka Narodowa Izraela (hebr. הספרייה הלאומית; dawniej: Żydowska Biblioteka Narodowa i Uniwersytecka, hebr. בית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי) – izraelska biblioteka narodowa w Jerozolimie.
Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
Film akcji (ang. action movie) − film sensacyjny, którego głównym zadaniem jest dostarczanie rozrywki widzom poprzez pokazywanie pościgów samochodowych, strzelanin, bijatyk i innych scen kaskaderskich o dużym ładunku napięcia i emocji. Najsłynniejszymi producentami filmów akcji są Amerykanie. Film akcji jest często łączony z innymi gatunkami takimi jak: fantastyka naukowa (Terminator), horror (Blade: Wieczny łowca) czy komedia (Zabójcza broń).

Reklama