Aldona Wejchert

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Aldona Wejchert (ur. 1969) – polska bizneswoman, wiceprezydent Grupy ITI.

Wprost” – polski tygodnik społeczno-polityczny wydawany przez Platformę Mediową Point Group. Ukazuje się w formie drukowanej w poniedziałki.London Business School (LBS) - międzynarodowa szkoła biznesu założona w 1964 r. w Londynie (Zjednoczone Królestwo).

Życiorys[ | edytuj kod]

Aldona Wejchert ukończyła studia na Wydziale Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a dodatkowe wykształcenie w dziedzinie biznesu zdobyła w London Business School. W roku 1993 dołączyła do Grupy ITI jako sekretarka Jana Wejcherta. W latach 1996–2003 pełniła funkcję Wiceprezesa Multikina – pierwszego operatora multipleksów w Polsce. W latach 2003–2005 była Prezesem Zarządu, a obecnie pełni funkcję Przewodniczącej Rady Nadzorczej spółki Multikino S.A. Jest również Członkiem Rady Nadzorczej TVN S.A. i Członkiem Rady Fundacji TVN „Nie jesteś sam”. Od kwietnia 2008 roku jest Członkiem Rady Powierniczej Muzeum Narodowego w Warszawie, a ponadto Członkiem Zarządu Polskiej Akademii Gastronomicznej oraz Członkiem Polskiej Rady Biznesu.

Decyzję o utworzeniu Polskiej Rady Biznesu podjęto na spotkaniu grupy przedsiębiorców w kwietniu 1992 roku w Warszawie. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu prezesów zarządów największych polskich firm i działających w Polsce firm zagranicznych. Podstawę tej decyzji stanowiło przekonanie, iż najpoważniejszym przedsiębiorcom i pracodawcom potrzebna jest reprezentacja będąca wiarygodnym i liczącym się partnerem w kontaktach z administracją państwową. Postanowiono, iż Stowarzyszenie będzie miało charakter apolityczny, a jego członkami mogą zostać właściciele lub prezesi zarządów dużych prywatnych przedsiębiorstw polskich lub działających w Polsce firm zagranicznych, którzy spełnią kryteria członkostwa i wyrażą gotowość osobistego uczestniczenia w pracach Stowarzyszenia.Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (SGH, w latach 1949–1991 Szkoła Główna Planowania i Statystyki, SGPiS) – najstarsza uczelnia ekonomiczna w Polsce, a zarazem jeden z wiodących uniwersytetów ekonomicznych w Europie. Jej siedziba mieści się na warszawskim Mokotowie, przy al. Niepodległości, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Pole Mokotowskie.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Jan Bohdan Wejchert (ur. 5 stycznia 1950, zm. 31 października 2009) – polski przedsiębiorca, założyciel grupy ITI i TVN.
TVN – polska komercyjna stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN należącej do grupy medialnej ITI. Rozpoczęła ona nadawanie 3 października 1997 o godz. 19:00. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.

Reklama