Alan White

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Alan White (ur. 14 czerwca 1949 w Ferryhill) – brytyjski perkusista znany z długoletnich występów w zespole rocka progresywnego Yes. White współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: Joe Cocker, Tony Levin, George Harrison, John Lennon, Billy Preston oraz Eric Clapton.

Igor Pietrowicz Choroszew (ros. И́горь Петро́вич Хоро́шев; ur. 14 lipca 1965 w Moskwie) – rosyjski klawiszowiec mieszkający w USA, najlepiej znany z pracy w zespole Yes w latach 1997 – 2001. Khoroshev zagrał na takich albumach studyjnych zespołu, jak Open Your Eyes i The Ladder, a także na albumie koncertowym House of Yes: Live from House of Blues.Anthony "Tony" Levin (ur. 6 czerwca 1946 w Bostonie w stanie Massachusetts, USA) – amerykański muzyk i instrumentalista, uznany muzyk sesyjny. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i innowacyjnych gitarzystów basowych XX wieku, wirtuoz zarówno gitary basowej jak i chapman stick, którego jest propagatorem a także najbardziej znanym muzykiem na świecie grającym na tym instrumencie. Twórca funk fingers oraz członek zespołu King Crimson.

Wybrana dyskografia[ | edytuj kod]

 • Alan White – Ramshackled (1976, Atlantic Records)
 • White – White (2006, Renaissance Records)
 • Tony Levin, David Torn, Alan White – Levin Torn White (2011, Lazy Bones Recordings)
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Yes! We’re ready for the challenge: We chat to Steve Howe, chroniclelive.co.uk, 25 kwietnia 2014 [dostęp 2015-05-05] (ang.).
  2. Alan White Biography by Bruce Eder (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-04-09].
  3. Bruce Eder: Yes Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-04-09].
  4. Alan White (ang.). www.drummerworld.com. [dostęp 2016-04-09].
  5. Alan White – Ramshackled (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2016-04-09].
  6. White – White (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2016-04-09].
  7. Tony Levin / David Torn / Alan White – Levin Torn White (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2016-04-09].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Strona internetowa (ang.)
 • Rick Wakeman (ur. 18 maja 1949 roku w Perivale, Middlesex, Wielka Brytania) – wirtuoz pianista znany z występów z progresywnymi grupami The Strawbs i Yes oraz z owocnej kariery solowej. Rick Wakeman gra na całej gamie instrumentów klawiszowych od akustycznych fortepian, klawesyn i klawikord, przez instrumenty elektromechaniczne do elektronicznych. Długa kariera Ricka Wakemana obejmuje takie style i gatunki jak symfoniczny rock, art rock, new age, neo-klasyka, muzyka filmowa i rock chrześcijański.Tony Kaye, właśc. Anthony John Selvidge (ur. 11 stycznia 1946 w Leicesterze) - brytyjski muzyk rockowy, grający na instrumentach klawiszowych, najbardziej znany z uczestnictwa w grupie Yes w latach 1968-1971 oraz ponownie pomiędzy 1982 i 1995.
  Warto wiedzieć że... beta

  Eric Patrick Clapton, pseudonim Slowhand (ur. 30 marca 1945 w Ripley w Anglii) – brytyjski muzyk rockowy i bluesowy, gitarzysta, kompozytor, wokalista.
  Chris Squire (ur. 4 marca 1948 w Londynie) – brytyjski basista rockowy znany z długoletnich występów z progresywną grupą Yes oraz z nagrań studyjnych z wieloma artystami progresywnego rocka. Znany jest z unikatowej riffowej i bardzo melodyjnej gry na gitarze basowej.
  Ferryhill – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie Durham. Ferryhill położony jest w samym sercu hrabstwa Durham, 7 mil na południe od Durham i 11 mil na północ od Darlington. W 2001 miasto to zamieszkiwało 11 651 osób.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Steve Howe, właśc. Stephen James Howe (ur. 8 kwietnia 1947 w Holloway, Londyn) – gitarzysta rockowy znany z występów z grupami Tomorrow, Yes, Asia, GTR oraz z kariery solowej. Jego styl jest oryginalną wypadkową klasycznego, jazzowego i rockowego stylu gry na gitarze. Steve Howe gra na wszelkiego rodzaju gitarach i innych podobnych instrumentach strunowych. Po pięciokrotnym z rzędu wygraniu plebiscytu czasopisma "Guitar Player" na najlepszego gitarzystę roku, umieszczony w "Guitar Player Hall of Fame" (jako pierwszy gitarzysta rockowy).
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Reklama