• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Aladyn  Podstrony: [1] [2] 3
  Przeczytaj także...
  Baśnie tysiąca i jednej nocy / Baśnie z tysiąca i jednej nocy (fr. Les Mille et une nuits / Contes des 1001 nuits) – francuski serial animowany z 1993 roku. W Polsce został wydany na VHS. Serial jest inspirowany perskimi opowieściami o tej samej nazwie, odnaleźć w nim można wiele znanych postaci, takich jak Sindbad Żeglarz, Aladyn i Ali Baba.Aladyn – pełnometrażowy film animowany z 1992 roku wyprodukowany przez Walt Disney Pictures, trzydziesty pierwszy film z kanonu filmów animowanych Disney Company. Jest to swobodna adaptacja historii o Aladynie i magicznej lampie z Księgi tysiąca i jednej nocy.
  Bibliografia[ | edytuj kod]
 • Baśnie z 1001 nocy, Nasza Księgarnia, 1989 (według niemieckiego opracowania)


 • Podstrony: [1] [2] 3  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Aladyn (ang. Aladdin) – amerykański musical filmowy z 2019 roku w reżyserii Guya Ritchiego, wyprodukowany przez wytwórnię Walt Disney Studios. Film jest aktorskim remakiem animowanego filmu Disneya z 1992 roku o tym samym tytule.
  Aladyn (ang. Aladdin, 1994-1995) – amerykański serial animowany bazujący na filmie z 1992 roku, pod tym samym tytułem – Aladyn.
  Lampa Aladyna (jap. アラジンと魔法のランプ, Arajin to mahō no ranpu, Aladin to mahō no lamp) – japoński film anime wyprodukowany w 1982 roku przez Toei Animation w reżyserii Hiroyuki Ikeda i Tadao Ōkubo. W Polsce nadawany był na kanałach ATV Smyk i Porion z japońskim dubbingiem i polskim lektorem.
  Aladyn i król złodziei (ang. Aladdin and the King of Thieves) – amerykański film animowany z 1996 roku, skierowany od razu do dystrybucji video.
  Historia Chin obejmuje okres od czasów najdawniejszych obejmujących najstarszą chińską historiografię poprzez epoki zwalczających się królestw i ponowne zjednoczenia, panowanie cesarzy, okres rządów Kuomintangu po Chińską Republikę Ludową.
  Aladyn (hindi Aladdin - Jaanbaaz Ek Jalwe Anek, 2007-2009) – indyjski serial telewizyjny Zee TV, który swoją światową premierę miał 16 listopada 2007 roku, natomiast w Polsce odbyła się ona 4 czerwca 2011 roku na kanale TVS. Serial na podstawie historii o Aladynie ze zbioru "Księga tysiąca i jednej nocy".
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.74 sek.