Al-Azi

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Al-Azi (hebr. אל עזי) - arabska wieś położona w samorządzie regionu Jo’aw, w Dystrykcie Południowym, w Izraelu.

Dystrykt Południowy (hebr.: מחוז הדרום, Mehoz HaDarom) - jeden z sześciu administracyjnych dystryktów w Izraelu, z powierzchnią ziemi 14 185 km². Zamieszkany przez 1 121 600 mieszkańców (dane z 2011). Stolicą dystryktu jest Beer Szewa.Kefar ha-Rif (hebr.: כפר הרי"ף; pol. Wioska Rifa) – moszaw położony w samorządzie regionu Jo’aw, w Dystrykcie Południowym, w Izraelu.

Leży w północno-zachodniej części pustyni Negew, w otoczeniu moszawów Arugot, Jinnon, Kefar ha-Rif, Segulla i Timmorim, kibucu Kefar Menachem, oraz wioski młodzieżowej Kedma.

Historia[ | edytuj kod]

Wieś została oficjalnie uznana w 2003, jednak istniała dużo wcześniej. W rzeczywistości składa się z dwóch wiosek połączonych z sobą: zachodniej Al-Azi (Hirbet Tartar) i wschodniej Al-Azi (Istis).

Timmorim (hebr.: תימורים) – moszaw położony w samorządzie regionu Be’er Towijja, w Dystrykcie Południowym, w Izraelu.Samorząd Regionu Jo’aw (hebr. מועצה אזורית יואב) - samorząd regionu położony w Dystrykcie Południowym, w Izraelu.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Kibuc (hebr. קִבּוּץ) – spółdzielcze gospodarstwo rolne w Izraelu, w którym ziemia i środki produkcji są własnością wspólną. Kibuce odegrały znaczącą rolę przy tworzeniu państwa Izrael i nadal odgrywają znaczącą rolę w narodowej gospodarce.
Arugot (hebr.: ערוגות; pol. Winna macica lub Kwietnik) – moszaw położony w samorządzie regionu Be’er Towijja, w Dystrykcie Południowym, w Izraelu.
Autostrada 6 (hebr. כביש 6, Kvish Shisha) – jest autostradą położoną w Izraelu. Jest powszechnie znana jako Trans-Izraelska Autostrada (hebr. חוצה ישראל, Kvish Chotzeh Yisrael), chociaż oficjalnie nadano jej imię Icchaka Rabina (hebr. כביש יצחק רבין, Kvish Yitzḥak Rabin).
Moszaw (hebr. מושב; wioska, osada) – spółdzielnia rolnicza, które tworzyli syjoniści napływający masowo do Palestyny podczas aliji na początku XX wieku. W moszawach podobnie jak w kibucach kładzie się nacisk na pracę społeczną.
Kedma (hebr. קדמה; pol. Postęp; pisownia w ang. Qedma) - wieś młodzieżowa położona w Samorządzie Regionu Yoav, w Dystrykcie Południowym, w Izraelu.
Wieś (łac. pagus, rus) – jednostka osadnicza o zwartej, skupionej lub rozproszonej zabudowie i istniejących funkcjach rolniczych lub związanych z nimi usługowych lub turystycznych, nieposiadająca praw miejskich lub statusu miasta (art. 2 ustawy z 29 sierpnia 2003 o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych).
Ketura (hebr. קטורה) - kibuc położony w Samorządzie Regionu Chewel Elot, w Dystrykcie Południowym, w Izraelu. Członek Ruchu Kibuców (Ha-Tenu’a ha-Kibbucit).

Reklama