Akademia Obrony Narodowej Japonii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Akademia Obrony Narodowej Japonii (jap. 防衛大学校 Bōei Daigakkō; skr. 防大 Bōdai; oficjalne tłum. ang. National Defense Academy of Japan) – czteroletnia wyższa szkoła oficerska w Japonii w mieście Yokosuka, zajmująca się szkoleniem przyszłych oficerów wszystkich trzech rodzajów broni Japońskich Sił Samoobrony.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

Uczelnia została otwarta w roku 1954. Rocznie do Akademii uczęszcza około 1800 studentów. W pierwszym roku kadeci przechodzą wspólne szkolenie w postaci wykładów i ćwiczeń praktycznych, aby zapoznać się z celami i zadaniami wszystkich trzech rodzajów wojsk. Następnie są kierowani do poszczególnych służb według klucza: dwóch do sił lądowych, jeden do marynarki, jeden do lotnictwa.

Japońskie Siły Samoobrony (jap. 自衛隊, Jieitai) – siły zbrojne Japonii utworzone 1 lipca 1954 roku po zakończeniu amerykańskiej okupacji kraju po II wojnie światowej.Yokosuka (jap. 横須賀市, Yokosuka-shi) – miasto w Japonii, w prefekturze Kanagawa, w regionie Kantō, na wyspie Honsiu.

Różnorodne szkolenia obejmują m.in. doskonalenie umiejętności pływackich i narciarskich. Każdy student obowiązkowo przechodzi kurs języka angielskiego oraz wybranego drugiego języka obcego. Uczelnia przyjmuje także kandydatów spoza Japonii.

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Oficjalna strona uczelni (ang.)

  • Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.Akademia wojskowa – uczelnia wojskowa stopnia akademickiego, kształcąca kadry oficerskiej o wysokich kwalifikacjach dla wszystkich rodzajów sił zbrojnych i wojsk, a także prowadząca prace naukowo-badawcze.
    Reklama