Aidan Gallagher

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Aidan Ryan Gallagher (ur. 18 września 2003 w Los Angeles) – amerykański aktor i piosenkarz. Jego pierwszą główną rolą było zagranie jednego z czworaczków w serialu telewizyjnym Nicky, Ricky, Dicky & Dawn.

The Hollywood Reporter - amerykańskie czasopismo poświęcone życiu i karierze gwiazd Hollywood. Ukazuje się od 1930 roku.Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych, w skrócie UNEP (ang. United Nations Environmental Programme) – agenda ONZ powołana rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ nr 2997 z 16 grudnia 1972 roku w celu prowadzenia przez ONZ działań w zakresie ochrony środowiska i stałego monitorowania jego stanu na świecie. Siedziba UNEP mieści się w Nairobi, stolicy Kenii. Na czele sekretariatu programu stoi Niemiec Achim Steiner.

W 2019 Gallagher zagrał rolę Numeru Pięć w serialu The Umbrella Academy od Netflix.

Życie prywatne[ | edytuj kod]

Gallagher jest aktywistą środowiskowym. W 2018 r. został mianowany Ambasadorem Dobrej Woli ONZ w Ameryce Północnej. Gdy miał 14 lat był jednym z najmłodszych w historii Ambasadorów Dobrej Woli ONZ. Jest weganinem.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Nicky, Ricky, Dicky i Dawn (ang. Nicky, Ricky, Dicky & Dawn, od 2014) – amerykański serial komediowy stworzony przez Matta Fleckensteina oraz wyprodukowany przez wytwórnię Nickelodeon Productions.

Aidan jest na liście najbardziej znanych feministów.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Weganizm – styl życia, którego jedną z cech jest stosowanie diety wegańskiej, czyli rezygnacja ze spożywania produktów zwierzęcych. Weganie dążą jednak do wyeliminowania produktów pochodzenia zwierzęcego nie tylko z diety, ale również ze wszystkich innych aspektów życia.
18 września jest 261. (w latach przestępnych 262.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 104 dni.
Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.
The Umbrella Academy – amerykański serial superbohaterski z 2019 roku. Adaptacja serii komiksów o tym samym tytule, stworzonej przez Gerarda Waya i Gabriela Bá. Serial został wyprodukowany przez Borderline Entertainment, Dark Horse Entertainment i Universal Cable Productions.
Współczesna rodzina (ang. Modern Family) – amerykański paradokumentalny serial komediowy wyprodukowany przez Fox Television Studios, emitowany przez stację ABC, od 2009 roku. W Polsce, serial emitowany przez stacje: HBO Comedy, HBO 2, TVP2, a obecnie przez stacje Fox oraz TVP Seriale.

Reklama