Agenci NCIS: Los Angeles

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Los Angeles – miejsce akcji serialu

Agenci NCIS: Los Angelesamerykański serial kryminalny; spin-off serialu Agenci NCIS który z kolei jest spin-offem serialu JAG – Wojskowe Biuro Śledcze. Nadawany podobnie jak poprzednicy przez stację CBS ,od 2009 roku. W Polsce nadawany przez stację AXN, a następnie także na stacjach TVN, TVN7, TVN Fabuła, TV Puls i Puls 2.

Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.JAG - Wojskowe Biuro Śledcze – amerykański serial sensacyjny, mający swą premierę w 1995 roku. W Polsce po raz pierwszy wyemitowany w marcu 1997. Od początku reżyserowany przez Donalda P. Bellisario. Główni bohaterowie to komandor Harmon Rabb (David James Elliott) oraz major, a następnie podpułkownik, Sarah MacKenzie (Catherine Bell) oraz ich technokratyczny szef admirał A.J Chegwiden (John M. Jackson).

Przebieg akcji[ | edytuj kod]

Bohaterami serialu są agenci tajnej jednostki w Los Angeles, która należy do Naval Criminal Investigative Service (NCIS). Główni bohaterowie to G. Callen i Sam Hanna. Callen to agent z przeszłością, do pewnego momentu nie znał swoich rodziców i swojego pochodzenia, podobnie zresztą jak imienia z którego została mu tylko pierwsza litera. Jego partner, Sam Hanna to ekspert od spraw bliskiego wschodu i były komandos. Obaj agenci mogą zawsze liczyć na wsparcie Agentki Specjalnej Kensi Blye i jej partnera Dominica Vaile'a. W jednostce pracują także komputerowiec Eric Beal ,a także psycholog Nate Getz. Jednostką kieruje Hetty Lange. W późniejszym okresie serialu policjant LAPD Marty Deeks zastępuje Dominica Vaile'a jako partner agentki Blye.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.NCIS - Naval Criminal Investigative Service (Kryminalne Biuro Śledcze Marynarki Wojennej) - amerykańska agencja zajmująca się przestępstwami w Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych oraz następca agencji Naval Investigative Service (NIS).

Sezon 1[ | edytuj kod]

Od czasu, gdy G. Callen został poważnie ranny pod koniec Pilotfilmu (w serialu Agenci NCIS), mija dłuższy czas, z Callen wraca po okresie rehabilitacji i ponownie działa jako tajny agent. Pierwszy sezon to głównie przeróżne tajne operacje, które są wynikiem śledztw z podejrzeniem o terroryzm lub zabójstwo. W trzynastym odcinku agent Vaile znika bez śladu. Nie udaje się zespołowi znaleźć go. Dopiero w dwudziestym pierwszym odcinku („Odnaleziony”) udaje się złapać jego trop. Niestety, pod koniec odcinka agent Vaile ginie postrzelony przez terrorystę. Inny ważny motyw sezonu to także dążenia Callena do poznania swojej przeszłości.

Roscoe Fulton „Rocky” Carroll (ur. 9 lipca 1963 w Cincinnati) – amerykański aktor telewizyjny, filmowy i teatralny. Najlepiej znany z roli doktora Keith Wilkesa w serialu Szpital Dobrej Nadziei oraz Leona Vance’a w serialach Agenci NCIS i Agenci NCIS: Los Angeles. Hawaii Five-0 (Hawaii Five-0, 2010-) – amerykański serial telewizyjny nadawany przez stację CBS od 20 września 2010 roku. W Polsce nadawany na kanale Universal Channel od 26 stycznia 2011 roku. Jest to remake serialu z 1968 roku pt. "Hawaii Five-O".

Sezon 2[ | edytuj kod]

Sezon zaczyna się w tym miejscu, w którym skończył poprzedni, czyli podczas wizyty Callena na cmentarzu. Odwiedzał on grób swojej siostry, kiedy nagle zauważył, że ktoś z oddali fotografuje go. Niestety, nie udaje mu się złapać tej osoby, choć w śnie jego pościg za ową osobą był spektakularny. Tymczasem znika bez śladu Marty Deeks, detektyw LAPD, który był krótki czas agentem łącznikowym z NCIS. Krótko potem eksploduje wóz jego partnerki. Ostatecznie okazuje się, że Deeks przeżył, od następnego odcinka dołącza do zespołu już na stałe. Ponadto od czwartego odcinka dołącza inna nowa postać, Nell Jones, która będzie pracowała z Erikiem jako analityczka. Sezon koncentruje się głównie na przeszłości kilku członków zespołu. Pod koniec serii nową szefową ekipy zostaje Lara Hunter, która zastępuje Hetty. Agenci dowiadują się, że Hetty wyruszyła do Rumunii, by ostatecznie zająć się trudną przeszłością swoją i Callena.

Daniela Sofia Korn Ruah (ur. 2 grudnia 1983 r. w Bostonie) - portugalska aktorka grająca Kensi Blye serialu NCIS: Los Angeles.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

Sezon 3[ | edytuj kod]

Callen i jego zespół ratują Hetty przed groźną rodziną Comescu. Pod powrocie do Los Angeles Hetty jakiś czas trzyma się z daleka od zespołu. W tym samym czasie zespołem kieruje Lara Hunter, która jednak szybko wyrusza na tajną misję do Europy. Wtedy zespół przejmuje Hatty.

W trakcie sezonu poznajemy asystenta dyr. Vance'a Owena Grangera, który bierze pod lupę zespół Callena i bada przeszłość jego członków. On także zajmuje się sprawą Kensi, która bada sprawę zabójstwa swojego ojca. W finale sezonu wraca dawny wróg Callena, czyli Kameleon. Zabija on agenta Renko, a także agentkę Hunter. Ponadto bierze zakładników i żąda uwolnienia go po tym, jak został aresztowany. Ostatecznie zostaje zastrzelony przez Callena, który zostaje zatrzymany. W związku z tymi wydarzeniami Hetty składa rezygnację.

Pauley Perrette (ur. 27 marca 1969 w Nowym Orleanie w stanie Luizjana w USA) – amerykańska aktorka, najbardziej znana z roli Abby Sciuto z serialu Agenci NCIS, a także pisarka, piosenkarka i adwokat prawa cywilnego. Współwłaściciel piekarni "Sklep Donna Bell Bake" na Manhattanie.Adam Jamal Craig (ur. 17 kwietnia 1978 w Bostonie) – amerykański aktor i producent filmowy. Wystąpił w roli Dominica Vaile’a w serialu Agenci NCIS: Los Angeles (2009-2010). Absolwent Webster University.

Sezon 4[ | edytuj kod]

Sezon zaczyna się tuż po strzelaninie z udziałem Callena. W trakcie pierwszego odcinka okazuje się jednak, że wszystko było ustawione, a Kameleon żyje. Ostatecznie zostaje on przekazany Irańczykom, co kończy się dla niego stratą ręki, o czym dowiadujemy się pod koniec sezonu. W trakcie świąt dochodzi do pocałunku między Erikiem a Nell pod jemiołą. Żona Sama Hanny Michelle „Queen” przedstawiona jest w dwuczęściowym odcinku, w którym poznajemy bliżej przeszłość Sama. On sam z żoną ścigają Isaac Sidirova i szukają skradzionych bomb atomowych. W trakcie sezonu dochodzi do zbliżenia także Kensi i Deeksa. W finale sezonu, tuż po pocałunku Deeksa z Kensi zostaje on wraz z Samem porwany i poddany torturom, które mają wykazać, czy żona Sama jest agentką. Callen zaś odkrywa, że wszystko to przez Kameleona, który znalazł sposób, by przekazać przestępcom, że Sam jest agentem.

Eric Christian Olsen (ur. 31 maja 1977 w Eugene) – amerykański aktor znany z takich filmów jak To nie jest kolejna komedia dla kretynów czy Gorąca laska.Nitara Carlynn "Nia" Long (ur. 30 października 1970 r. na Brooklynie w Nowym Jorku, USA) – amerykańska aktorka, okazjonalnie reżyser wideoklipów muzycznych.

Sezon 5[ | edytuj kod]

Na początku sezonu Michelle musi poradzić sobie ze szponami Rosjan. W tym samym czasie Granger i Kensi ustalają miejsce pobytu Deeksa i Sama. Wszystko ostatecznie kończy się śmiercią Sidorova i wsadzeniem Kameleona do więzienia. Po całej sprawie do Los Angeles przyjeżdża Nate Getz, który ma pomóc Samowi i Deeksowi uporać się z traumą, jakiej doznali podczas tortur. Ostatecznie udaje się przywrócić obu do służby w terenie. Nawet Deeks, który ma problemy ze snem, wraca do zespołu. Jego relacje z Kensi stają się coraz bliższe, aż wreszcie spędza on noc z Kensi w swoim domu. Niestety, zaraz potem Kensi zostaje wysłana na tajną misję do Afganistanu i dłuższy czas nie ma kontaktu z zespołem Callena.

TVN – polska komercyjna stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN należącej do grupy medialnej ITI. Rozpoczęła ona nadawanie 3 października 1997 o godz. 19:00. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.Serial telewizyjny – wieloodcinkowy program telewizyjny, zazwyczaj mający określoną strukturę narracyjną i utrzymany w określonej konwencji (np. dramatu, komedii, science-fiction, horroru) lub łączący różne konwencje.


Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
Warto wiedzieć że... beta

TV Puls (Telewizja Puls, potocznie Puls, do 2 października 2009 oficjalna nazwa Puls, od 25 czerwca do 6 grudnia 2003 nadawała pod nazwą TV Niepokalanów Puls) – polska komercyjna stacja telewizyjna, uruchomiona 18 marca 2001. Według własnych danych telewizja znajduje się w zasięgu ok. 29,3 mln Polaków. Do 2013 zasięg naziemny stacji wynosił 13,5 mln widzów, czyli 35,32% mieszkańców Polski przy całkowitym zasięgu technicznym na poziomie ok. 82,7%. Dzięki procesowi cyfryzacji telewizji naziemnej zasięg naziemny TV Puls wynosi 98,8% powierzchni Polski.
Miguel José Ferrer (ur. 7 lutego 1955 w Santa Monica, w stanie Kalifornia) - amerykański aktor i reżyser filmowy i telewizyjny.
TVN 7 (znana również jako Siódemka) – kanał telewizyjny należący do Grupy TVN o profilu rozrywkowo-filmowym. Stacja nadaje głównie telenowele, seriale, filmy fabularne, programy interaktywne i rozrywkowe. Zastąpił kanał RTL 7.
Universal Channel to kanał telewizyjny należący do koncernu NBCUniversal, nadający w Ameryce Południowej i Europie Środkowej. Dostępny był na platformie n i CYFRA+ i Polsat Cyfrowy oraz w sieciach kablowych UPC Polska, Multimedia Polska, Cyfrowa Vectra i Toya. Po fuzji platformy n oraz CYFRY+ do nc+ został usunięty z oferty nowej platformy. W Cyfrowym Polsacie dostępny jest także w wersji nadawanej w wysokiej rozdzielczości.
Chris O’Donnell, właściwie Cristopher Eugene O’Donnell (ur. 26 czerwca 1970 w Winnetka w stanie Illinois) – amerykański aktor i producent filmowy i telewizyjny, model.
Barrett Foa (ur. 18 września 1977 w Nowym Jorku) – amerykański aktor telewizyjny, najlepiej znany jako Eric Beal z serialu CBS Agenci NCIS: Los Angeles.
Linda Hunt (ur. 2 kwietnia 1945 w Morristown w New Jersey) − amerykańska aktorka teatralna i filmowa. Zdobywczyni Oscara za rolę drugoplanową w filmie Rok niebezpiecznego życia.

Reklama