• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Adur - dystrykt

  Przeczytaj także...
  Shoreham-by-Sea – miasto portowe w hrabstwie West Sussex, dystrykt Adur w południowej Anglii (Wielka Brytania). Zamieszkuje je 19 175 mieszkańców (2001).Lancing – wieś w Anglii, w hrabstwie West Sussex, w dystrykcie Adur. Leży 33 km na wschód od miasta Chichester i 77 km na południe od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 18 692 mieszkańców.
  West Sussex – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w południowo-wschodniej Anglii, w regionie South East England, położone nad Kanałem La Manche, w zachodniej części historycznego hrabstwa Sussex.

  Adurdystrykt w hrabstwie West Sussex w Anglii. Nazwa pochodzi od rzeki Adur.

  Adur (ang. River Adur) – rzeka w południowo-wschodniej Anglii, niemal w całości w hrabstwie West Sussex, dopływ kanału La Manche. Powierzchnia dorzecza wynosi około 500 km². Southwick – miasto w Anglii, w hrabstwie West Sussex, w dystrykcie Adur. Leży 38 km na wschód od miasta Chichester i 75 km na południe od Londynu. W 2001 miasto liczyło 13 195 mieszkańców.

  Miasta[ | edytuj kod]

 • Shoreham-by-Sea
 • Southwick
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Coombes, Kingston by Sea, Lancing, Sompting.

  Kingston by Sea – wieś w Anglii, w hrabstwie West Sussex, w dystrykcie Adur. Leży 38 km na wschód od miasta Chichester i 75 km na południe od Londynu.Dystrykt (od łac. districtus) to nazwa jednostki administracyjnej, a także okręgu sądowego, wyborczego lub innego, stosowana współcześnie lub dawniej w wielu państwach. Dystrykty mogą być zarówno jednostkami administracyjnymi najwyższego rzędu (np. w Izraelu, Luksemburgu, czy na Cyprze), jak i niższych rzędów (np. w RPA, czy Indii).
  Coombes – osada w Anglii, w hrabstwie West Sussex, w dystrykcie Adur. Leży 34 km na wschód od miasta Chichester i 73 km na południe od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 51 mieszkańców.Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.
  Warto wiedzieć że... beta

  Sompting – wieś w Anglii, w hrabstwie West Sussex, w dystrykcie Adur. Leży 31 km na wschód od miasta Chichester i 77 km na południe od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 8514 mieszkańców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.741 sek.