Adel Bencherif

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Adel Bencherif (ur. w Tunezji) – francuski aktor.

Sadz - urządzenie do hodowli ryb ograniczone od dołu oraz po bokach za pomocą luźno ułożonych desek, siatki lub rozciągniętej sieci, pozwalające na naturalny przepływ wody. Głównym zastosowaniem sadzów jest marikultura.Ludzie Boga (fr. Des hommes et des dieux) – francuski dramat oparty na faktach wyreżyserowany w 2010 roku przez Xaviera Beauvois. Film jest fabularyzowaną próbą rekonstrukcji wydarzeń poprzedzających uprowadzenie i zamordowanie 7 francuskich trapistów z klasztoru Tibhirine w Algierii w 1996 roku.

Adel Bencherif spędził dzieciństwo i młodość w Grenoble w dzielnicy Villeneuve. W wieku dwudziestu lat wyjechał z Grenoble i kształcił swój warsztat aktorski w Paryżu, a jego nauczycielem był Damien Acoca. Następnie pojawił się na ekranach w filmach krótkometrażowych.

Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.

Filmografia[ | edytuj kod]

 • 2004: Safia i Sara (Safia et Sarah) jako młody mieszkaniec miasta
 • 2005: Czarna noc 17 października 1961 (Nuit noire, 17 octobre 1961) jako poborca
 • 2006: Zakochany Paryż (Paris, je t'aim) jako złodziej gitary
 • 2006: Sadze (Cages)
 • 2007: Frontière(s) jako Sami
 • 2007: Andaluzja (Andalucia) jako Farid
 • 2009: Prorok (Un Prophète) jako Ryad
 • 2010: Ludzie Boga (Des hommes et des dieux) jako terrorysta
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Adel Bencherif w bazie IMDb (ang.)
 • Adel Bencherif w bazie Filmweb
 • Aktor (łac. agere – działać) – osoba odgrywająca za pomocą szczególnego zachowania, technik cielesnych i głosowych rolę w teatrze lub w filmie. Od zwykłego człowieka odróżnia go ze strony samego aktora świadomość gry, ze strony widzów – szczególny sposób traktowania osoby jako aktora. Wobec widza istnieje na sposób dwoisty, jako odtwarzana postać, w którą się tymczasowo wciela, i zarazem jako żywy człowiek, posiadający własną rzeczywistą tożsamość i biografię.Andaluzja (hiszp. Andalucía, z arab. Al-Andalus, pierwotnie od plemienia Wandalów) – najludniejsza i druga pod względem powierzchni wspólnota autonomiczna położona w południowej Hiszpanii, obejmuje większą część regionu historycznego o tej samej nazwie oraz pasmo górskie na północy Sierra Morena. Graniczy na północy z Estremadurą i Kastylią-La Manchą, na wschodzie Murcją, a na zachodzie z Portugalią.
  Warto wiedzieć że... beta

  Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej.
  Frontière(s) to francusko-szwajcarski film fabularny z 2007 roku, napisany i wyreżyserowany przez Xaviera Gensa. Koproducentem filmu jest Luc Besson. Jest to horror, czerpiący z elementów charakterystycznych dla podgatunków gore, splatter i slasher. Projekt promowany był sloganem reklamowym: "To nie jest film dla normalnych ludzi". Nie wszedł do dystrybucji w Tajlandii, ze względu na natężenie scen brutalnej przemocy.

  Reklama