• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Adam Jones - muzyk  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Teledysk (wideoklip) – forma sztuki filmowej towarzysząca utworowi muzycznemu, inspirowana filmem reklamowym. Z reguły fabuła teledysku nawiązuje do tematu utworu. Rozpowszechniony od początku lat 80., m.in. za sprawą amerykańskiej telewizji muzycznej MTV.Maynard James Keenan, właściwie James Herbert Keenan (ur. 17 kwietnia 1964 w Ravennie w stanie Ohio) – amerykański wokalista metalowy.

  Adam Thomas Jones (ur. 15 stycznia 1965 w Park Ridge) – amerykański muzyk. Od 1990 roku gitarzysta progresywno-metalowego zespołu Tool. Reżyser i główny projektant wszystkich teledysków tej grupy. Wraz z Aleksem Greyem przygotowuje oprawę graficzną albumów Tool. Odpowiada również za oprawę wizualną podczas koncertów zespołu.

  Stan Winston (ur. 7 kwietnia 1946 w Arlington w stanie Wirginia, zm. 15 czerwca 2008 w Malibu w stanie Kalifornia) – amerykański twórca filmowych efektów wizualnych i specjalnych oraz reżyser filmowy.Stanisław Szukalski, pseud. Stach z Warty (ur. 13 grudnia 1893 w Warcie, zm. 19 maja 1987 w Burbank) – polski rzeźbiarz, malarz, rysownik, projektant i teoretyk, przywódca Szczepu Rogate Serce. Działał głównie na terenie Stanów Zjednoczonych. Poza licznymi dziełami artystycznymi, stworzył też pseudonaukę o nazwie zermatyzm. Był jedną z najbarwniejszych postaci w życiu artystycznym międzywojennej Warszawy i Krakowa.

  W 2003 został sklasyfikowany na 75. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone.

  W 2004 roku muzyk został sklasyfikowany na 9. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów magazynu Guitar World.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Adam Jones urodził się w miejscowości Park Ridge, a dorastał w Libertyville. Będąc w szkole podstawowej grał na skrzypcach, w szkole średniej rozpoczął również grę na kontrabasie w szkolnej orkiestrze. Poza graniem muzyki poważnej był basistą zespołu rockowego Electric Sheep. Tom Morello też był członkiem tej grupy, ale założył własny zespół – Rage Against The Machine.

  Green Jellÿ - amerykańska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Powstała w 1981 roku w Kenmore w Nowym Jorku, pozostała aktywna do końca 1995 roku. W 2008 roku formacja wznowiła działalność.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Po ukończeniu szkoły średniej podjął studia filmowe, lecz później przeniósł się do Hollywood Make-up Academy, gdzie praktykował rzeźbienie, tworzył lalki teatralne, uczył się charakteryzacji i makijażu sceniczno-filmowego. Tam też opanował sztukę kręcenia filmów techniką poklatkową, którą zastosował później w teledyskach: „Sober”, „Prison Sex”, „Stinkfist” i „Ænema”.

  Electric Sheep – amerykański garażowy zespół rockowy działający w latach 1980–1987, w którego składzie byli Adam Jones (przyszły gitarzysta Tool) i Tom Morello (przyszły gitarzysta Rage Against the Machine i Audioslave).Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Po przeprowadzeniu się na stałe do Los Angeles, Jones zaczął projektować i wykonywać makijaże sceniczne dla różnych zespołów, między innymi Green Jelly, gdzie na perkusji grał Danny Carey, późniejszy perkusista Tool. Od czasu do czasu pracował też w komercyjnym salonie makijażu i charakteryzacji aktorów.

  W 1990 roku wspólnie z Jamesem Keenanem podjął decyzję o założeniu zespołu Tool. W 1992 ukazała się pierwszy minialbum zespołu pt. Opiate, na którym Jones zagrał na gitarze.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Praca artystyczna[ | edytuj kod]

  Przez około dwa lata pracował w sklepie Ricka Lazzariniego „The Character Shop” pracując przy programie telewizyjnym Monsters. Tam też zaprojektował i wykonał makijaż dla Grim Reapera i głowę zombie na gwoździu, które później zostały wykorzystane w filmie Pogromcy Duchów 2. Wykonał także charakteryzację Freddiego Krugera w piątej części Koszmaru z ulicy Wiązów. Pracował też przy charakteryzacji do filmu Edward Nożycoręki.

  Lista 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone (ang. The 100 Greatest Guitarists Of All Time) – wydana w 2003 i 2011 lista najlepszych gitarzystów, zarówno akustycznych jak i elektrycznych, wybranych przez krytyków amerykańskiego magazynu Rolling Stone.Daniel Edwin Carey (ur. 10 maja 1961 w Paola w stanie Kansas w USA), amerykański perkusista, znany przede wszystkim z występów w zespole metalu progresywnego Tool, którego członkiem pozostaje od 1990 roku. Od 2015 roku występuje także w zespole Legend of the Seagullmen.

  Znajomość i praca ze specjalistą od efektów specjalnych Stanem Winstonem przyczyniła się rozwoju jego umiejętności zawodowych. Sporo czasu poświęcił także pracy nad efektami specjalnymi w filmach: Terminator 2: Dzień sądu, Predator 2, Park Jurajski 3. Pracował też dla koncernu Duracell, produkującego baterie.

  Guitar World to miesięcznik muzyczny, wydawany z myślą o gitarzystach. Zawiera przede wszystkim wywiady z muzykami, recenzje albumów i sprzętu muzycznego oraz tabulatury znanych utworów; wydawany jest 13 razy do roku (12 wydań comiesięcznych oraz jedno wydanie wakacyjne).Zdzisław Beksiński (ur. 24 lutego 1929 w Sanoku, zm. 21 lutego 2005 w Warszawie) – polski malarz, rzeźbiarz, fotograf, rysownik i artysta posługujący się grafiką komputerową.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Kontrabas – muzyczny instrument strunowy z grupy smyczkowych; jest największym instrumentem tej grupy. Muzyk grający na kontrabasie to kontrabasista.
  Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Thomas Baptiste „Tom” Morello (ur. 30 maja 1964 w dzielnicy Nowego Jorku, Harlemie) – amerykański gitarzysta zespołu Rage Against the Machine, a następnie Audioslave.
  Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie "między-sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci. W znaczeniu informatycznym Internet to przestrzeń adresów IP przydzielonych hostom i serwerom połączonym za pomocą urządzeń sieciowych, takich jak karty sieciowe, modemy i koncentratory, komunikujących się za pomocą protokołu internetowego z wykorzystaniem infrastruktury telekomunikacyjnej.
  Duracell – amerykańskie przedsiębiorstwo produkujące baterie oraz inteligentne systemy energetyczne, której właścicielem jest Berkshire Hathaway.
  Tool – amerykańska grupa wykonująca muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego. Założona w 1990 roku w Los Angeles przez wokalistę Maynarda Jamesa Keenana, gitarzystę Adama Jonesa, basistę Paula D’Amoura i perkusistę Danny’ego Careya. Do 2007 roku zespół wydał cztery albumy studyjne które zostały pozytywnie ocenione zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.758 sek.