Absolute Power (serial telewizyjny)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Absolute Power (pol. Władza absolutna) – brytyjski serial komediowy wyprodukowany przez BBC i emitowany po raz pierwszy w latach 2003–2005 na antenie BBC Two. Zrealizowano dwanaście odcinków podzielonych na dwie serie. W rolach głównych występowali Stephen Fry i John Bird.

John Emerich Edward Dalberg-Acton, baron Acton (1st Baron Acton; ur. 10 stycznia 1834 w Neapolu, zm. 19 czerwca 1902 w Tegernsee, Bawaria) – brytyjski historyk, filozof polityczny, teoretyk wolności i polityk. Bardziej znany jako Lord Acton. Najbardziej znany jest ze stwierdzenia "Władza korumpuje, a władza absolutna korumpuje absolutnie".BBC Two (BBC 2 – dwójka w nazwie do niedawna zapisywana była cyfrą) - drugi kanał brytyjskiej telewizji publicznej. Jest nadawany przez BBC, zaś pierwszym dniem emisji był 20 kwietnia 1964. 1 lipca 1967 BBC Two jako pierwszy kanał telewizyjny w Europie rozpoczęło stałe nadawanie w kolorze.

Opis fabuły[ | edytuj kod]

Akcja serialu rozgrywa się w londyńskiej firmie public relations Prentiss McCabe, będącej jedną z najbardziej renomowanych i skutecznych tego rodzaju instytucji na rynku. Firma zajmuje się promocją swoich klientów w mediach, przy czym wachlarz jej zleceniodawców jest niezwykle szeroki i obejmuje obecnych, przyszłych i byłych celebrytów ze wszystkich dziedzin życia: sportowców, muzyków, aktorów, pisarzy, naukowców, polityków, a nawet duchownych. Na czele firmy stoją Charles Prentiss i Martin McCabe, uznawani powszechnie za fachowców równie skutecznych, co bezwzględnych i pozbawionych skrupułów. Pomaga im grupa młodych pracowników, prezentujących różne spojrzenia na kwestię zasad (lub ich braku), jakimi należy kierować się pracując w branży PR.

John A.W. Bird (ur. 6 lutego 1926 w Wolverhampton, zm. 18 listopada 1997) – brytyjski polityk, poseł do Parlamentu Europejskiego II i III kadencji. Public relations (PR) (z ang. publiczne relacje, kontakty z otoczeniem) – kształtowanie stosunków publicznie działającego podmiotu z jego otoczeniem. Celem działań public relations jest dbałość o dobry wizerunek, akceptację i życzliwość wobec działań danej osoby lub firmy.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

BBC (skrót od British Broadcasting Corporation, Brytyjska Korporacja Nadawcza) – główny brytyjski publiczny nadawca radiowo-telewizyjny, największa tego rodzaju instytucja na świecie.
Stephen Fry (ur. 24 sierpnia 1957 w Londynie) – brytyjski aktor i komik, pisarz i reżyser, w Polsce znany przede wszystkim z roli Melchetta w serialu Czarna Żmija.
BBC Radio 4 – brytyjska stacja radiowa należąca do publicznego nadawcy radiowo-telewizyjnego, BBC. Obecnie jest to trzeci pod względem popularności kanał radiowy w Wielkiej Brytanii. Ogromną większość programu stacji stanowią audycje mówione - informacyjne, publicystyczne i dokumentalne, a także słuchowiska i programy satyryczne. Najbardziej znaną pozycją programową jest poranny magazyn Today, ze średnią publicznością na poziomie 6 mln osób.

Reklama