Aaron Carter

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Aaron Charles Carter (ur. 7 grudnia 1987 w Tampa) – amerykański piosenkarz muzyki pop.

Anglicy (ang. English people) – naród germański zamieszkujący głównie Wielką Brytanię, zwłaszcza Anglię (ok. 45 mln), posługujący się językiem angielskim z grupy języków germańskich. Poza Zjednoczonym Królestwem mieszkają głównie w Republice Południowej Afryki, Związku Australijskim, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Anglicy wyznają głównie anglikanizm. Ich kultura zaczęła się kształtować w średniowieczu pod wpływami celtyckimi, romańskimi (gł. francuskimi) oraz skandynawskimi (głównie normańskimi i nordyckimi). Od czasów nowożytnych zaczęła wpływać na kulturę reszty świata. Za pierwszego Anglika uważa się człowieka z Boxgrove, którego szczątki znaleziono w hrabstwie West Sussex.Plejada.pl – polski serwis celebrycki należący do Grupy Onet, od 2012 kontrolowany przez niemiecko-szwajcarski koncern Ringier Axel Springer Polska.

Życiorys[ | edytuj kod]

Wczesne lata[ | edytuj kod]

Urodził się w Tampa General Children's Hospital w Tampie jako syn Jane Elizabeth Schneck (z domu Spaulding) i Roberta Eugene'a Cartera (1952-2017). Ma pochodzenie angielsko-niemiecko-irlandzko-walijskie. Ma szóstkę rodzeństwa: starszego brata, Nicka, członka zespołu Backstreet Boys, dwie siostry – Leslie Barbarę (ur. 6 czerwca 1986, zm. 31 stycznia 2012) i Robertę 'Bobbie Jean' BJ (ur. 12 stycznia 1982) oraz siostrę-bliźniaczkę Angel (ur. 7 grudnia 1987), a także przyrodnią siostrę Ginger (ur. 1972) z pierwszego małżeństwa ojca i przyrodniego brata Kadena Brenta (ur. 2005) z nowego małżeństwa ojca. Kilka lat później rodzina przeniosła się do Ruskin. W 2003 jego rodzice rozwiedli się. Jego ojciec ożenił się z Ginger R. Elrod.

Hilary Erhard Duff (ur. 28 września 1987 w Houston) – amerykańska aktorka i piosenkarka pop. Aktorka zadebiutowała w filmie Kacper i Wendy w 1998 roku. Jednak sławę przyniosła jej dopiero tytułowa rola w serialu Disneya Lizzie McGuire (2001–2003), który natychmiast stał się hitem. W Polsce emitowany był przez młodzieżową telewizję ZigZap. Po sukcesie jaki odniósł serial, w 2003 do kin trafił pełnometrażowy film opowiadający o dalszych losach bohaterki. Następnie wystąpiła m.in. w popularnym filmie familijnym Fałszywa dwunastka, przygodowym Agent Cody Banks oraz komedii romantycznej Historia Kopciuszka. W 2006 roku zagrała w filmie Dziedziczki u boku swojej starszej siostry Haylie.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

Gra na perkusji, gitarze i saksofonie. Odkąd jego rodzice rozwiedli się, mieszkał na Marathonie (Floryda) z ojcem. Uczęszczał do Ruskin School na Florydzie.

Kariera[ | edytuj kod]

W wieku dziewięciu lat nagrał swój debiutancki album studyjny zatytułowany Aaron Carter. Jego druga płyta długogrająca pt. Aaron's Party, ukazała się w 2000 roku. Rok później premierę miał jego trzeci krążek studyjny pt. Oh Aaron, a w 2002 roku – album zatytułowany Another Earthquake.

Od 21 września do 10 listopada 2009 roku brał udział w programie Dancing with the Stars. Jego partnerką była Karina Smirnoff, z którą zajął piąte miejsce.

Ciąża bliźniacza, bliźnięta, dwojaczki – rodzaj ciąży wielopłodowej, w której w macicy rozwijają się jednocześnie dwa płody.Coming out (of the closet) (od ang. to come out of the closet - wyjść z szafy) – proces samodzielnego ujawniania własnej orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej (posiadanej przez mniejszość w społeczeństwie) przed innymi ludźmi (np. rodziną, przyjaciółmi, znajomymi czy współpracownikami). Proces ten zawiera w sobie fakt uświadomienia sobie własnej, odmiennej od heteroseksualnej, orientacji seksualnej oraz naukę samoakceptacji jako geja, lesbijki lub osoby biseksualnej (coming out przed samym sobą).

W lutym 2017 roku wydał minialbum zatytułowany Love.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Tampa – miasto w Stanach Zjednoczonych, w hrabstwie Hillsborough na zachodnim wybrzeżu Florydy. Z populacją 399,7 tys. mieszkańców jest trzecim co do wielkości miastem na Florydzie po Miami i Jacksonville. Z ponad 3 milionami mieszkańców w obszarze metropolitalnym Tampa–St. Petersburg–Clearwater jest drugą co do wielkości aglomeracją na Florydzie.
International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
Marathon – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Floryda, w hrabstwie Monroe, na archipelagu Florida Keys, nad Oceanem Atlantyckim.
Dancing with the Stars – amerykańska wersja formatu Dancing with the Stars realizowanego na licencji BBC Worldwide opartej na brytyjskim programie Strictly Come Dancing.
Karina Smirnoff (ur. 2 stycznia 1978 w Charkowie) – amerykańska profesjonalna tancerka, mistrzyni tańca towarzyskiego, pięciokrotna mistrzyni USA i wicemistrzyni świata par zawodowych w turnieju Blackpool. Trzynastokrotna uczestniczka show Dancing with the Stars.
Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

Reklama