AJ McLean

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Alexander James „AJ” McLean (ur. 9 stycznia 1978 w West Palm Beach) – członek amerykańskiego boysbandu Backstreet Boys.

Anglicy (ang. English people) – naród germański zamieszkujący głównie Wielką Brytanię, zwłaszcza Anglię (ok. 45 mln), posługujący się językiem angielskim z grupy języków germańskich. Poza Zjednoczonym Królestwem mieszkają głównie w Republice Południowej Afryki, Związku Australijskim, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Anglicy wyznają głównie anglikanizm. Ich kultura zaczęła się kształtować w średniowieczu pod wpływami celtyckimi, romańskimi (gł. francuskimi) oraz skandynawskimi (głównie normańskimi i nordyckimi). Od czasów nowożytnych zaczęła wpływać na kulturę reszty świata. Za pierwszego Anglika uważa się człowieka z Boxgrove, którego szczątki znaleziono w hrabstwie West Sussex.Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

Życiorys[ | edytuj kod]

Urodził się w West Palm Beach na Florydzie jako syn Denise (z domu Fernandez, potem Solis) i Boba McLeana. Jego przodkami byli Niemcy, Anglicy, Kubańczycy i Szkoci. Kiedy skończył cztery lata, ojciec zostawił matkę i jego rodzice rozwiedli się. Wychowywała go matka i jego dziadkowie – Ursula i Adolph Fernandez. Od szóstego roku życia dorabiał, występując na pokazach mody. Podczas jednego z takich pokazów odkrył go reżyser dziecięcej sztuki Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Zaburzenia depresyjne – zaburzenia psychiczne z grupy zaburzeń afektywnych, charakteryzujące się obniżeniem nastroju, obniżeniem napędu psychoruchowego, zaburzeniem rytmów okołodobowych i lękiem.

Mając osiem lat debiutował na ekranie jako młody Mike Strauber w filmie Truth or Dare? (1986). Grał następne role w teatrze Bocarton na Południowej Florydzie. Przez pięć lat trenował taniec. W wieku dwunastu lat przeniósł się z rodziną do Orlando i pobierał przez cztery lata lekcje aktorstwa. Miał czternaście lat, kiedy podczas konkursu młodych talentów poznał Howiego Dorougha i zaczęli brać te same lekcje śpiewu. Podczas następnych przesłuchań poznali Nicka Cartera i postanowili założyć zespół.

Howie D, właściwie Howard Dwaine Dorough (ur. 22 sierpnia 1973 roku w Orlando, na Florydzie) - jeden z wokalistów Backstreet Boys, a także aktor. Zagrał m.in. w serialach Sabrina, nastoletnia czarownica (1998, 2002) i Roswell (2000).Kubańczycy − to wieloetniczny naród pochodzenia głównie europejskiego i afrykańskiego, jednak obecnie liczni są mieszańcy obu tych grup - mulaci. Posługują się oni językiem hiszpańskim. Kubańczyków jest ponad 13 mln. Poza Kubą (11 mln) zamieszkują licznie także Stany Zjednoczone (2 mln). Dominującym wśród nich wyznaniem jest katolicyzm.

Odkąd zaczęła się kariera Backstreet Boys, A.J. porzucił liceum i zaczął brać prywatne lekcje. Jego nauczycielka – Kim, uczyła się razem z nim w trasie.

Spotykał się z Amandą Latona z zespołu Innosense.

W 2001 spędził miesiąc w klinice odwykowej, zamierzając wygrać bitwę z uzależnieniem od alkoholu i zwalczyć depresję.

17 grudnia 2011 poślubił swoją partnerkę Rochelle Karidis, zaś 27 listopada 2012 roku na świat przyszła ich córka Ava Jaymes. 19 marca 2017 urodziła się ich druga córka Lyric Dean.

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
People – ilustrowany tygodnik, założony w roku 1974 w Stanach Zjednoczonych, specjalizujący się w opisie życia gwiazd.
Backstreet Boys – amerykański zespół muzyki pop założony w 1993 roku, uznawany za jeden z najpopularniejszych boysbandów kultury masowej.
Nickolas Gene Carter (ur. 28 stycznia 1980 roku w Jamestown, w stanie Nowego Jorku) - amerykański muzyk i wokalista muzyki pop, jeden z członków zespołu Backstreet Boys, aktor.
Daily Mail - brytyjska gazeta, wydawana w formacie tabloidu. Pierwsze wydanie ukazało się w 1896 roku. Od 1984 wydawana jest niedzielna edycja - The Mail on Sunday. W 2006 wydrukowano pierwszy egzemplarz irlandzkiej wersji gazety pt. Irish Daily Mail.

Reklama