Rozpoznanie akustyczne

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z ACINT)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rozpoznanie akustyczne (ACINT) (ang. Acoustical Intelligence) – rozpoznanie akustyczne, jego istotą jest badanie zjawisk akustycznych dźwięku za pomocą odpowiedniego oprzyrządowania pomiarowego, np.: hydrofonów, stacji hydroakustycznych (sonarów), stacji rozpoznania dźwiękowego, oraz określanie ich parametrów, w tym technicznych.

Akustyka – dział fizyki i techniki obejmujący zjawiska związane z powstawaniem, propagacją i oddziaływaniem fal akustycznych. Ze względu na różnorodność działów akustyka jest obecnie traktowana jako nauka interdyscyplinarna obejmująca oprócz akustyki ogólnej, zajmującej się zagadnieniami podstawowymi, również szereg działów akustyki stosowanej, zajmujących się praktycznym zastosowaniem zjawisk akustycznych.Rozpoznanie – jest produktem wiedzy dotyczącej działalności i możliwości prowadzenia działań przez aktualnego lub potencjalnego przeciwnika, obszaru prowadzenia działań i warunków hydrometeorologicznych.

Bibliografia[ | edytuj kod]

  • Gabriel Nowacki, Rozpoznanie satelitarne USA i Federacji Rosyjskiej, AON, Warszawa, 2002.
  • Hydrofon - to mikrofon służący do odbierania dźwięków rozchodzących się w wodzie lub innych cieczach, podstawowy element konstrukcyjny sonarów pasywnych.
    Reklama