• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 2 marca  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Kryzys kościelny – konflikt między zwierzchnikiem Cypryjskiego Kościoła Prawosławnego, arcybiskupem Makariosem III, a metropolitami Pafos, Kition i Kirenii, którzy wypowiedzieli mu posłuszeństwo, zarzucając mu bezprawne łączenie kościelnej godności z funkcją prezydenta Cypru.Tomasz Kazimierz Tomczykiewicz (ur. 2 marca 1961 w Pszczynie) – polski polityk, poseł na Sejm IV, V, VI i VII kadencji, samorządowiec, od 2010 do 2011 przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, od 2011 wiceminister gospodarki.

  2 marca jest 61. (w latach przestępnych 62.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 304 dni.

  Święta[ | edytuj kod]

 • Imieniny obchodzą: Absalon, Agnieszka, Franciszek, Helena, Henryk, Januaria, Karol, Krzysztof, Łukasz, Michał, Paweł, Prosper i Radosław.
 • Mjanma – Dzień Rolników
 • Etiopia – Święto Zwycięstwa pod Aduą
 • Wspomnienia i święta w Kościele katolickim obchodzą
 • św. Agnieszka z Pragi (ksieni)
 • św. Aniela od Krzyża, hiszpańska zakonnica
 • św. Ceda (Ceada, Chad), biskup Mercji
 • bł. Karol (męczennik, hrabia Flandrii)
 • Sérgio Manoel Júnior (ur. 2 marca 1973 w Santosie) – brazylijski piłkarz, występujący na pozycji ofensywnego pomocnika.Władysław Wojtakajtis (ur. 3 lutego 1949 w Stargardzie) olimpijczyk, mistrz Polski w pływaniu; wychowanek trenera Kurta Zombka. Swą przygodę z basenem rozpoczął wraz z powstaniem Klubu Pływackiego "Neptun" Stargard. Był wtedy 10-letnim, pełnym zapału i motywacji chłopcem. Z pływakiem od początku wiązano wielkie nadzieje. Potencjał w nim drzemiący ujawnił się podczas Międzynarodowych Mistrzostw Bułgarii w 1965 roku. Wojtakajtis zdobył wówczas dwa tytuły mistrzowskie na dystansie 400 m i 1500 m stylem dowolnym. Rok później - jako jedyny z województwa szczecińskiego oraz drugi w Polsce - osiągnął wymagane minimum kwalifikacyjne do udziału w Mistrzostwach Europy.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Damir Maretić (ur. 2 marca 1969 w Splicie) – piłkarz chorwacki występujący na pozycji pomocnika, trener piłkarski.
  Gaeta (ant. Caieta) - niewielkie portowe miasto we Włoszech, na wybrzeżu morza Tyrreńskiego, w regionie Lacjum, prowincji Latina. Nazwa pochodzi najprawdopodobniej od "kaiàdas" lub "kaiètas", czyli jaskinia. Mieści się tu baza operacji morskich NATO. Na szycie Monte Orlando znajduje sie mauzoleum rzymskiego senatora, konsula i cenzora Lucjusza Munatiusa Plancusa.
  Saint Lucia – państwo w Ameryce Środkowej na Morzu Karaibskim, na wyspie o tej samej nazwie należącej do archipelagu Wysp Zawietrznych, części Małych Antyli.
  Ricardo Froilán Lagos Escobar (ur. 2 marca 1938 w Santiago) – chilijski ekonomista, prawnik, polityk Socjalistycznej Partii Chile. W latach 2000-2006 pełnił funkcję prezydenta Chile.
  Henryk - imię męskie pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słowa oznaczającego "potężny", "możny" lub "bogaty".
  Mercja – jedno z siedmiu państw heptarchii anglosaskiej. Od połowy VIII wieku do początków IX wieku było państwem-hegemonem heptarchii. Sąsiadowało z pięcioma państwami heptarchii: od południa z Wessex i Sussex, od wschodu od Essex i East Anglią, od północy z Nortumbrią. Od zachodu przylegało do Walii, a od północy dotykało też Strathclyde.
  Pandelela Rinong anak Pamg (ur. 2 marca 1993) – malezyjska skoczkini do wody. Na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 2012 została pierwszą w historii Malezyjką, która zdobyła medal olimpijski, a także pierwszym malezyjskim sportowcem z medalem olimpijskim w innym sporcie niż badminton – w konkursie skoków z wieży 10-metrowej. Na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 2016 wraz z Cheong Jun Hoong zdobyły srebrny medal w skokach synchronicznych do wody z wieży 10-metrowej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.339 sek.