1958 w muzyce

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wydarzenia muzyczne w 1958 roku.

Mike Mills (ur. 17 grudnia 1958 w hrabstwie Orange w Kalifornii) – basista, autor tekstów piosenek i współzałożyciel amerykańskiego zespołu R.E.M. Mills śpiewa, gra na gitarze basowej, akustycznej i elektrycznej oraz na pianinie. Był też członkiem grupy muzycznej Hindu Love Gods, założonej w 1984.Elvis Aaron Presley (ur. 8 stycznia 1935 r. w Tupelo, zm. 16 sierpnia 1977 r. w Memphis) – amerykański piosenkarz i aktor.

Wydarzenia[ | edytuj kod]

 • 6 lutegoJohn Lennon i Paul McCartney poznali George’a Harrisona.
 • 20 września – Tommy Steele został pierwszym rockandrollowym muzykiem, którego podobizna stanęła w gabinecie figur woskowych Madame Toussaud w Londynie.
 • Vernon Reid (ur. 22 sierpnia 1958 w Londynie) – brytyjski gitarzysta rockowy i jazzowy, założyciel i lider grupy Living Colour.3 października jest 276. (w latach przestępnych 277.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 89 dni.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Living Colour - grupa afroamerykańskich muzyków, powstała w 1984 r. w Nowym Jorku, grająca trudną do zaklasyfikowania mieszankę heavy metalu, rocka, free jazzu, funky, hip-hopu i innych stylów - określaną nieraz jako crossover.
  Darby Crash, właściwie John Paul Beahm (znany też jako Bobby Pyn) (ur. 26 września 1958, zm. 7 grudnia 1980) – wokalista amerykańskiej grupy punkrockowej The Germs.
  Król Kreol jest amerykańskim filmem z 1958 roku, w reżyserii Michaela Curtiza. Główne role grają w nim Elvis Presley, Carolyn Jones i Walter Matthau. Jest to czwarty film Presleya (trzeci i ostatni czarno biały). Scenariusz oparto na powieści Harolda Robbinsa, Kamień dla Danny Fisher (A Stone for Danny Fisher).
  Limahl, właśc. Christopher Hamill (ur. 19 grudnia 1958 w Wigan, w obrębie hrabstwa Lancashire, w stołecznym okręgu Wielkiego Manchesteru) – brytyjski piosenkarz pop, który w latach 80. XX wieku był wokalistą zespołu Kajagoogoo i odnosił potem sukcesy jako solista.
  Igor Czerniawski (ur. 6 marca 1958) – grający na instrumentach klawiszowych rosyjski muzyk od 1982 roku mieszkający w Polsce. Współzałożyciel grupy Aya RL, kompozytor największego przeboju grupy pt. "Skóra". Grał w zespole Kosmetyki Mrs. Pinki. Współpracował m.in. z grupą One Million Bulgarians. Obecnie pracuje z Ramoną Rey.
  Nikki Sixx, właśc. Frank Carlton Serafino Ferrana (ur. 11 grudnia 1958 w San José) – założyciel i basista amerykańskiej grupy rockowej Mötley Crüe, twórca większości kompozycji. Od 2010 roku Sixx prowadzi audycję radiową Sixx Sense emitowaną przez trzydzieści rockowych stacji radiowych w Stanach Zjednoczonych.
  Antoni Karnaszewski (ur. 17 stycznia 1886 w Boćkach, na Podlasiu, zm. 5 sierpnia 1958 w Warszawie) – polski organista i dyrygent chóralny.

  Reklama