• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Zynga

  Przeczytaj także...
  CityVille – gra przeglądarkowa typu casual, stworzoną przez firmę Zynga, jako aplikacja na Facebooku. Została uruchomiona 2 grudnia 2010 roku. Pierwszego dnia zebrała 290000 użytkowników, kilka tygodni później pobiła FarmVille, stając się najpopularniejszą aplikacją na Facebooku. Gra polega na budowaniu wirtualnego miastaGra przeglądarkowa (ang. Browser Based Game – gra oparta na przeglądarce) – potoczna nazwa gier, do których uruchomienia niezbędna jest przeglądarka internetowa. Gry te mogą wymagać od użytkownika zainstalowania dodatkowych programów – np. wtyczki Adobe Flash Player lub wirtualnej maszyny Javy. Niektóre gry przeglądarkowe wymagają też ich wcześniejszego zainstalowania na dysku twardym (np. Quake Live).
  San Francisco – miasto i hrabstwo w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych, położone na półwyspie otoczonym przez Ocean Spokojny na zachodzie, zatokę San Francisco na wschodzie i cieśninę Golden Gate na północy. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Kalifornii i trzynaste w całym kraju. Ósme miasto w Stanach Zjednoczonych pod względem gęstości zaludnienia. San Francisco jest częścią obszaru metropolitalnego San Francisco Bay Area, którego liczba ludności przekracza 7,2 miliona.

  Zynga Inc. (wym. / zɪŋɡə /) – amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją gier przeglądarkowych z siedzibą w San Francisco, w stanie Kalifornia. Przedsiębiorstwo rozwija zarówno samodzielne gry przeglądarkowe, jak i dla portali społecznościowych takich jak Facebook czy Myspace.

  Facebook – serwis społecznościowy, w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć sieci i grupy, dzielić się wiadomościami i zdjęciami oraz korzystać z aplikacji, będących własnością Facebook, Inc. z siedzibą w Menlo Park. W październiku 2012 liczba użytkowników na całym świecie wynosiła ponad 1 miliard, a co miesiąc wgrywany jest ponad 1 mld zdjęć oraz 10 mln filmów, których obecnie jest 265 miliardów. Średni wiek użytkownika serwisu to 22 lata. Dane zgromadzone na Facebooku to ponad 180 petabajtów, co 24 godziny przybywa ponad 0,5 petabajta.Myspace – serwis społeczności internetowej założony w 2003 roku przez Toma Andersona i Chrisa DeWolfe’a, będący do 15 czerwca 2009 na 11. miejscu wśród najbardziej popularnych stron WWW w Internecie.

  W 2013 roku Zynga miała ponad 250 milionów aktywnych użytkowników. Cztery gry firmy: CityVille, FarmVille, Zynga Poker i FrontierVille są najczęściej używanymi grami na portalu Facebook, z czego CityVille posiada 20 milionów aktywnych użytkowników.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Mike Minotti: Meet Frank Gibeau, Zynga’s new CEO (ang.). VentureBeat, 2016-03-01. [dostęp 2017-01-21].
  2. Zynga Inc. (ang.). United States Securities and Exchange Commission, 2016-02-19. [dostęp 2016-11-05].
  3. Zynga revenue drops 18 percent as player base shrinks (ang.). cnet.com. [dostęp 2014-06-05].
  4. Top 25 Facebook Games For May 2011 (ang.). insidesocialgames.com. [dostęp 2011-06-12].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona internetowa Zynga Inc. (ang.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.005 sek.