• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Znak pokoju - singel Virgin

  Przeczytaj także...
  Teledysk (wideoklip) – forma sztuki filmowej towarzysząca utworowi muzycznemu, inspirowana filmem reklamowym. Z reguły fabuła teledysku nawiązuje do tematu utworu. Rozpowszechniony od początku lat 80., m.in. za sprawą amerykańskiej telewizji muzycznej MTV.Tomasz Lubert (ur. 22 czerwca 1972 w Gdańsku) – polski kompozytor, gitarzysta i producent muzyczny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Znak pokoju – singel polskiej grupy muzycznej Virgin, wydany w 2005 roku nakładem wydawnictwa muzycznego Universal Music Polska. Singel został wydany w celach promujących trzeci album studyjny zespołu Ficca.

  Universal Music Group (UMG), wcześniej MCA Music Entertainment Group – największa grupa biznesowa oraz rodzina wytwórni płytowych w przemyśle muzycznym. Jest jedną z wielkiej czwórki wytwórni płytowych.Virgin – polski zespół grający pop rock stworzony w 2000 przez Tomasza Luberta i rozwiązany w roku 2007. W 2014 roku zespół wznowił działalność.

  Tekst do utworu napisała Dorota Rabczewska, zaś muzykę skomponował Tomasz Lubert.

  Do utworu został nakręcony teledysk w reżyserii Tadeusza Śliwy.

  Po premierze piosenki niektóre portale internetowe poinformowały o możliwym plagiacie i naruszeniu praw autorskich. Mówiono o podobieństwie do utworu Bryana Adamsa „Heaven”. Autorzy kompozycji zaprzeczyli jednak rzekomym oskarżeniom w specjalnie wydanym oświadczeniu. Wydawnictwo Universal Music Polska uznało, że oświadczenie twórców utworu jest wiarygodne i je potwierdziło.

  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.Doda, właściwie Dorota Rabczewska (ur. 15 lutego 1984 w Ciechanowie) – polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka, autorka tekstów znana z takich przebojów, jak m.in. „Dżaga”, „Szansa”, „Nie daj się”, „Znak pokoju” i „2 bajki”. Członkini Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

  Utwór zwyciężył w konkursie o Słowika Publiczności podczas Sopot Festival w 2005 roku. Piosenkę wykonano również w 2009 roku na tym samym festiwalu, podczas części koncertu laureatów nagród publiczności.

  Singel nagrywano w Izabelin Studio w Izabelinie pod Warszawą.

  Lista utworów[]

  1. „Znak pokoju” – 4:01

  Przypisy

  1. Virgin (2) – Ficca (ang.). discogs.com. [dostęp 2013-08-19].
  2. Znak pokoju – tekst piosenki (pol.). teksty.org. [dostęp 2013-08-19].
  3. RockHouse Entertainment: Produkcje (pol.). rockhouse.pl. [dostęp 2013-08-07].
  4. Doda i jej "Znak Pokoju" jednak plagiatem...? (pol.). muzyka.pl. [dostęp 2013-08-19].
  5. Virgin wystąpi na Sopot Festival (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2013-08-19].
  6. Płyty (pol.). dodaqueen.com. [dostęp 2013-08-07].
  7. Porażka polskiej piosenki? (pol.). muzyka.wp.pl. [dostęp 2013-08-19].
  8. Virgin (2) – Znak Pokoju (ang.). discogs.com. [dostęp 2013-08-19].
  9. Znak pokoju (ang.). rateyourmusic.com. [dostęp 2013-08-19].
  10. Virgin – Znak pokoju. vinylsearcher.comjęzyk=en. [dostęp 2013-08-19].
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.Konkurs Sopot Festival – 42. Międzynarodowy Sopot Festival, po raz pierwszy organizowany przez telewizję TVN. Odbył się w dniach 2 - 4 września 2005 roku, w sopockiej Operze Leśnej. Drugiego dnia miał miejsce konkurs o nagrodę Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności. Natomiast pierwszego i trzeciego dnia można było zobaczyć gości specjalnych.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Izabelin Studio - zespół obejmujący trzy studia nagrań (produkcyjne i postprodukcyjne), zlokalizowany w Izabelinie pod Warszawą. Przedsiębiorstwo realizuje także nagrania koncertowe, przygotowując materiał do wydań CD i DVD. Współpracuje z firmami specjalizującymi się w organizacji koncertów oraz instalacji oświetlenia czy efektów pirotechnicznych, współtworząc widowiska telewizyjne i teatralne. Rejestruje głównie muzykę rockową, także pop i inne gatunki. Z usług studia korzystały liczne polskie zespoły i soliści, m.in. KAT, Perfect, Big Day, Hey, Edyta Bartosiewicz, Kasia Kowalska, Closterkeller, Wilki, Ich Troje, Urszula, Wojciech Waglewski, Tomasz Stańko, Voo Voo, Maryla Rodowicz, Elektryczne Gitary, Ziyo, Dead Infection i inni. Wytwórnia - prowadzona przez tandem Andrzej Puczyński i Katarzyna Kanclerz - zaliczana jest do najbardziej wpływowych w Polsce .

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.