• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Zjednoczona Partia Demokratyczna


  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Belize – państwo w Ameryce Środkowej leżące na półwyspie Jukatan, nad Morzem Karaibskim, od północy graniczące z Meksykiem (długość granicy 250 km), a na zachodzie z Gwatemalą (266 km).
  Wyspy Marshalla (Republika Wysp Marshalla, mah Aolepān Aorōkin M̧ajeļ, ang. Republic of the Marshall Islands) – państwo wyspiarskie na Oceanie Spokojnym, położone na północ od Nauru i Kiribati, na wschód od Mikronezji oraz na południe od amerykańskiej wyspy Wake.

  Zjednoczona Partia Demokratyczna (United Democratic Party)

  Cypr (Republika Cypryjska) – państwo położone na wyspie Cypr leżącej we wschodniej części Morza Śródziemnego u wybrzeży Turcji, Syrii i Libanu. Od 1 maja 2004 roku jest członkiem Unii Europejskiej.Meghalaya (hindi मेघालय, trb.: Meghalaja, trl.: Meghālaya; ang. Meghalaya) — stan w północno-wschodnich Indii. Stolicą stanu i zarazem jego największym miastem jest Shillong. Stan został utworzony 25 stycznia 1971 roku.
 • Zjednoczona Partia Demokratyczna (Belize) – partia polityczna w Belize
 • Zjednoczona Partia Demokratyczna (Białoruś) – partia polityczna na Białorusi, w 1995 przekształcona w Zjednoczoną Partię Obywatelską
 • Zjednoczona Partia Demokratyczna (Cypr) – partia polityczna na Cyprze
 • Zjednoczona Partia Demokratyczna (Gambia) – partia polityczna w Gambii
 • Zjednoczona Partia Demokratyczna (Gujana Brytyjska) – partia polityczna w Gujanie Brytyjskiej, istniejąca w latach 1955-1959
 • Zjednoczona Partia Demokratyczna (Kajmany) – partia polityczna na Kajmanach
 • Zjednoczona Partia Demokratyczna (Korea Południowa) – partia polityczna w Korei Południowej
 • Zjednoczona Partia Demokratyczna (Lesotho) – partia polityczna w Lesotho
 • Zjednoczona Partia Demokratyczna (Meghalaya) – partia polityczna w indyjskim stanie Meghalaya
 • Zjednoczona Partia Demokratyczna (Wyspy Marshalla) – partia polityczna na Wyspach Marshalla
 • Zjednoczona Partia Demokratyczna (Namibia) – partia polityczna w Namibii
 • Zjednoczona Partia Demokratyczna (Singapur) – partia polityczna w Singapurze
 • Zjednoczona Partia Demokratyczna (Tanzania) – partia polityczna w Tanzanii
 • Zjednoczona Partia Demokratyczna (Wielka Brytania) – partia polityczna w Wielkiej Brytanii
 • Zjednoczona Partia Demokratyczna (Turks i Caicos) – partia polityczna na Turks i Caicos
 • Zobacz też[]

 • Artykuły i przekierowania do artykułów zaczynające się od „Zjednoczona Partia Demokratyczna
 • Przypisy

  1. THE ORGANISATION OF THE PNC (ang.). guyana.org. [dostęp 2015-07-02].
  2. Caprivi political party declared illegal (ang.). afrol.com. [dostęp 2015-07-02].
  3. Jonas Ewald: Challenges for the Democratisation Process in Tanzania. Moving Towards (ang.). [dostęp 2015-07-02].
  Kajmany – wyspy w Ameryce Środkowej na Morzu Karaibskim. Obejmują 3 wyspy (Wielki Kajman, Cayman Brac i Mały Kajman) o łącznej powierzchni 259 km². Liczą 45 000 mieszkańców, z czego połowa żyje w stolicy. Terytorium zależne Wielkiej Brytanii. Główne miasto - George Town. 90% żywności pochodzi z importu, a głównymi źródłami dochodu są turystyka oraz usługi finansowe.Namibia (Republika Namibii, ang. Republic of Namibia, afrik. Republiek van Namibië, niem. Republik Namibia) – państwo w południowo-zachodniej Afryce, leżące nad Oceanem Atlantyckim (długość wybrzeża – 1572 km). Graniczy z Angolą (długość granicy 1376 km), Botswaną (1360 km), RPA (967 km) oraz Zambią (233 km). Do 1968 Namibia funkcjonowała pod nazwą Afryka Południowo-Zachodnia.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Zjednoczona Partia Demokratyczna (ang.: United Democratic Party (UDP) – centroprawicowa i konserwatywna partia polityczna funkcjonująca w belizeńskim, de facto dwupartyjnym, systemie partyjnym. Założona w 1973 roku. Sprawuję władzę od 2008 roku.
  Singapur (ang. Singapore, chiń. 新加坡 Xīnjīapō, malaj. Singapura, tamil. சிங்கப்பூர Cingkappūr) – miasto-państwo położone w pobliżu południowego krańca Półwyspu Malajskiego. Leży w południowo-wschodniej Azji.
  Tanzania, Zjednoczona Republika Tanzanii (suahili Jamhuri ya Muungano wa Tanzania) – państwo we wschodniej Afryce powstałe z połączenia dawnych kolonii brytyjskich: (do I wojny światowej niemieckiej) Tanganiki oraz brytyjskiego Zanzibaru, co symbolizowała nazwa utworzona z pierwszych sylab nazw obu krajów – TAN+ZAN. W skład Tanzanii jako republiki federacyjnej weszła również wyspa Pemba położona blisko Zanzibaru.
  Republika Korei (kor. 대한민국, hancha 大韓民國, lat. Daehan Minguk/Taehan Minguk, skr. 한국; 韓國; Hanguk, Korea Południowa, wysłuchaj oryginalnej wymowy) – państwo w Azji, południowej części Półwyspu Koreańskiego powstałe po II wojnie światowej na terenach zajętych przez wojska USA. Republika Korei oficjalnie rości sobie pretensje do całego terytorium Korei.
  Turks i Caicos (ang. Turks and Caicos Islands) – terytorium zależne Wielkiej Brytanii w Ameryce Środkowej, na Oceanie Atlantyckim, na północ od wyspy Haiti. Obejmuje dwie grupy wysp: Turks i Caicos we wschodniej części archipelagu Bahamów. Wyspy, zbudowane z wapieni oolitowych, otaczają rafy koralowe. Są często nawiedzane przez huragany.
  Gambia (pełna nazwa: Republika Gambii) – państwo położone w zachodniej części kontynentu afrykańskiego. Od północy, południa i wschodu graniczy z Senegalem. Od zachodu posiada dostęp do Oceanu Atlantyckiego, przy ujściu rzeki Gambii. Ta brytyjska kolonia uzyskała niepodległość w 1965 r. Jej stolicą jest Bandżul (ang. Banjul).
  Lesotho lub Lesoto (wcześniej Basuto) – państwo w południowej Afryce, będące enklawą w Republice Południowej Afryki.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.