• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Zjednoczeni wielbiciele  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Strażnica – Towarzystwo Biblijne i Traktatowe (pop. Towarzystwo Strażnica) – korporacje prawne reprezentujące przed władzami świeckimi Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy.Świadkowie Jehowy w Belgii – wspólnota 25 311 aktywnych Świadków Jehowy (głosicieli) w Belgii, należących do 373 zborów. W około 70 z tych zborów używa się języka obcego, a 7 tys. spośród ponad 25 tys. głosicieli to cudzoziemcy. W 2012 roku na dorocznej uroczystości Wieczerzy Pańskiej (Pamiątce) zebrało się 44 136 osób. Działalność miejscowych wyznawców koordynuje Biuro Oddziału w Kraainem, gdzie znajduje się również siedziba Europejskiego Stowarzyszenie Świadków Jehowy.

  Zjednoczeni wielbiciele – ogólnoświatowa seria zgromadzeń religijnych o charakterze międzynarodowym, zorganizowanych przez Świadków Jehowy, które odbyły się w roku 1961.

  Kongresy międzynarodowe na świecie[ | edytuj kod]

  W Ameryce Północnej zorganizowano siedem kongresów międzynarodowych, a w Europie Zachodniej – sześć. Uczestniczyło w nich 481 195 osób, a 10 974 zostało ochrzczonych.

  Świadkowie Jehowy w Ugandzie – wspólnota 5924 aktywnych Świadków Jehowy (głosicieli) w Ugandzie, należących do 122 zborów i ponad 50 grup w 8 obwodach, w tym w trzech obwodach lugandyjskojęzycznych. W 2012 roku na dorocznej uroczystości Wieczerzy Pańskiej (Pamiątce) zebrało się 19 798 osób. Działalność miejscowych głosicieli koordynuje Biuro Oddziału w Kampali.Świadkowie Jehowy na Filipinach – wspólnota 181 236 aktywnych Świadków Jehowy (głosicieli) na Filipinach, należących do 3121 zborów (2012). W 2012 roku na dorocznej uroczystości Wieczerzy Pańskiej (Pamiątce) zebrało się 547 408 osób. Działalność miejscowych wyznawców koordynuje Biuro Oddziału w Manili.

  Stany Zjednoczone[ | edytuj kod]

  W Stanach Zjednoczonych kongresy międzynarodowe zorganizowano w sześciu miastach. Z okazji kongresu międzynarodowego nadzorcy z Biur Oddziałów uczestniczyli w specjalnym szkoleniu, które odbyło się w Biurze Głównym Świadków Jehowy w Nowym Jorku.

  Pierwsze zgromadzenie z serii kongresów międzynarodowych odbyło się w dniach od 20 do 25 czerwca na Yankee Stadium w Nowym Jorku. Udział wzięły 92 901 osób, w tym zagraniczni delegaci – najwięcej z Kanady. Program przedstawiono w języku angielskim i hiszpańskim (3048 obecnych). W przemówieniu Zjednoczeni głosiciele ‘Słowa Życia’ Nathan H. Knorr ogłosił wydanie zrewidowanego jednotomowego Pisma Świętego w Przekładzie Nowego Świata.

  Świadkowie Jehowy w Beninie – 11 005 aktywnych Świadków Jehowy (głosicieli) w Beninie (dawniej Dahomej), należących do 168 zborów (stan w 2012 roku). W 2012 roku na dorocznej uroczystości Wieczerzy Pańskiej (Pamiątce) zebrało się 38 117 osób. Działalność miejscowych wyznawców koordynuje Biuro Oddziału w Kotonu.Świadkowie Jehowy w Finlandii – wspólnota 18 795 aktywnych Świadków Jehowy (głosicieli) (w tym ok. 12% szwedzkojęzycznych) w Finlandii, należących do 304 zborów, spotykających się w ponad 235 Salach Królestwa. W 2012 roku na dorocznej uroczystości Wieczerzy Pańskiej (Pamiątce) zebrało się 26 459 osób. Biuro Oddziału nadzorujące działalność miejscowych wyznawców znajduje się w Vantaa. Wyznanie to jest trzecią pod względem liczby wyznawców wspólnotą religijną, zarejestrowaną w tym kraju.

  W dniach od 23 do 27 czerwca kongres odbył się na Sam Houston Coliseum w Houston. Program przedstawiono w języku angielskim (19 141 obecnych) i hiszpańskim (2159 obecnych).

  W Oklahoma City kongres odbył się w dniach od 8 do 15 sierpnia w Fairgrounds Grandstand. Wzięło w nim udział 12 744 osoby.

  W dniach od 15 do 20 sierpnia kongres odbył się na Omaha Civic Auditorium w Omaha, w którym wzięło udział 11 528 osób.

  Kopenhaga (duń. København [kʰøb̥m̩ˈhɑʊ̯ˀn], łac. Hafnia) – stolica i największe miasto Królestwa Danii. W 2014 r. odbył się tu 59 Festiwal Muzyki Europejskiej Eurowizja.Świadkowie Jehowy w Zambii – wspólnota 162 370 aktywnych Świadków Jehowy (głosicieli) w Zambii, należących do 2488 zborów. W 2012 roku na dorocznej uroczystości Wieczerzy Pańskiej (Pamiątce) zebrało się 738 978 osób – ponad 7% mieszkańców kraju. Działalność miejscowych głosicieli oraz Świadków Jehowy w Burundi i Tanzanii koordynuje Biuro Oddziału w Lusace. Jest to trzecia pod względem liczebności wspólnota tego wyznania w krajach afrykańskich (po Nigerii i Demokratycznej Republice Konga).

  Kongres na Milwaukee Arena Auditorium w Milwaukee odbył się w dniach od 22 do 27 sierpnia, na którym było 40 552 obecnych.

  W dniach od 29 sierpnia do 3 września kongres odbył się na Candlestick Park Stadium w San Francisco. Program przedstawiono w języku angielskim i hiszpańskim. Skorzystało z niego 50 213 osób.

  Dania[ | edytuj kod]

  W kongresie, który odbył się w dniach od 11 do 16 lipca w Indroetsparken w Kopenhadze uczestniczyło 33 513 osób. Program został przedstawiony w językach: angielskim, duńskim, fińskim, norweskim i szwedzkim, a skorzystali z niego delegaci z 34 krajów, w tym Świadkowie Jehowy z Danii, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Islandii oraz 3000 delegatów ze Stanów Zjednoczonych i Kanady.

  Biuro Główne Świadków Jehowy – ośrodek nadzorujący międzynarodową działalność Świadków Jehowy. Biuro Główne jest również siedzibą Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy. Od 1909 roku znajduje się w nowojorskim Brooklynie w Stanach Zjednoczonych. W 2017 roku planowane jest przeniesienie Biura Głównego do Warwick.Świadkowie Jehowy w Szwecji – wspólnota 22 380 aktywnych Świadków Jehowy (głosicieli) w Szwecji (ok. 30% mieszka w stolicy i jej okolicach), należących do 318 zborów (w tym ponad 90 obcojęzycznych). W 2012 roku na dorocznej uroczystości Wieczerzy Pańskiej (Pamiątce) zebrało się 35 524 osoby. Działalność miejscowych koordynuje Skandynawskie Biuro Oddziału w Danii. Świadkowie Jehowy w Szwecji posiadają 5 Sal Zgromadzeń.

  Francja[ | edytuj kod]

  W dniach od 1 do 6 sierpnia odbył się kongres międzynarodowy w Paryżu. Programu przedstawianego w językach: francuskim, angielskim, polskim, portugalskim oraz hiszpańskim wysłuchały 23 004 osoby. Z programu przedstawionego w języku hiszpańskim skorzystali Świadkowie Jehowy z Hiszpanii, których działalność w tym czasie była w Hiszpanii zakazana oraz Świadkowie Jehowy z Portugalii w języku portugalskim gdzie również obowiązywał zakaz działalności. Obecne były także delegacje ze Szwajcarii, Belgii i innych krajów. Ochrzczono 1203 osoby. Podpisana umowa na zorganizowanie kongresu na stadionie Perc des Princes z powodu zagrożenia terrorystycznego została unieważniona. Uzyskano specjalne zezwolenie na przeprowadzenie go w Colombes

  Hamburg (łac. Hammonia; dolnoniem. Hamborg [ˈhaˑmbɔːχ]), właściwie Wolne i Hanzeatyckie Miasto Hamburg (niem. Freie und Hansestadt Hamburg) – miasto w północnych Niemczech na prawach kraju związkowego niedaleko ujścia Łaby do Morza Północnego. Wolne miasto i zarazem związkowy kraj niemiecki (pow. 755 km², ludność 1,74 mln – drugie po Berlinie). Największy port morski kraju (75 mln ton przeładunku), wielki ośrodek przemysłowy (statki, elektrotechnika, przetwórstwo ropy, przemysł spożywczy) i finansowy. W 2011 roku miasto to otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Czystości.Vancouver – miasto w zachodniej Kanadzie, w prowincji Kolumbia Brytyjska, przy ujściu rzeki Fraser do cieśniny Strait of Georgia (Ocean Spokojny).
  Kongres międzynarodowy w Amsterdamie

  Holandia[ | edytuj kod]

  W dniach od 1 do 6 sierpnia kongres odbył się w Amsterdamie. Uczestniczyło w nim 23 708 osób. Obecne były delegacje z Holandii i Belgii.

  Kanada[ | edytuj kod]

  W dniach od 4 do 9 lipca kongres międzynarodowy przeprowadzono na Empire Stadium w Vancouver. Liczba obecnych wyniosła 28 952 osoby.

  Niemcy[ | edytuj kod]

  W dniach od 18 do 23 lipca kongres zorganizowano w Hamburgu. Terenem kongresu była łąka o powierzchni 80 000 m² w największym parku miasta. Pomimo ulewnego deszczu, w kongresie uczestniczyło 88 338 osób z 53 krajów, w tym Świadkowie Jehowy z Niemiec, delegaci z Austrii, Luksemburga, Szwajcarii oraz kilka tysięcy z NRD, dla większości których była to ostatnia taka możliwość, aż do lat 90. XX wieku. Kilka dni po zakończeniu zgromadzenia rozpoczęto budowę muru berlińskiego. Ochrzczonych zostało 2301 osób, a wśród nich pierwsza współwyznawczyni z Liechtensteinu.

  Amsterdam – największe miasto Holandii i jej stolica konstytucyjna. Wszystkie instytucje rządowe oraz przedstawicielstwa obcych państw znajdują się w Hadze.Niemiecka Republika Demokratyczna (oficjalny skrót NRD; niem. Deutsche Demokratische Republik, DDR) – dawne państwo położone w Europie Środkowej powstałe 7 października 1949 na terenie byłej radzieckiej strefy okupacyjnej (niem. Sowjetische Besatzungszone in Deutschland, SBZ). Likwidacja NRD nastąpiła 3 października 1990, gdy powstałe w jej miejsce landy przystąpiły do RFN tworząc jednolite Niemcy.

  Wielka Brytania[ | edytuj kod]

  W dniach od 30 lipca do 3 sierpnia kongres odbył się na Twickenham Stadium w Londynie. Uczestniczyło w nim 48 070 osób.

  Włochy[ | edytuj kod]

  W dniach od 18 do 23 lipca kongres przeprowadzono w Palazzo delle Esposizioni w Turynie. Był to pierwszy kongres międzynarodowy zorganizowany we Włoszech. Uczestniczyły w nim 6372 osoby.

  Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata (jednotomowe) – wydanie ogłoszono na kongresie w 1961 roku
  Świadkowie Jehowy w Holandii – wspólnota ponad 30 tys. aktywnych Świadków Jehowy (głosicieli) w Holandii, należących do 368 zborów (stan na 2012 rok). W 2012 roku na dorocznej uroczystości Wieczerzy Pańskiej (Pamiątce) zebrało się 51 474 osoby. Działalność miejscowych wyznawców koordynuje Biuro Oddziału w Emmen. Sale Zgromadzeń znajdują się w Bennekom i Swifterbant.Świadkowie Jehowy w Liechtensteinie – wspólnota blisko 90 aktywnych Świadków Jehowy (głosicieli) w Liechtensteinie, należących do 1 zboru (stan na 2012 rok). W roku 2012 na dorocznej uroczystości Wieczerzy Pańskiej (Pamiątce) obecnych było 148 osób. Działalność miejscowych wyznawców koordynuje niemieckie Biuro Oddziału.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Świadkowie Jehowy w Luksemburgu – wspólnota 2097 aktywnych Świadków Jehowy (głosicieli) w Luksemburgu, należących do 31 zborów. W 2012 roku na dorocznej uroczystości Wieczerzy Pańskiej (Pamiątce) zebrało się 3877 osób. Działalność miejscowych wyznawców koordynuje niemieckie Biuro Oddziału.
  Język szwedzki (szw. svenska språket, svenska) – język północnogermański wschodni (wschodnioskandynawski), używany głównie w Szwecji i częściach Finlandii, przez ok. 9 mln ludzi. W Finlandii język szwedzki jest, obok fińskiego, językiem urzędowym, z uwagi na 5% szwedzkojęzycznych obywateli Finlandii zamieszkałych głównie na wybrzeżach tego kraju. Szwedzki jest dość dobrze zrozumiały dla Norwegów i w mniejszym stopniu także dla Duńczyków. Język standardowy w Szwecji, tzw. rikssvenska (szwedzki państwowy) oparty jest na dialektach regionu sztokholmskiego.
  Świadkowie Jehowy na Bahamach – wspólnota 1651 aktywnych Świadków Jehowy (głosicieli) na Bahamach (ok. 0,5% mieszkańców), należących do 27 zborów. W 2012 roku na corocznej uroczystości Wieczerzy Pańskiej (Pamiątce) zebrało się 3948 osób (ok. 1,1% mieszkańców). Działalność miejscowych wyznawców koordynuje Biuro Oddziału w Nassau.
  Świadkowie Jehowy w Kenii – wspólnota 25 417 aktywnych Świadków Jehowy (głosicieli) w Kenii, należących do 555 zborów. W 2012 roku na dorocznej uroczystości Wieczerzy Pańskiej (Pamiątce) zebrało się 60 162 osoby. Działalność miejscowych wyznawców koordynuje Biuro Oddziału w Nairobi. Sala Zgromadzeń znajduje się w Mtwapa koło Mombasy.
  Świadkowie Jehowy w Australii – wspólnota 66 023 aktywnych Świadków Jehowy (głosicieli) w Australii, należących do 801 zborów. W 2012 roku na corocznej uroczystości Wieczerzy Pańskiej (Pamiątce) zebrało się 115 533 osoby. Działalność miejscowych wyznawców koordynuje Biuro Oddziału w Ingleburn.
  Świadkowie Jehowy w Salwadorze – wspólnota 38 359 aktywnych Świadków Jehowy (głosicieli) w Salwadorze (ok. 0,9% mieszkańców), należących do 673 zborów. W 2012 roku na dorocznej uroczystości Wieczerzy Pańskiej (Pamiątce) zebrało się 93 642 osoby (ok. 2% mieszkańców kraju). Działalność miejscowych wyznawców koordynuje meksykańskie Biuro Oddziału.
  Turyn (wł. Torino) – miasto w północno-zachodnich Włoszech, przy ujściu rzeki Dora Riparia do rzeki Pad, na przedgórzu Alp Zachodnich. Jest stolicą prowincji Piemont. Patronem miasta jest św. Jan Chrzciciel (święto obchodzone 24 czerwca).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.084 sek.