• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Zhao Ruirui

  Przeczytaj także...
  Hanyu pinyin – oficjalna transkrypcja standardowego języka mandaryńskiego (putonghua) – urzędowego języka Chin – na alfabet łaciński.8 października jest 281. (w latach przestępnych 282.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 84 dni.
  Turniej olimpijski w piłce siatkowej kobiet podczas XXIX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie był dwunastą edycją w historii i odbył się w dniach od 9 do 24 sierpnia 2008 roku. Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn, podzielonych na dwie grupy. W każdej z nich zmagania toczyły się systemem kołowym (tj. każdy z każdym, po jednym meczu), a po cztery najlepsze zespoły uzyskały awans do ćwierćfinału. Od tej fazy pojedynki przeprowadzane były systemem pucharowym (jedno spotkanie, przegrywający odpada, a zwycięzca kwalifikuje się do kolejnej fazy). Mecze rozgrywane były w dwóch halach: Hali Uniwersytetu Pekińskiego i Capital Indoor Stadium. Po raz pierwszy w turnieju olimpijskim udział wzięła reprezentacja Wenezueli.

  Zhao Ruirui (chiń.: 赵蕊蕊; pinyin: Zhào Ruǐruǐ; ur. 8 października 1981 roku w Nankinie) - chińska siatkarka, reprezentantka kraju. Gra na pozycji środkowej bloku. W 2004 roku zdobyła złoty medal Igrzysk Olimpijskich z Aten. W 2008 roku w Pekinie zdobyła brązowy medal olimpijski.

  Pojęcia Chiny używa się w odniesieniu do krainy historycznej, obejmując wówczas całokształt chińskiej historii i kultury (zobacz: historia Chin), lub w węższym znaczeniu, w odniesieniu do Chińskiej Republiki Ludowej.Środkowy – pozycja na boisku w siatkówce. Głównym zadaniem środkowego jest blokowanie ataków przeciwnika oraz atak z pierwszego tempa (popularnej krótkiej). Nie gra on w obronie i zmienia go libero. Jest to bardzo specyficzna pozycja, na której w zawodowej siatkówce grają zazwyczaj zawodnicy najwyżsi na boisku. Musi dochodzić do bloku na skrzydłach oraz bardzo szybko iść na krótką.

  Sukcesy:

  Język chiński (chiń. upr. 汉语, chiń. trad. 漢語, pinyin Hànyǔ; lub chiń. upr./chiń. trad. 中文, pinyin Zhōngwén) – język lub grupa spokrewnionych języków (tzw. makrojęzyk), należących do rodziny chińsko-tybetańskiej.Turniej olimpijski w piłce siatkowej rozegrany podczas XXVIII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Atenach był jedenastym w historii igrzysk olimpijskich zmaganiem w halowej odmianie tej dyscypliny sportu i trzecim w wersji plażowej. Rywalizacja toczyła się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, a przystąpiło do niej po 12 zespołów halowych (męskich i żeńskich) oraz po 24 pary plażowe (męskie i żeńskie). Wszystkie cztery turnieje zostały przeprowadzone systemem kołowym oraz systemem pucharowym. Arenami zmagań były Hala Pokoju i Przyjaźni oraz Olympic Beach Volleyball Centre, obie położone w Faliro Coastal Zone Olympic Sports Complex.
 • 2001, 2002 - Mistrzostwo Azji
 • 2001, 2003 - Zwycięstwo w Grand Prix
 • 2003 - Puchar Świata
 • 2004 - Złoty medal Igrzysk Olimpijskich
 • 2008 - brązowy medal olimpijski
 • Nagrody indywidualne[edytuj kod]

 • 2003 - najlepsza atakująca Pucharu Świata
 • Piłka siatkowa, siatkówka – sport drużynowy, w którym (w tradycyjnej, klasycznej odmianie tj. siatkówce halowej) uczestniczą dwa sześcioosobowe zespoły, w każdym: rozgrywający, atakujący, dwóch środkowych i dwóch przyjmujących oraz libero – na boisku przebywa jednak tylko sześciu zawodników, libero zmienia się najczęściej ze środkowymi, gdy drużyna przyjmuje zagrywkę.Ateny (nowogr. Αθήνα = Athina, st.gr. Ἀθῆναι = Athenai, łac. Athenae) – stolica i największe miasto Grecji. Jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy z zabytkami kultury antycznej.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.05 sek.