• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Zezem

  Przeczytaj także...
  Andrzej Adam Zaorski (ur. 17 grudnia 1942 w Piaskach koło Lublina) – polski aktor i artysta kabaretowy, występujący w telewizji, filmie i teatrze, a także w radiu. Syn Tadeusza Zaorskiego, starszy brat Janusza Zaorskiego, teść Andrzeja Butruka.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Janusz Zaorski (ur. 19 września 1947 w Warszawie) – polski scenarzysta, reżyser i producent filmowy, były przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

  Zezem – cykl humorystycznych miniatur telewizyjnych, ujętych w formę wykładów ilustrowanych przykładami scenek filmowych. W roli prelegenta występował Jan Tadeusz Stanisławski, który omawiał wady i przywary Polaków.

  Lata produkcji: 1976 - 1977
  Reżyseria: Janusz Zaorski
  Scenariusz: Jan Tadeusz Stanisławski, Janusz Zaorski
  Odcinków: 10
  Czas trwania odcinka: 11-19 min.

  Aktorzy[]

  Jan Tadeusz Stanisławski, Teofila Koronkiewicz, Teresa Lipowska, Roman Kłosowski, Bronisław Pawlik, Grzegorz Warchoł, Andrzej Zaorski, Ryszard Pracz, Piotr Bazylewicz, ...

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Bronisław Pawlik (ur. 8 stycznia 1926 w Krakowie, zm. 6 maja 2002 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy i radiowy.

  Spis odcinków[]

  1. Pęd do wiedzy
  2. Łańcuch ludzi dobrej woli
  3. Nadkwasota
  4. Krakanie
  5. Paraliż postępowy
  6. Chamlet
  7. Mokry władca rozumu
  8. Ktoś
  9. Epidemia
  10. Śmiertelnie obrażeni


  Linki zewnętrzne[]

 • Zezem w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Zezem w bazie filmpolski.pl
 • Zezem w bazie filmweb.pl
 • Zezem w bazie stopklatka.pl • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Jan Tadeusz Stanisławski (ur. 26 stycznia 1936 we Włodzimierzu Wołyńskim, zm. 21 kwietnia 2007 w Warszawie) – polski satyryk, radiowiec, aktor i autor tekstów piosenek.
  Stopklatka.pl to pierwszy i zarazem najstarszy, polski internetowy portal filmowy , który zawiera informacje o filmach, serialach i aktorach. Serwis powstał w sierpniu 1996 (17 lat temu) jednak jego historia rozpoczęła się dużo wcześniej, bo w październiku 1986 roku (blisko 27 lat temu), kiedy to wyemitowano pierwszą audycję radiową o nazwie "Stopklatka" .
  Ryszard Pracz (ur. 17 marca 1932 w Warszawie) – aktor teatralny i filmowy, autor dwóch książek - wspomnień o teatrze STS.
  Grzegorz Warchoł (ur. 31 sierpnia 1947 r. w Krakowie) – polski aktor, reżyser teatralny, telewizyjny i filmowy, także scenarzysta i producent filmowy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.039 sek.