• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Zewnętrzne Rubieże  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Galaktyka (z gr. γαλα – mleko) – duży, grawitacyjnie związany układ gwiazd, pyłu i gazu międzygwiazdowego oraz niewidocznej ciemnej materii. Typowa galaktyka zawiera od 10do 10 gwiazd orbitujących wokół wspólnego środka masy.Dellalt – jest to planeta zlokalizowana w uniwersum Gwiezdnych Wojen, znajdująca się na uboczu gromady gwiezdnej Trion.

  Zewnętrzne Rubieże – w fabule Gwiezdnych wojen największy, najpóźniej skolonizowany i najodleglejszy od jądra region galaktyki, otaczający Środkowe Rubieże.

  Spis treści

 • 1 Opis
 • 2 Historia
 • 2.1 Kolonizacja
 • 2.2 Późniejsze konflikty
 • 3 Słynne planety
 • 4 Bibliografia
 • Ossus – fikcyjna planeta z świata Gwiezdnych wojen. Znajduje się na niej Wielka Biblioteka Jedi. Jest to trzecia planeta w systemie Adega w sektorze Auril. Posiada wyjątkową orbitę w kształcie ósemki wokół dwóch gwiazd systemu. Siedziba Nowego Zakonu Jedi.Mustafar to fikcyjna, mała, wulkaniczna planeta w uniwersum Gwiezdnych wojen. Mieści się w Zewnętrznych Rubieżach, w Systemie Mustafar. Była jedną z baz Separatystów podczas Wojen Klonów. Darth Sidious obiecał Nute Gunrayowie by ten wraz ze swoimi ludźmi ukrył się w bazie na planecie. Obiecał także, że przyśle im swojego ucznia, który przez pewien czas będzie tam dowódcą. Było to kłamstwo. Uczeń Sidiousa przybył, lecz zamiast dowodzić zabił wszystkich, którzy znajdowali się w bazie. To właśnie tutaj odbył się pojedynek Obi- Wana- Kenobiego i Anakina Skaywalkera, który już całkowicie przeszedł na ciemną stronę mocy.


  Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Wizards of the Coast (często nazywana WotC lub Wizards) – przedsiębiorstwo wydawnicze założone w 1990 roku przez Petera D. Adkisona. Przejęte przez Hasbro Inc. we wrześniu 1999.
  Imperator Palpatine (wcześniej senator Republiki Galaktycznej, Wielki Kanclerz) – postać fikcyjna, jeden z bohaterów Gwiezdnych wojen. Znany też jako Darth Sidious, Mroczny Lord Sithów.
  Yuuzhan Vongowie to jedna z ras ze świata Gwiezdnych wojen. W odróżnieniu od większości występujących tam istot, Yuuzhanie pochodzą z innej galaktyki niż ta, w której rozgrywają się wydarzenia Gwiezdnej Sagi.
  Stara Republika (znana też jako pierwsza Republika Galaktyczna) to fikcyjne państwo występujące w serii filmów science fiction Gwiezdne wojny.
  Pirat – osoba, która napada w celu rabunkowym używając statku lub łodzi. Piraci atakują zwykle inne statki, ale mogą również napadać cele nabrzeżne.
  Geonosis - to fikcyjna, pustynno-skalista planeta w Zewnętrznych Rubieżach. Jest ona ojczyzną inteligentnej rasy Geonosian - skrzydlatych istot podobnych do owadów. Była również pierwszą stolicą Separatystów, aż do bitwy o Geonosis w 22 BBY. Mieszkańcy planety słyną z wytwarzania droidów bojowych.
  Hoth to fikcyjna planeta ze świata Gwiezdnych wojen. Jest szóstą planetą w odległym systemie słonecznym o tej samej nazwie, pokryta jest wiecznym lodem i śniegiem, ma liczne księżyce i bombardowana jest przez meteoryty z pobliskiego pasa asteroid. Zamieszkują ją m.in. wampy oraz tauntauny. Na samej planecie rosną także mchy, porosty oraz anemiczne gatunki traw (rosną głównie w lodowych jaskiniach).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.