• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Zdzisław Kruszyński  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Długi Targ – reprezentacyjny plac w Gdańsku, w dzielnicy Śródmieście, na Głównym Mieście. Pełni funkcję rynku, jest przedłużeniem ul. Długiej, z którą tworzy tzw. Drogę Królewską.Pułtusk – miasto w województwie mazowieckim, w powiecie pułtuskim (siedziba starostwa), siedziba władz gminy miejsko-wiejskiej Pułtusk. Położone w północnej części Mazowsza, na skraju Puszczy Białej nad Narwią, w mezoregionie Dolina Dolnej Narwi.

  Zdzisław Kruszyński (ur. 25 stycznia 1960 w Mławie) – polski malarz, rysownik, działacz kultury.

  Zdzisław Kruszyński

  Malarstwem zawodowo zajmuje się od 1984 roku. Studiował na ASP w Gdańsku. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę. Uczestnik wielu plenerów i wystaw w Polsce i za granicą.

  Jego prace znajdują się w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie, Muzeum Juszkiewiczów w Mławie, Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu, Muzeum Historycznym w Przasnyszu, Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Urzędzie Miasta w Mławie, Starostwie Powiatowym w Mławie, Stacji Naukowej im. Stanisława Herbsta w Mławie, Stoczni Gdańskiej, Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Gdańsku, Sądzie Rejonowym w Ciechanowie, "Domu Polskim" w Watykanie, Miejskim Domu Kultury w Mławie, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Mławie, Archiwum Państwowym m. st. Warszawy Oddział w Mławie, Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie, Liceum Ogólnokształcącym im. St. Wyspiańskiego w Mławie, Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie, TV Mława, nadleśnictwach, ambasadach, bankach, szpitalach, przychodniach lekarskich, w wielu innych szkołach oraz w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą (m.in. Niemczech, Austrii, Francji, Włoszech, Czechach, Słowacji, Litwie, Hiszpanii, Holandii, Meksyku, Peru, Rosji, Australii, Kanadzie, USA, Izraelu, Nowej Zelandii itd.).

  Rysunek – kompozycja linii wykonana na płaszczyźnie, polegające na nanoszeniu na powierzchnię walorów wizualnych przy użyciu odpowiednich narzędzi. Także dział sztuk plastycznych.Nowa Zelandia (ang. New Zealand, język maoryski Aotearoa – Kraj Długiej Białej Chmury) – państwo wyspiarskie, położone na południowo-zachodnim Pacyfiku i składające się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej) oraz szeregu mniejszych wysp, w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Archipelag Nowej Zelandii jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii, na południowy wschód od Australii. W skład Nowej Zelandii (a dokładnie w skład Commonwealth realm Nowej Zelandii, czyli są to terytoria stowarzyszone lub zależne Nowej Zelandii, ale wchodzące wraz z nią w skład wspólnej domeny królewskiej tudzież królestwa stowarzyszeniowego, połączonego unią personalną ze Zjednoczonym Królestwem i innymi Commonwealth realms) wchodzą również Wyspy Cooka i Niue, które są samorządne, oraz Tokelau i Dependencja Rossa.

  W 2004 r. zaprojektował i wykonał do ratusza mławskiego dwa tryptyki pt. Drzwi do Mławy. Wiele prac przekazał na cele charytatywne. Należy do Stowarzyszenia i Klubu Pracy Twórczej w Ciechanowie. Od 1984 r. prowadzi autorską Galerię Z, w której zorganizował wiele spotkań z twórcami kultury.

  W 1995 r. został wyróżniony przez Ministra Kultury i Sztuki odznaką Zasłużony Działacz Kultury. W 2004 r. odznaczony medalem Zasłużony dla Miasta Mławy.

  Drezno (niem. Dresden, górnołuż. Drježdźany, czes. Drážďany, dawniej Drezdno) – miasto we wschodnich Niemczech na Pogórzu Zachodniosudeckim, położone nad Łabą, stolica kraju związkowego Saksonia. Aglomeracja drezdeńska liczy ok. 1,036 mln mieszkańców (2004).Płock – miasto na prawach powiatu na Pojezierzu Dobrzyńskim i w Kotlinie Płockiej, nad Wisłą, w województwie mazowieckim, siedziba ziemskiego powiatu płockiego; historyczna stolica Mazowsza oraz stolica Polski w latach 1079-1138; siedziba rzymskokatolickiej kurii diecezji płockiej (1075); siedziba władz Kościoła Starokatolickiego Mariawitów i mariawickiej diecezji warszawsko-płockiej, port rzeczny, rafineria ropy naftowej (1964), szkoły wyższe, teatry, muzea.
  "Drzwi do Mławy" namalowane w 2004 roku z okazji 575-lecia uzyskania przez Mławę praw miejskich, to dwie kompozycje malarskie o wymiarach 144 x 100 cm - środkowe elementy oraz 140 x 50 cm - skrzydła.

  Spis treści

 • 1 Wystawy
 • 1.1 Wystawy indywidualne
 • 1.2 Wystawy zbiorowe
 • 2 Obrazy w obiektach sakralnych
 • 3 Wydawnictwa, publikacje
 • 4 Linki zewnętrzne
 • Elbląg (łac. Elbinga, Elbingus, niem. Elbing, prus. Elbings, rus. Эльблонг) – miasto na prawach powiatu w województwie warmińsko-mazurskim, siedziba władz powiatu elbląskiego i gminy wiejskiej Elbląg, ale miasto nie wchodzi w ich skład, stanowiąc odrębną jednostkę samorządu terytorialnego. Od 1992 stolica diecezji elbląskiej. Najstarsze miasto w województwie, jedno z najstarszych w Polsce (rok założenia 1237, prawa miejskie 1246). Miasto posiadało prawo do czynnego uczestnictwie w akcie wyboru króla. Także najniżej położone miasto w Polsce. Leży u ujścia rzeki Elbląg do Zalewu Wiślanego. Według danych z 30 czerwca 2012 r. ma 123 977 mieszkańców.Gołotczyzna – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie ciechanowskim, w gminie Sońsk. Położona nad rzeką Soną, ok. 11 km na południowy wschód od Ciechanowa.


  Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Sierpc – miasto w województwie mazowieckim, siedziba władz powiatu sierpeckiego, położone nad rzeką Sierpienicą przy jej ujściu do Skrwy. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa płockiego. Według danych z 31 grudnia 2010 r. miasto miało 18 815 mieszkańców.
  Złote Tarasy – kompleks handlowo-biurowo-rozrywkowy ulokowany w ścisłym centrum Warszawy, tuż obok dworca Warszawa Centralna i Pałacu Kultury i Nauki, pomiędzy aleją Jana Pawła II, ulicami Złotą i Emilii Plater. Część handlowa obiektu otwarta została z opóźnieniem 7 lutego 2007 roku.
  Olecko (dawniej także Margrabowa, niem. Marggrabowa lub Oletzko, od 1928 Treuburg) – miasto w północno-wschodniej części Polski w województwie warmińsko-mazurskim, powiecie oleckim, nad rzeką Legą (dawniej Oleg) i Jeziorem Oleckim Wielkim. Siedziba gminy Olecko. Stolica "Mazur Garbatych".
  Szreńsk – wieś (dawne miasto) w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie mławskim, w gminie Szreńsk, na Mazowszu, nad rzeką Mławką, 20 km na pd.-za. od Mławy i ok. 100 km na pn.-za. od Warszawy; stolica Zawkrza.
  Drzewiany (niem. Drawehn) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim, w gminie Bobolice.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.