• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Zduny - gmina w województwie wielkopolskim

  Przeczytaj także...
  Województwo wielkopolskie – województwo utworzone w 1999 w środkowo-zachodniej Polsce, na Pojezierzu Wielkopolskim i Nizinie Południowowielkopolskiej, w dorzeczu środkowej Warty; dzieli się na 4 miasta na prawach powiatu, 31 powiatów i 226 gmin, które zamieszkuje 3 447 441 osób (31 marca 2011); siedzibą wojewody i władz samorządu województwa jest Poznań.Gmina miejsko-wiejska – gmina, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy miejsko-wiejskiej jest zazwyczaj miasto, jedynym wyjątkiem jest obecnie gmina Nowe Skalmierzyce, której siedziba mieści się we wsi Skalmierzyce.
  Trzaski – przysiółek w Polsce położony w województwie wielkopolskim, w powiecie krotoszyńskim, w gminie Zduny. Miejscowość wchodzi w skład sołectwa Baszków.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Zdunygmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie krotoszyńskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie kaliskim.

  Gmina Cieszków – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie milickim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie wrocławskim.Rochy – osada w Polsce położony w województwie wielkopolskim, w powiecie krotoszyńskim, w gminie Zduny. Miejscowość wchodzi w skład sołectwa Bestwin.

  Siedziba gminy to Zduny.

  Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwały 6883 osoby.

  Struktura powierzchni[]

  Według danych z roku 2002 gmina Zduny ma obszar 85,2 km², w tym:

 • użytki rolne: 50%
 • użytki leśne: 41%
 • Gmina stanowi 11,93% powierzchni powiatu.

  Powiat krotoszyński - powiat w Polsce (województwo wielkopolskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Krotoszyn.Gmina Jutrosin – gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie rawickim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie leszczyńskim.

  Demografia[]

  Dane z 30 czerwca 2004:

 • Piramida wieku mieszkańców gminy Zduny w 2014 roku.

 • Piramida wieku Gmina Zduny Wielkopolskie.png

  Sołectwa[]

  Baszków, Bestwin, Chachalnia, Konarzew, Perzyce, Ruda.

  Pozostałe miejscowości[]

  Baszków, Dziewiąte, Hadrianów, Helenopol, Katarzynów, Lila, Ostatni Grosz, Piaski, Rochy, Siejew, Szczerków, Trzaski.

  Sąsiednie gminy[]

  Cieszków, Jutrosin, Kobylin, Krotoszyn, Milicz, Sulmierzyce

  Siejew – przysiółek w Polsce położony w województwie wielkopolskim, w powiecie krotoszyńskim, w gminie Zduny. Miejscowość wchodzi w skład sołectwa Baszków.Gmina Krotoszyn – gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie krotoszyńskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie kaliskim.

  Przypisy

  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Gmina Milicz – gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie milickim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie wrocławskim.Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Gmina Kobylin – gmina miejsko-wiejska w południowo-zachodniej części województwa wielkopolskiego, w powiecie krotoszyńskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie leszczyńskim.
  Podział administracyjny Polski 1975–1998 – podział administracyjny obowiązujący od 1 czerwca 1975 do 31 grudnia 1998 (od reformy w 1975 do reformy w 1999). Został wprowadzony ustawą z dnia 28 maja 1975 o dwustopniowym podziale administracyjnym Państwa oraz o zmianie ustawy o radach narodowych.
  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.
  Województwo kaliskie – województwo istniejące w latach 1975–1998 ze stolicą w Kaliszu; w 1999 zostało podzielone między województwo wielkopolskie, województwo dolnośląskie oraz województwo łódzkie.
  Ostatni Grosz (niem. Letzte Groschen) – przysiółek w Polsce położony w województwie wielkopolskim, w powiecie krotoszyńskim, w gminie Zduny. Miejscowość wchodzi w skład sołectwa Baszków.
  Dziewiąte – przysiółek w Polsce położony w województwie wielkopolskim, w powiecie krotoszyńskim, w gminie Zduny. Miejscowość wchodzi w skład sołectwa Baszków.
  Piaski – przysiółek w Polsce położony w województwie wielkopolskim, w powiecie krotoszyńskim, w gminie Zduny. Miejscowość wchodzi w skład sołectwa Baszków.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.04 sek.