• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Zbigniew Dobrzyński

  Przeczytaj także...
  Ping-pong – polski krótkometrażowy film obyczajowy, należący do cyklu Perły i dukaty. Adaptacja opowiadania Józefa Hena.Prawo i pięść – polski film fabularny zrealizowany w 1964 roku przez Jerzego Hoffmana i Edwarda Skórzewskiego na podstawie powieści Józefa Hena „Toast”.
  Ściana Czarownic – polski film obyczajowy z 1966 roku. Akcja filmu rozgrywa się w środowisku narciarsko – zawodniczym, a zdjęcia kręcone były w rejonie Kasprowego Wierchu i w Zakopanem.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Doktor Ewa - polski serial wyprodukowany w 1970 r.; dramat obyczajowy w reżyserii Henryka Kluby poruszający problemy społeczne i obyczajowe polskiej wsi. Scenariusz napisali Wilhelmina Skulska i Jan Laskowski. Wyświetlany w TVP Polonia z angielskimi napisami.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Podziemny front – czarno-biały, 7-odcinkowy serial telewizyjny produkcji polskiej w reżyserii Huberta Drapella i Seweryna Nowickiego na podstawie scenariusza Jerzego Bednarczyka i Bohdana Czeszki) wyprodukowany w roku 1965. Serial osnuty jest na walce lewicowych organizacji podziemnych z hitlerowskim okupantem i pokazuje walkę i akcje sabotażowe oddziału im. Czwartaków wchodzącego w skład Armii Ludowej.
  Sąsiedzi – polski dramat wojenny reżyserii Aleksandra Ścibora-Rylskiego z 1969 roku będący rekonstrukcją zdarzeń bydgoskiej "krwawej niedzieli".
  Wilcze echa – polski film przygodowy z roku 1968 nakręcony w konwencji westernowej, którego akcja toczy się w Bieszczadach, kilka lat po II wojnie światowej.
  Album polski – polski film obyczajowy z roku 1970 w reżyserii Jana Rybkowskiego. Autorem scenariusza jest Ryszard Frelek. Film ten składa się z dwu części Anna oraz Maria. Nagrodę Ministra Obrony Narodowej I stopnia w r. 1970 otrzymali Jan Rybkowski za reżyserię, Ryszard Frelek za scenariusz i Witold Sobociński za zdjęcia.
  Pułapka – polski film fabularny z 1970 roku, w reżyserii Andrzeja Jerzego Piotrowskiego. Sensacyjna opowieść o konflikcie dwóch kuzynów Ślązaków, z których jeden uważa się za Polaka, a drugi za Niemca. W filmie zagrało kilkoro aktorów niemieckich (z NRD), część dialogów w języku niemieckim.
  Rozwodów nie będzie – polski film fabularny z 1963 r., w reżyserii Jerzego Stefana Stawińskiego. Wszystkie trzy nowele składające się na ten film są osadzone w realiach i pejzażach Warszawy początku lat 60-tych; okraszone są polską muzyką jazzową tamtych czasów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.