• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie  Podstrony: [1] [2] 3 [4]
  Przeczytaj także...
  Nauki ekonomiczne – jedna z dziedzin naukowych w Polsce zgodnie z Uchwałą Centralnej Komisji do spraw Stopnii i Tytułów z dnia 23 czerwca 2003 roku w sprawie określania dziedzin nauki i dziedzin sztuki oraz dyscyplin naukowych i artystycznych (M.P. z 2003 r. Nr 40, poz. 586).Akademia Rolnicza w Szczecinie – akademicka państwowa uczelnia wyższa, po 54 latach istnienia zniesiona 31 grudnia 2008 roku. Nazwa powstała w 1972 roku po przemianowaniu Wyższej Szkoły Rolniczej w Szczecinie działającej od 17 lipca 1954 roku.
  Absolwenci[ | edytuj kod]
   Z tym tematem związana jest kategoria: Absolwenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Szkoły wyższe i ich finanse w 2017 r., Główny Urząd Statystyczny, 2018, ISSN 1506-2163 (pol.).
  2. Mobilność studentów i doktorantów (pol.). zut.edu.pl. [dostęp 2019-03-24].
  3. Ustawa z dnia 5 września 2008 r. o utworzeniu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie (Dz.U. z 2008 r. nr 180, poz. 1110).
  4. Profesor Kiernożycki rektorem ZUT.
  5. "Szkoły wyższe i ich finanse" - Główny Urząd Statystyczny w Warszawie 2020
  6. Ogólnoświatowy ranking uczelni CSIC.
  7. ZUT w prestiżowym rankingu. Radio Szczecin, 2018-09-21. [dostęp 2018-09-22].
  8. ShanghaiRanking’s Global Ranking of Academic Subjects 2018 – Chemical Engineering (ang.). [dostęp 2018-09-22].
  9. Władze Uczelni – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, www.zut.edu.pl [dostęp 2019-10-05].
  Uniwersytet (łac. universitas magistrorum et scholarium „ogół nauczycieli i uczniów”) – najstarszy rodzaj uczelni o charakterze nietechnicznym, której celem jest przygotowanie kadr pracowników naukowych oraz kształcenie wykwalifikowanych pracowników. Wydział Elektryczny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie – jeden z dziesięciu wydziałów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Jego siedziba znajduje się przy ul. Sikorskiego 37 w Szczecinie. Powstał w roku 1946 jako jeden z trzech Wydziałów Szkoły Inżynierskiej w Szczecinie.


  Podstrony: [1] [2] 3 [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Politechnika Szczecińska – nieistniejąca szkoła wyższa, funkcjonująca w latach 1 grudnia 1946 i 31 grudnia 2008 roku. Z jej struktur, w połączeniu z Akademią Rolniczą w Szczecinie powołano 1 stycznia 2009 roku Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.
  Wydział Budownictwa i Architektury ZUT - jeden z wydziałów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Uczelnie rolnicze w Polsce - pierwszymi polskimi uczelniami rolniczymi były: powstały w 1816 Instytut Agronomiczny w Warszawie, powstała w 1858 Akademia Rolnicza w Dublanach (obie w zaborze rosyjskim) oraz powstała w 1870 Wyższa Szkoła Rolnicza im. Haliny w Żabikowie (w zaborze pruskim). Po II wojnie światowej utworzono kilka wyższych szkół rolniczych (WSR), które następnie przekształcano w akademie rolnicze. W ostatnich latach wszystkie akademie rolnicze przemianowano na uniwersytety przymiotnikowe: przyrodnicze, rolnicze i inne.
  Wydział Ekonomiczny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie – jeden z dziesięciu wydziałów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Jego siedziba znajduje się przy ul. Żołnierskiej 47 w Szczecinie. Powstał w roku 1987.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie - jeden z kilkunastu wydziałów tej uczelni. Jako jedyny posiada podwójne uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego (z dziedziny rybactwo oraz z dziedziny technologia żywności). Do czasu powstania Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (1 stycznia 2009 r.) wchodził w skład Akademii Rolniczej w Szczecinie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.052 sek.