• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Zach Filkins

  Przeczytaj także...
  Model (mężczyzna), modelka (kobieta) − osoba zawodowo zajmująca się pozowaniem artyście (fotografowi, malarzowi, rzeźbiarzowi) lub demonstrowaniem strojów podczas pokazów mody.Amerykanie – pluralistyczna wspólnota narodowo-państwowa pochodzenia imigracyjnego, kształtująca się w Stanach Zjednoczonych, licząca około 300 mln osób. W związku ze specyficzną, migracyjną historią swojego powstania, posiada pochodzenie mieszane, przede wszystkim europejskie i afrykańskie. Mniejszość stanowią osoby pochodzenia azjatyckiego oraz rdzenni Amerykanie – Indianie Ameryki Północnej. Skutkiem tradycyjnej wielonarodowości Stanów Zjednoczonych jest fakt, że wielu Amerykanów identyfikuje się zarówno ze Stanami Zjednoczonymi, jak i – raczej sentymentalnie – z krajem pochodzenia swoich przodków (np. Amerykanie włoskiego czy irlandzkiego pochodzenia – Italian Americans, Irish Americans).
  Say (All I Need) to piosenka pop rockowego zespołu OneRepublic z ich debiutanckiego albumu Dreaming Out Loud. W programie MTV, lider zespołu, Ryan Tedder ogłosił, że "Say (All I Need)" będzie następnym singlem z albumu.

  Zachary Douglas Filkins (ur. 15 września 1978) – amerykański model i gitarzysta. W 2002 roku wraz z Ryanem Tedderem założył zespół OneRepublic.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Znaczną część dzieciństwa Filkins poświęcił nauce gry na gitarze klasycznej w Barcelonie w Hiszpanii.

  Kształcił się w Colorado Springs Christian High School w Colorado Springs, gdzie należał do drużyny piłkarskiej. Tam zaprzyjaźnił się z obecnym kolegą z zespołu OneRepublic Ryanem Tedderem, który namówił go do przeprowadzki do Los Angeles. Przed przeprowadzką Zach przez jakiś czas pracował jako model dla kilku firm promując ich bieliznę i inne stroje.

  Barcelona (katal. [bərsəˈɫonə], hiszp. [barθeˈlona]) – miasto w północno-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym, około 110 km na południe od grzbietu Pirenejów i granicy hiszpańsko-francuskiej. Stolica prowincji o tej samej nazwie oraz wspólnoty autonomicznej Katalonii. Drugie co do wielkości miasto Hiszpanii, z liczbą mieszkańców wynoszącą 1 620 809 wewnątrz centrum administracyjnego. Zespół miejski Barcelony wykracza poza centrum administracyjne, z liczbą ludności wynoszącą 4 588 000, jest piątym co do wielkości zespołem miejskim w Unii Europejskiej. Cała metropolia ma około 5 milionów mieszkańców. Colorado Springs – miasto w USA, położone w środkowo-zachodniej części kraju, w stanie Kolorado. Znajduje się na styku Wielkich Równin i Gór Skalistych, na przedgórzu pasma Park Range, na południe od Denver.

  W czerwcu 2010 roku Zach wraz ze swoją żoną Lindsay przywitał na świecie swojego pierwszego syna, Leightona.

  Filkins płynnie mówi po hiszpańsku.

  Kariera[ | edytuj kod]

  OneRepublic[ | edytuj kod]

   Osobny artykuł: OneRepublic.

  Filkins gra na gitarze i śpiewa chórki w zespole OneRepublic. Ponadto Zach wraz z Ryanem Tedderem kompononuje muzykę i pisze teksty do piosenek zespołu. Współtworzył, m.in. "All Fall Down", "Prodigal", "Say (All I Need)", "Sleep", "Something's Not Right Here", "Stop and Stare", "Tyrant" i "Won't Stop" z debiutanckiego albumu OneRepublic "Dreaming Out Loud".

  Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.Ryan Benjamin Tedder (ur. 26 czerwca 1979 w Tulsa, Oklahoma) – amerykański wokalista, producent, autor tekstów i kompozytor. Pisze i produkuje dla wielu różnych artystów, ale od 2007 jest najbardziej znany jako lider grupy OneRepublic.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. August Brown: Rocky road to the top (ang.). Los Angeles Times. [dostęp 20 listopada 2007].
  2. OneRepublic's Zach Filkins Has All the Right Moves (ang.). Behind the Hype. [dostęp 04-10-2009].
  3. Marisa Laudadio: OneRepublic Rockers: We Love Being Dads (ang.). People. [dostęp 19-10-2010].
  Gitarzysta – osoba grająca na gitarze, muzyk, instrumentalista, członek zespołu muzycznego lub artysta solowy. Popularnie gitarzystów dzieli się na rytmicznych i prowadzących.Dreaming Out Loud – debiutancki album zespołu OneRepublic, producentem jest Greg Wells, jednak dwie piosenki wyprodukowane są przez samego lidera zespołu Ryana Teddera. Po raz pierwszy album został wydany 20 listopada 2007 roku w USA i Nowej Zelandii, ale na rynku muzycznym ukazał się też w Australii (luty 2008, UK i we Włoszech (marzec 2008) oraz Hiszpanii (kwiecień 2008). Do tej pory sprzedano ponad milion egzemplarzy na całym świecie.
  Warto wiedzieć że... beta

  Gitara klasyczna – gitara, z której wyewoluowała cała rodzina instrumentów akustycznych i elektrycznych. Jest to instrument strunowy szarpany.
  OneRepublic – amerykański zespół pop-rockowy założony w Kolorado. Od lata 2006 roku, byli stale określani jako top wykonawcy na MySpace dzięki szerokiej działalności w środowisku internetowym. Zespół powstał w Colorado Springs z inicjatywy Ryana Teddera autora tekstów i producenta oraz jego licealnego kolegi Zacha Filkinsa. Obecnie grupa przeniosła się do Los Angeles. Po krótkim okresie w Columbia Records, grupa zmieniła wytwórnię na Interscope Records/Mosley Music Group i skończyła pracę nad debiutanckim albumem, którego producentem jest Greg Wells (Deftones, Mika, Pink). Krążek pt. "Dreaming out loud" został wydany pod koniec 2007 roku. Główny wokalista OneRepublic, Ryan Tedder, jest też autorem tekstów i producentem innych R&B, popowych i rockowych inwestycji. W zamian za współpracę z jego zespołem OneRepublic napisał i sponsorował singel Jennifer Lopez "Do it Well", napisał i sponsorował nowy singel Natashy Bedingfield "Love like This" (z Seanem Kingstonem), napisał i sponsorował pierwszy międzynarodowy singel Leony Lewis "Bleeding Love" oraz napisał tekst piosenki "He said She said" dla gwiazdy High School Musical Ashley Tisdale. Współpracował też z Paulem Oakenfoldem, Baby Bashem, i Chrisem Cornellem.
  Hiszpania, Królestwo Hiszpanii (hiszp. Reino de España, gal. Reino de España, kat. Regne d’Espanya, arag. Reino d’España, bask. Espainiako Erresuma, okc. Regne d’Espanha, ast. Reinu d’España) – największe z trzech państw położonych na Półwyspie Iberyjskim.
  Stop and Stare to drugi singel poprockowego zespołu OneRepublic, piosenka została wyprodukowana przez Grega Wellsa na debiutancki album Dreaming Out Loud. Singel został wydany w USA 27 listopada 2007 roku. "Stop and Stare" następnie został udostępniony dla radia w UK (16 grudnia 2007) i Australii (17 grudnia 2007). Piosenka odniosła do tej pory podobny sukces do poprzedniego singla zespołu "Apologize", debiutując na #30. Singel w UK został wydany 3 marca 2008 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.829 sek.