• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Z-Ro

  Przeczytaj także...
  Pimp C, właściwie Chad Butler (ur. 29 grudnia 1973 w Port Arthur, zm. 4 grudnia 2007 w Hollywood) – amerykański raper z południa, współtworzył wraz z Bun B grupę UGK.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Raper, MC – muzyk wykonujący muzykę rap. Muzyka ta jest elementem kultury hip-hop. Pierwsi raperzy zaczęli pojawiać się już w latach siedemdziesiątych w Nowym Jorku, USA. Pionierem gatunku jest DJ pochodzący z Jamajki Clive Campbell znany też jako Kool Herc.

  Z-Ro, właściwie Joseph Wayne McVey (ur. 19 Grudnia 1977 roku w Missouri City, Teksas) – amerykański raper. Jest kuzynem rapera Trae.

  Znany z wysokich umiejętności w rymowaniu oraz wielu kolaboracji z innymi artystami i muzykami. Popularność Z-Ro wzrosła bardzo szybko, po gościnnym występie w utworze Buna B "Get Throwed" z Pimp C, Jay-Z i Young Jeezym.

  Według New York Times został uznany za jednego z najbardziej niedocenianych raperów w USA.

  Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.Young Jeezy, właściwie Jay Jenkins (ur. 28 września 1977 roku w Columbii w Południowej Karolinie) - amerykański raper.

  Dyskografia[]

  Albumy solowe[]

  Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Bernard Freeman znany jako Bun B (ur. 19 marca 1973 w Port Arthur w Teksasie) – amerykański raper. Jest członkiem Rap-A-Lot Records. Razem z Pimp C tworzyli duet UGK, wydali wspólnie 10 albumów. Dodatkowo Bun B rozpoczął karierę solową. Jak do tej pory ukazały się jego trzy płyty zatytułowane Trill, II Trill i Trill O.G..
  Frazier Thompson III (ur. 5 marca 1980 w Houston w stanie Teksas), lepiej znany pod pseudonimami Trae i Trae Tha Truth, amerykański raper. Razem ze swoim kuzynem Z-Ro, są członkami hip-hopowej grupy Screwed Up Click. Trae i Z-Ro, razem z innym kuzynem Dougie D, są założycielamy grupy Guerilla Maab.
  The New York Times – jeden z najważniejszych amerykańskich dzienników o profilu liberalno-lewicowym, wychodzący w Nowym Jorku. Jest trzecią pod względem nakładu gazetą w Stanach Zjednoczonych, po USA Today i The Wall Street Journal. Codzienny nakład wynosi 1,125 mln, a obieg wydania niedzielnego 1,700 mln (dane na 26 grudnia 2004). Właścicielem gazety jest The New York Times Company, która kontroluje również około 40 innych gazet, czasopism i wiele krzyżówek, między innymi The Boston Globe i International Herald Tribune.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Jay Z, właściwie Shawn Corey Carter (ur. 4 grudnia 1969) – amerykański raper i biznesmen, jeden z najlepiej zarabiających artystów oraz przedsiębiorców w Stanach Zjednoczonych, z majątkiem szacowanym na ponad pół miliarda dolarów. Według prognoz magazynu Forbes, w 2015 roku Jay Z może znaleźć się na liście Forbes 400, prezentującej 400 najbogatszych postaci w Stanach Zjednoczonych. Jego albumy rozeszły się w niemalże 50 milionach egzemplarzy, zaś sam artysta zdobył piętnaście nagród Grammy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.