• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Youssef Chippo

  Przeczytaj także...
  XVI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 1998 odbyły się po raz drugi w historii we Francji, w dniach od 10 czerwca do 12 lipca.National-football-teams.com – angielska strona internetowa o tematyce piłkarskiej. Dziś strona dostępna jest jedynie w języku angielskim.
  FC Porto (pełna nazwa Futebol Clube do Porto, wym. [futɨˈbɔɫ ˈklub(ɨ) du ˈpoɾtu]) – portugalski klub sportowy (szczególną rolę odgrywa sekcja piłki nożnej), grający obecnie w Primeira Liga i mający siedzibę w Porto. FC Porto jest odznaczone m.in. Orderem Infanta Henryka i Orderem Zasługi.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Youssef Chippo (arab. يوسف شيبو; ur. 10 maja 1973 w Rabacie) – marokański piłkarz grający na pozycji pomocnika.

  Al-Hilal (arab. الهلال) – klub piłkarski pochodzący z Arabii Saudyjskiej, grający w tamtejszej pierwszej lidze, mający siedzibę w Rijadzie. Został założony w 1957 roku i od tego czasu jest najbardziej utytułowanym zespołem w kraju. Jest także najbardziej popularnym klubem wśród kibiców, nie tylko pochodzących z Arabii Saudyjskiej, ale i zagranicy.KAC Kénitra (arab. النادي القنيطري) - marokański klub piłkarski, mający siedzibę w mieście Kénitra. Drużyna obecnie występuje w 1. lidze.

  Grał w KAC Kénitra, Al-Hilal, Al-Arabi, FC Porto, Coventry City, Al-Sadd i Al-Wakra.

  Z reprezentacją Maroka wystąpił na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w 1998 roku i Pucharze Narodów Afryki w 2004 roku.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. World Cup 1998 (ang.). RSSSF. [dostęp 2010-05-01].
  2. African Nations Cup 2004 (ang.). RSSSF. [dostęp 2010-05-03].

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Youssef Chippo w bazie National Football Teams (ang.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Rabat (arab. الرباط; [Ar-Ribat]) – stolica Maroka, miasto położone na zachodzie kraju nad Oceanem Atlantyckim przy ujściu rzeki Bu Rakrak.
  Al-Sadd Sports Club (arab. السد القطري) – katarski klub piłkarski, grający obecnie w Q-League, mający siedzibę w mieście Ad-Dauha, największym mieście w kraju. Został założony w 1969 roku. Aż 11-krotnie zdobywał mistrzostwo kraju, a sukcesy osiągał także na arenie międzynarodowej.
  Puchar Narodów Afryki 2004 rozgrywany był na boiskach Tunezji i był 24. edycją Pucharu Narodów Afryki. W rozgrywkach brało udział 16 zespołów wyłonionych z wcześniejszych eliminacji. Mistrzem Afryki została reprezentacja Tunezji, która w finale pokonała 2:1 Maroko.
  Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.
  Język arabski należy do rodziny języków semickich, w której zaliczany jest do grupy języków południowo-zachodnich według klasycznego podziału, bądź grupy języków zachodnich, centralnych według podziału Hetzrona i Voigta. Zapisywany jest alfabetycznym pismem arabskim, typu abdżad, od strony prawej do lewej.
  Pomocnik (ang. midfielder) – zawodnik w piłce nożnej, który gra w środku pola między atakującymi napastnikami a broniącymi obrońcami. Rozróżnia się pomocników: defensywnych, środkowych, ofensywnych, bocznych oraz cofniętych skrzydłowych.
  Coventry City Football Club to angielski klub piłkarski z siedzibą w Coventry. Obecnie występuje w Football League One, trzeciej najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.008 sek.