• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Young Power  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Marcin Pospieszalski (ur. 19 września 1963) – polski kompozytor, aranżer, producent płyt, basista, multiinstrumentalista. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.Nagrody Muzyczne Programu Trzeciego im. Mateusza Święcickiego – „Mateusze” to nagrody przyznawane przez Program III Polskiego Radia („Trójkę”), za osiągnięcia w dziedzinie twórczości, wykonawstwa lub popularyzacji polskiej muzyki rozrywkowej i jazzowej. Nazwa nagrody pochodzi od imienia wybitnego kompozytora i aranżera Mateusza Święcickiego, który był współtwórcą i pierwszym dyrektorem muzycznym Programu Trzeciego.
  Warto wiedzieć że... beta

  Niemcy Zachodnie (właściwie Republika Federalna Niemiec) – określenie państwa niemieckiego leżącego w obecnej zachodniej części Niemiec w okresie 1949-1990.
  Solidarność Anti-Apartheid – składanka prezentująca fragmenty występów wykonawców polskich i zagranicznych, którzy wzięli udział w koncercie "Solidarność Anty Apartheid" w Hali Stoczni Gdańskiej 13 grudnia 1989 (pomysłodawcami byli Andrzej Graczyk i Włodzimierz Kleszcz). Materiał został wydany na kasecie magnetofonowej w 1990 przez wytwórnię Polton.
  Jazz Jamboree Festival – jeden z większych i najstarszych festiwali jazzowych w Europie odbywający się w Warszawie. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Jazz Jamboree.
  Wojciech Niedziela (ur. 18 stycznia 1961 w Rybniku) – polski pianista jazzowy, wykładowca w Instytucie Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, kompozytor.
  Man of Tra – trzeci album zespołu Young Power wydany w 1989 przez wytwórnię Power Bros Records. Materiał nagrano w kwietniu i w sierpniu 1989 w studiu S-4 w Warszawie.
  Aleksander Korecki, znany też jako Alek Korecki (ur. 1955) – polski saksofonista jazzowy i rozrywkowy, grający zwłaszcza na saksofonie altowym, kompozytor, autor tekstów. Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu, grając tam na flecie. Współautor i wykonawca muzyki do Lykantropii Piotra Dumały.
  Krzysztof Głuch, pseudonim artystyczny Kris (ur. 10 maja 1956 w Katowicach) – polski pianista jazzowy i bluesowy, także kompozytor oraz muzyk sesyjny. Członek zespołu Ireneusza Dudka. Lider zespołuowi "Ości" oraz "Krzysztof Głuch Oscillate".

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.056 sek.