• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • You're Gonna Go Far, Kid

  Przeczytaj także...
  Radiohead – brytyjski zespół rockowy założony w 1986 roku pod nazwą On a Friday. Od 1991 roku zespół występuje pod obecną nazwą.Władca much (ang. Lord of the Flies) – powieść angielskiego pisarza, laureata nagrody Nobla, Williama Goldinga, która w alegoryczny sposób mówi o upadku kultury stworzonej przez człowieka. Książka opisuje grupę chłopców, ocalałych z katastrofy samolotu na bezludnej wyspie, których próby zorganizowania własnych rządów i społeczności mają katastrofalne konsekwencje. Władca much, wydany w 1954 roku, był pierwszą powieścią Goldinga i wszedł na stałe do kanonu najważniejszych powieści XX wieku, a w 2005 roku książka znalazła się na liście stu najlepszych anglojęzycznych powieści powstałych od 1923 roku, ogłoszonej przez tygodnik Time. Książka była dwukrotnie filmowana, w 1963 i 1990 roku.
  1 października jest 274. (w latach przestępnych 275.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 91 dni.

  „You're Gonna Go Far, Kid” to piosenka The Offspring. To trzeci utwór a zarazem drugi singiel z wydanego w 2008 roku albumu Rise and Fall, Rage and Grace. Ta piosenka była obok „Hammerhead” i „Half-Truism” jednym z pierwszych utworów zagranych na żywo jeszcze przed wydaniem Rise and Fall, Rage and Grace.

  The Offspring – amerykańska grupa punkrockowa założona w 1984 roku przez Bryana Hollanda (Dexter Holland) i Grega Kriesela (Greg K). Początkowo nosili nazwę Manic Subsidal. Do grupy dołączali kolejno: Kevin Wasserman (Noodles), James Lilja (szybko odszedł zastąpiony przez Rona Welty), Ron Welty (odszedł 18 marca 2003), Rona zastąpił Atom Willard, odszedł w sierpniu 2007, obecnie na jego miejscu gra Pete Parada.Myspace – serwis społeczności internetowej założony w 2003 roku przez Toma Andersona i Chrisa DeWolfe’a, będący do 15 czerwca 2009 na 11. miejscu wśród najbardziej popularnych stron WWW w Internecie.

  Piosenka zawiera odniesienia do książki „Władca muchWilliama Goldinga.

  Teledysk[ | edytuj kod]

  1 października 2008 ogłoszono na oficjalnej stronie The Offspring, że trwają prace nad teledyskiem, a jego premiera odbędzie się wkrótce. Klip został wyreżyserowany przez Chrisa Hopewella, który reżyserował także teledyski Radiohead, Franz Ferdinand, The Killers, Louis XIV, The Knife i kilku innych zespołów. 16 października 2008 ogłoszono na oficjalnej stronie The Offspirng, iż premiera klipu będzie mieć miejsce 17 października o 15 czasu wschodniego na MySpace.

  16 października jest 289. (w latach przestępnych 290.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 76 dni.Franz Ferdinand (w skrócie FF) – szkocki zespół pochodzący z Glasgow wykonujący indie rock. Jego nazwa pochodzi od nazwiska Franciszka Ferdynanda. Liderem zespołu jest wokalista i gitarzysta Alex Kapranos, który razem z Nickiem McCarthym jest autorem niemal wszystkich tekstów piosenek oraz skomponowanej do nich muzyki.

  Akcja teledysku ma miejsce w dystopijnej przyszłości rewolucji francuskiej.

  Klip rozpoczyna się sceną, gdy farmer pracuje na działce w ogrodzie. Nagle pojawia się bogini roślin i daje farmerowi magiczną, złotą gitarę akustyczną, a on zaczyna brzdąkać na gitarze do utworu. Wchodzi do miasta i gra dla miejscowych. Magiczne możliwości gitary, czynią farmera sensacją, dzięki czemu zarabia dużo potrzebnych mu pieniędzy. Farmer następnie gra dla porażonych plagą mieszczan i zostają oni uzdrowieni przez gitarę. Następnie farmer domaga się od jednego z nich kosztownego naszyjnika, podczas gdy bogini roślin patrzy na niego potępiającym wzrokiem. Farmer przychodzi do bardzo drogiej restauracji, ale nie może wejść z powodu swojego wyglądu. Gra więcej, aby zarobić na ładny garnitur. Kupuje garnitur, wchodzi do restauracji i zaczyna grać na gitarze dla zamożnych osób, aby zarobić więcej pieniędzy. W pewnym momencie pojawia się bogini roślin, zabiera mu gitarę i spycha go do podziemi, co jest karą za jego chciwość. Gitara ląduje na podłodze i rozpuszcza się w liściach pod koniec utworu.

  17 października jest 290. (w latach przestępnych 291.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 75 dni.Rise and Fall, Rage and Grace – ósma studyjna płyta punkowego zespołu The Offspring wydana po 5-letniej przerwie. Płyta miała swoją premierę 16 czerwca w Europie i 17 czerwca w USA. Album nagrywany był od listopada 2006 do kwietnia 2008 w Maui na Hawajach i w Orange County. Płyta zawiera 12, premierowych piosenek. Producentem albumu jest Bob Rock, odpowiedzialny za "Czarny album" Metalliki a także brzmienie Mötley Crüe i Aerosmith. Utworem promującym płytę jest Hammerhead, który 5 maja trafił do rozgłośni radiowych. Piosenka ta została też udostępniona na oficjalnej stronie zespołu. Jak zapewnia zespół nagrany materiał jest najlepszym w dotychczasowej karierze. Są to piosenki bardziej surowe niż ostatnie dokonania grupy, ale nie pozbawione charakterystycznych dla The Offspring refrenów i chwytliwych melodii.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  Digital download
  1. You're Gonna Go Far, Kid (Radio Edit) - 2:58
  Maxi singiel
  1. Unitiled (Explicit Album Version) - 2:58
  2. You're Gonna Go Far, Kid (Live) - 3:00

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka

 • Rewolucja francuska (nazywana też Wielką Rewolucją Francuską lub Wielką Rewolucją) – okres w historii Francji w latach 1789–1799, w którym doszło do głębokich zmian polityczno-społecznych i obalenia monarchii Burbonów.Sir William Gerald Golding (ur. 19 września 1911 w Newquay, zm. 19 czerwca 1993 w Perranarworthal) – brytyjski pisarz, poeta, laureat Nagrody Nobla w 1983 i Nagrody Bookera w 1980, najbardziej znany z powieści Władca much.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.674 sek.