Yorkshire and the Humber

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Yorkshire and the Humber – jeden z dziewięciu regionów Anglii. W jego skład wchodzi historyczne hrabstwo Yorkshire oraz część północnego Lincolnshire, która w latach 1974-1996 należała do dawnego hrabstwa Humberside.

City of Wakefield – dystrykt metropolitalny w hrabstwie ceremonialnym West Yorkshire w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 325 837 mieszkańców.York – dystrykt (unitary authority) w hrabstwie ceremonialnym North Yorkshire w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 198 051 mieszkańców.

Najwyższy punkt terenu znajduje się na wysokości 737 m n.p.m., w Whernside na terenie Yorkshire Dales. Największe słodkowodne jezioro o powierzchni ok. 1,9 km² to Hornsea Mere, leżące w East Riding of Yorkshire.

Podział administracyjny[ | edytuj kod]

 1. Sheffield
 2. Rotherham
 3. Barnsley
 4. Doncaster
 5. Wakefield
 6. Kirklees
 7. Calderdale
 8. Bradford
 9. Leeds
 10. North Yorkshire
 11. York
 12. East Riding of Yorkshire
 13. Kingston upon Hull
 14. North Lincolnshire
 15. North East Lincolnshire

Przypisy[ | edytuj kod]

Warto wiedzieć że... beta

Leeds – dystrykt metropolitalny w hrabstwie ceremonialnym West Yorkshire w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 751 485 mieszkańców.
Na potrzeby organizacji samorządów lokalnych w Anglii wyróżnia się nawet cztery poziomy podziału administracyjnego. Na niektórych poziomach różne uwarunkowania prawne doprowadziły do powstania różnych jednostek podziału.
North East Lincolnshire – jednostka administracyjna w Wielkiej Brytanii, dystrykt o statusie unitary authority (tzw. jednolita jednostka administracyjna, łącząca funkcje dystryktu i hrabstwa) położony na obszarze regionu Yorkshire and the Humber w Anglii. Dla celów ceremonialnych wchodzi w skład hrabstwa Lincolnshire. Graniczy z North Lincolnshire oraz z hrabstwem Lincolnshire.
Doncaster – dystrykt metropolitalny w hrabstwie ceremonialnym South Yorkshire w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 302 402 mieszkańców.
Calderdale – dystrykt metropolitalny w hrabstwie ceremonialnym West Yorkshire w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 203 826 mieszkańców.
East Riding of Yorkshire – hrabstwo ceremonialne i jednolita jednostka administracyjna (unitary authority) w północno-wschodniej Anglii, w regionie Yorkshire and the Humber, położone nad Morzem Północnym i estuarium Humber.
City of Sheffield – dystrykt metropolitalny (unitary authority) w hrabstwie ceremonialnym South Yorkshire w Anglii. W 2011 roku liczył 552 698 mieszkańców.

Reklama