• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Yes - zespół muzyczny  Podstrony: [1] [2] [3] 4
  Przeczytaj także...
  Anderson Bruford Wakeman Howe (ABWH) – grupa rockowa powstała w roku 1989, w której skład wchodzili muzycy zespołu Yes: Jon Anderson (wokal), Bill Bruford (perkusja), Rick Wakeman (instrumenty klawiszowe), Steve Howe (gitary).Keys to Ascension – czwarty koncertowy album grupy Yes, wydany w 1996 roku, składający się z dwóch płyt CD. Wszystkie utwory z pierwszej i pierwsze dwa z drugiej płyty nagrane zostały podczas koncertu w San Luis Obispo w Kalifornii, w marcu 1996 roku. Dwa ostatnie utwory z drugiej płyty są nagraniami studyjnymi. Pozostałe utwory wykonane w San Luis Obispo wydane zostały na albumie Keys to Ascension 2.
  Przypisy
  1. Yes w serwisie AllMusic.
  2. Yes: Best Ever Albums.
  3. Jon Anderson: Vancouver Island MusicFest (ang.). [dostęp 2011-08-01].
  4. Informacja prasowa grupy z czerwca 2008.
  5. Informacja prasowa grupy z września 2008.
  6. YES w Polsce.
  7. Yes na jedynym koncercie w Polsce.
  8. Doniesienia prasowe na stronie Where Are They Now dostęp 14 września 2008.
  9. Henry Potts: Where Are They Now (ang.). [dostęp 2011-04-20].
  10. World’s Greatest Prog Rock Band & Grammy Award Winners YES Announce: TREVOR HORN To Produce New Album FLY FROM HERE (ang.). yesworld.com. [dostęp 2011-04-20].
  11. Exclusive: Listen to 'We Can Fly,' the First Yes Single in 10 Years. Rolling Stone Music, 2011-06-13. [dostęp 2011-06-13].
  12. Yes Billboard Charts (ang.). allmusic.com. [dostęp 2010-06-09].
  13. Yes Hitparade (ang.). hitparade.ch. [dostęp 2010-06-09].
  14. Yes Norwegian Charts (ang.). norwegiancharts.com. [dostęp 2010-06-09].
  15. Yes Dutch Charts (ang.). dutchcharts.nl. [dostęp 2010-06-09].
  16. Yes Swedish Charts (ang.). swedishcharts.com. [dostęp 2010-06-09].
  17. RIAA: Yes (ang.). www.riaa.com. [dostęp 2010-06-09].
  18. BPI: Yes (ang.). www.bpi.co.uk. [dostęp 2010-06-09].

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona internetowa grupy Yes (ang.)
 • Notes From the Edge – The Internet Yes Source (ang.)
 • Where are they now? – Strona z aktualnościami nt. Yes (ang.)
 • Yesomania – polski serwis internetowy poświęcony Yes
 • Jon Anderson, właśc. John Roy Anderson (ur. 25 października 1944 w Accrington w angielskim hrabstwie Lancashire) – brytyjski autor tekstów, wokalista i multiinstrumentalista rockowy znany z długoletnich występów z progresywną grupą Yes, z kariery solowej oraz ze wspólnych nagrań z Vangelisem (duet Jon and Vangelis). Gościnnie udzielał się na płytach takich wykonawców i zespołów, jak między innymi King Crimson, Mike Oldfield, Tangerine Dream, Toto, Kitaro, Bela Fleck. Anderson śpiewa charakterystycznym wysokim głosem.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.


  Podstrony: [1] [2] [3] 4  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Igor Pietrowicz Choroszew (ros. И́горь Петро́вич Хоро́шев; ur. 14 lipca 1965 w Moskwie) – rosyjski klawiszowiec mieszkający w USA, najlepiej znany z pracy w zespole Yes w latach 1997 – 2001. Khoroshev zagrał na takich albumach studyjnych zespołu, jak Open Your Eyes i The Ladder, a także na albumie koncertowym House of Yes: Live from House of Blues.
  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.
  Autobiografia Jogina – autobiografia hinduistycznego guru Paramahansy Joganandy, założyciela Self-Realization Fellowship, wydana po raz pierwsza w 1946 roku. Opisuje przygody autora na drodze duchowej oraz spotkania ze świętymi i cuda których był świadkiem. Zawiera również opisowe fragmenty, na tematy filozoficzno-religijne, z uwypukleniem dialogu międzyreligijnego oraz faktów na temat krijajogi i kultury hinduistycznej.
  Rick Wakeman (ur. 18 maja 1949 roku w Perivale, Middlesex, Wielka Brytania) – wirtuoz pianista znany z występów z progresywnymi grupami The Strawbs i Yes oraz z owocnej kariery solowej. Rick Wakeman gra na całej gamie instrumentów klawiszowych od akustycznych fortepian, klawesyn i klawikord, przez instrumenty elektromechaniczne do elektronicznych. Długa kariera Ricka Wakemana obejmuje takie style i gatunki jak symfoniczny rock, art rock, new age, neo-klasyka, muzyka filmowa i rock chrześcijański.
  Tony Kaye, właśc. Anthony John Selvidge (ur. 11 stycznia 1946 w Leicesterze) - brytyjski muzyk rockowy, grający na instrumentach klawiszowych, najbardziej znany z uczestnictwa w grupie Yes w latach 1968-1971 oraz ponownie pomiędzy 1982 i 1995.
  Chris Squire (ur. 4 marca 1948 w Londynie) – brytyjski basista rockowy znany z długoletnich występów z progresywną grupą Yes oraz z nagrań studyjnych z wieloma artystami progresywnego rocka. Znany jest z unikatowej riffowej i bardzo melodyjnej gry na gitarze basowej.
  Rolling Stone Magazine – czasopismo założone w 1967 r. w San Francisco przez Janna Wennera i Ralpha J. Gleasona, jako organ ideowy kultury, a przede wszystkim muzyki hippisowskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.08 sek.