• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Yes - album Pet Shop Boys

  Przeczytaj także...
  Johnny Marr, właśc. John Martin Maher (ur. 31 października 1963 w Manchesterze) – brytyjski muzyk, były gitarzysta i kompozytor grupy The Smiths, obecnie członek grupy The Cribs. W 2010 roku gościnnie wystąpił jako gitarzysta w muzyce do filmu Incepcja, kompozytora Hans Zimmer.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.
  Christopher Sean Lowe (ur. 4 października 1959 w Blackpool) - angielski instrumentalista i klawiszowiec synthpopowej grupy Pet Shop Boys, którą założył razem z Neilem Tennantem.

  Yes – dziesiąty studyjny album brytyjskiego duetu Pet Shop Boys. Data wydania została wyznaczona na 23 marca 2009roku. W nagraniach pomagał zespołowi słynny gitarzysta Johnny Marr. Album był nagrywany w 2008, i został wyprodukowany przez Briana Higginsa oraz jego zespół producencki Xenomania, który miał także swój udział w kompozycjach. Wydawcą płyty jest Parlophone.

  Parlophone - wytwórnia płytowa, założona w Niemczech, w 1896 roku, przez Carl Lindström Company (początkowo jako Parlophon). W 1923 utworzona została jej brytyjska filia Parlophone, a w 1927 wytwórnia stała się własnością Columbia Graphophone Company, późniejszej EMI.Pet Shop Boys – brytyjska grupa muzyczna (duet), wykonująca muzykę pop, utworzona w 1981 roku. Duet tworzą: wokalista Neil Tennant i klawiszowiec Chris Lowe.

  Lista utworów[]

  wszystkie utwory stworzone przez Neila Tennanta oraz Chrisa Lowe'a, chyba że napisano inaczej.
  1. "Love etc." (Pet Shop Boys, Xenomania)
  2. "All over the world" (Pet Shop Boys, Piotr Czajkowski)
  3. "Beautiful people"
  4. "Did you see me coming?"
  5. "Vulnerable"
  6. "More than a dream" (Pet Shop Boys, Xenomania)
  7. "Building a wall"
  8. "King of Rome"
  9. "Pandemonium"
  10. "The way it used to be" (Pet Shop Boys, Xenomania)
  11. "Legacy"

  Zobacz też[]

 • Pet Shop Boys
 • Przypisy

  1. Witek Kociniak: Pet Shop Smith Boys (pol.). [dostęp 13 stycznia 2009].
  2. Pet Shop Boys official website, News section(ang.)

  Linki zewnętrzne[]

 • Okładka
 • Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.Piotr Iljicz Czajkowski, ros. Пётр Ильич Чайковский (ur. 25 kwietnia/7 maja 1840 w Wotkińsku, zm. 25 października/6 listopada 1893 w Sankt Petersburgu) – rosyjski kompozytor. Twórczość Czajkowskiego wywarła silny wpływ na dalszy rozwój muzyki rosyjskiej.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.