• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Yemenia

  Przeczytaj także...
  Sana, inaczej Sanaa lub San’a (arab. صنعاء) – stolica Jemenu, zamieszkiwana przez 1 747 627 osób (2004). Położona jest na równinie, na wysokości 2200 m n.p.m. i jest otoczona górami Aiban oraz Jabal Nuqum.Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.
  Arab Air Carriers Organization (arab. الإتحاد العربي للنقل الجوي) to regionalny sojusz linii lotniczych państw arabskich, powstały w 1965 r. w ramach Ligi Państw Arabskich. Celem jej działania na rzecz poprawy jakości i standardów bezpieczeństwa arabskich linii lotniczych. AACO ma swoją siedzibę w Bejrucie (Liban), zaś jej Centrum Szkoleniowe w Ammanie (Jordania).
  Airbus A310 w barwach Yemenia

  Yemenia - jemeńskie narodowe linie lotnicze z siedzibą w Sanie. Ma połączenia z Afryką, Azją i Europą. Należy do sojuszu Arab Air Carriers Organization. Głównym hubem jest Port lotniczy Sana.

  Azja (gr. Ἀσία Asía, łac. Asia) – część świata, razem z Europą tworząca Eurazję, największy kontynent na Ziemi. Z powodów historycznych i kulturowych sama Azja bywa również nazywana kontynentem (zob. alternatywne listy kontynentów).Afryka – drugi pod względem wielkości kontynent na Ziemi. Ma 30,37 mln km² powierzchni, czyli ponad 20,3% ogólnej powierzchni lądowej naszego globu. Przechodzi przez niego południk 0°, obydwa zwrotniki i równik.

  Połączenia codeshare[]

  Yemenia ma codeshare z następującymi liniami

  Port lotniczy Sana (IATA: SAH, ICAO: OYSN) - międzynarodowy port lotniczy położony w Sanie. Jest największym portem lotniczym w Jemenie. Pas startowy służy również dużej bazy wojskowej z kilkoma samolotami bojowymi i samolotami transportowym z Jemeńskich Sił Powietrznych.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.