• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Yelverton - Devon

  Przeczytaj także...
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.Exeter (IPA /ˈeksɪtə(r)/) – miasto w Wielkiej Brytanii, ośrodek administracyjny hrabstwa Devon, port nad rzeką Exe, w pobliżu jej ujścia do Kanału La Manche. W 2005 r. populację miasta szacowano na 117,600 mieszkańców.
  Devon – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w Anglii, w regionie South West England, położone we wschodniej części Półwyspu Kornwalijskiego, pomiędzy Kornwalią na zachodzie a hrabstwami Somerset i Dorset na wschodzie. Jest jedynym hrabstwem położonym nad dwoma akwenami morskimi – kanałem La Manche na południu i Kanałem Bristolskim na północy – z oddzielną linią brzegową.

  Yelverton – wieś w Anglii, w Devon, w dystrykcie West Devon, w civil parish Buckland Monachorum. Leży 14 km od miasta Plymouth, 46,8 km od miasta Exeter i 302,5 km od Londynu. W 2015 miejscowość liczyła 3711 mieszkańców.

  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.Plymouth (IPA /ˈplɪməθ/, korn. Aberplymm) – jeden z największych portów Wielkiej Brytanii, położony nad rzeką Plym i Tamar, na granicy między Kornwalią a Devonem. Port nad kanałem La Manche. W 1967 przyłączono do miasta przedmieścia Plympton i Plymstock.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. About the parish (ang.). Buckland Monachorum. [dostęp 2017-01-29].
  2. Distance from YELVERTON [SX523677] (ang.). GENUKI. [dostęp 2017-01-29].
  3. Yelverton (Devon) (ang.). City Population. [dostęp 2017-01-29].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.83 sek.