• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Yellowstone - serial telewizyjny  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Gil Birmingham (ur. 13 lipca 1953 w San Antonio) – amerykański aktor filmowy, znany między innymi z roli Billy’ego Blacka w filmie Zmierzch czy Moipa w End of the Spear.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Yellowstone amerykański serial telewizyjny ( dramat, western) wyprodukowany przez Linson Entertainment, którego twórcą jest Taylor Sheridan. Serial jest emitowany od 20 czerwca 2018 roku przez Paramount Network. Natomiast w Polsce serial jest emitowany od 7 kwietnia 2019 roku przez Paramount Channel.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Ian Stuart Bohen (ur. 24 września 1976 r. w Carmel-by-the-Sea w stanie Kalifornia) − amerykański aktor filmowy i telewizyjny.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Serial opowiada historię Johna Duttona, właściciela największego rancza w USA. Jego posiadłość chcą kupić firmy deweloperskie, indiański rezerwat oraz przedstawiciele parku narodowego Yellowstone.

  Dramat (z gr. δρᾶμα – dráma czyli działanie, akcja) – jeden z trzech rodzajów literackich (obok liryki i epiki). Jest to właściwie rodzaj sztuki na granicy teatru i literatury.Michaela Conlin (ur. 9 czerwca 1978 w Allentown) w rodzinie irlandzko-chińskiej - amerykańska aktorka teatralna i telewizyjna. Występuje w serialu Kości, w którym gra artystkę-plastyka Angelę Montenegro rekonstruującą twarze ofiar.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Western – gatunek filmu fabularnego, powieści awanturniczej albo sztuki scenicznej, obejmujący utwory, których akcja rozgrywa się w okresie kolonizacji i stabilizowania się życia na terenach zachodnich stanów USA, zwanych Dzikim Zachodem. Jest charakterystyczną formą amerykańską, chociaż był uprawiany również przez twórców rodem z Europy.
  Serial telewizyjny – wieloodcinkowy program telewizyjny, zazwyczaj mający określoną strukturę narracyjną i utrzymany w określonej konwencji (np. dramatu, komedii, science-fiction, horroru) lub łączący różne konwencje.
  Paramount Network, początkowo Spike TV – amerykańska stacja telewizyjna, należąca do korporacji medialnej MTV Networks. Do 2003 roku nosiła nazwę The Nashville Network, w skrócie TNN.
  David Rodman "Dave" Annable (ur. 15 września 1979 w Suffern w stanie Nowy Jork) – amerykański aktor telewizyjny i filmowy.
  Jill Hennessy, właśc. Jillian Noel Hennessy (ur. 25 listopada 1968 w Edmonton) – kanadyjska aktorka, najlepiej znana z ról w serialach Prawo i porządek oraz Jordan.
  Paramount Channel – kanał telewizyjny należący do Viacom International Media Networks, emitujący filmy wytwórni Paramount Pictures. Obecnie stacja nadaje m.in. w Hiszpanii, Francji, Rosji, na Węgrzech oraz w kilku krajach latynoamerykańskich. W Polsce start zaplanowano na 19 marca 2015 roku, stacja będzie nadawać w miejscu Viacom Blink!.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.808 sek.