• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Year Zero  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Kerrang! – brytyjski tygodnik muzyczny (zawiera informacje dotyczące głównie rocka i metalu). Publikowany przez wydawnictwo Bauer Consumer Media. Organizuje coroczne gale rozdania nagród, przyznawanych w kilkunastu kategoriach. Jest to również nazwa kanału tv prezentującego muzykę rockową i gatunki jej pokrewne.P2P (ang.) Peer-to-Peer – model komunikacji w sieci komputerowej, zapewniający wszystkim hostom te same uprawnienia, w odróżnieniu od architektury klient-serwer.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Year Zero (znany także jako Halo 24) – studyjny album Nine Inch Nails, wydany w kwietniu 2007. Wyprodukowany przez frontmana NIN Trenta Reznora we współpracy z Atticusem Rossem, Alanem Moulderem (obaj pracowali także przy With Teeth) oraz Brianem Gardnerem.

  Madryt (hiszp. Madrid) – stolica i największe miasto Hiszpanii, położony w środkowej części kraju u podnóża Sierra de Guadarrama (Wyżyna Kastylijska) nad rzeką Manzanares.KROQ-FM to amerykańska komercyjna stacja radiowa zlokalizowana w Los Angeles, Pasadena - California należąca do CBS Radio. Nadająca na 106.7 FM oraz w internecie przez 24 godziny na dobę. KROQ-FM gra przeważnie muzykę rockową (modern rock). Dżingiel przewodni stacji to potoczna nazwa "kay rock", a slogan "The World Famous K-Rock".

  W wywiadzie dla Kerrang! z 2005 Reznor wyjawił, że zamierza napisać materiał na nowe wydawnictwo podczas trasy With Teeth, zostało to potwierdzone we wrześniu 2006.

  Faza miksowania Year Zero rozpoczęła się w styczniu 2007, album został ukończony 5 lutego 2007.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. "HYPERPOWER!" – 1:42
  2. "The Beginning of the End" – 2:47
  3. "Survivalism" – 4:23
  4. "The Good Soldier" – 3:23
  5. "Vessel" – 4:52
  6. "Me, I'm Not" – 4:51
  7. "Capital G" – 3:50
  8. "My Violent Heart" – 4:13
  9. "The Warning" – 3:38
  10. "God Given" – 3:50
  11. "Meet Your Master" – 4:08
  12. "The Greater Good" – 4:52
  13. "The Great Destroyer" – 3:17
  14. "Another Version of the Truth" – 4:09
  15. "In This Twilight" – 3:33
  16. "Zero-Sum" – 6:14

  Promocja[ | edytuj kod]

  12 lutego 2007 fani odkryli, że na nowych koszulkach promujących trasę wyróżnione litery tworzą tekst I am trying to believe. Okazało się, że istnieje strona iamtryingtobelieve.com, a wkrótce znaleziono kilka powiązanych stron (ze zbliżonymi IP) zawierających antyutopijną wizję świata za 15 lat. Wiele wydarzeń opisanych na tych stronach ma miejsce w roku 0000.. Wkrótce okazało się że strony zostały stworzone przez 42 Entertainment w celu promocji płyty Year Zero. Trent Reznor stwierdził: Termin "marketing" jest dla mnie w tym momencie frustrujący. To czego teraz doświadczacie to JEST "rok zero". To nie jest sztuczka żebyście kupili płytę – to JEST forma sztuki.. i my dopiero zaczynamy. Mam nadzieję że ta jazda wam się spodoba.

  Manchester – miasto (city) w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie metropolitalnym Greater Manchester. W sensie formalnym stanowi samodzielny dystrykt metropolitalny.Pamięć USB (znana także pod nazwami: pendrive, USB Flash Drive, Flash Disk, Flashdrive, Finger Disk, Massive Storage Device, Flash Memory Stick Pen Drive, USB-Stick) – urządzenie przenośne zawierające pamięć nieulotną typu Flash EEPROM, zaprojektowane do współpracy z komputerem poprzez port USB i używane do przenoszenia danych między komputerami oraz urządzeniami obsługującymi pamięci USB.

  Pamięci USB[ | edytuj kod]

  12 lutego 2007 fani znaleźli pamięci USB w toaletach podczas koncertu NIN w Lizbonie. Znajdowały się na nich wysokiej jakości mp3 z utworem "My Violent Heart", który szybko rozprzestrzenił się w internecie. Kolejne USB z tym utworem zostały znalezione w Madrycie. 19 lutego w Barcelonie znaleziono USB z utworem "Me, I'm Not". 25 lutego w Manchesterze znaleziono USB z "In This Twilight" i zdjęcie zdemolowanego znaku "Hollywood".

  Bootleg – angielski termin oznaczający nagranie muzyczne rozpowszechniane bez zgody autora; nagranie pirackie. Wiele osób do określenia nielegalnych nagrań z koncertów używa terminu ROIO - Records of Illegitimate/Indeterminate Origin czyli "nagrania o nielegalnym/nieokreślonym pochodzeniu".Barcelona (katal. [bərsəˈɫonə], hiszp. [barθeˈlona]) – miasto w północno-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym, około 110 km na południe od grzbietu Pirenejów i granicy hiszpańsko-francuskiej. Stolica prowincji o tej samej nazwie oraz wspólnoty autonomicznej Katalonii. Drugie co do wielkości miasto Hiszpanii, z liczbą mieszkańców wynoszącą 1 620 809 wewnątrz centrum administracyjnego. Zespół miejski Barcelony wykracza poza centrum administracyjne, z liczbą ludności wynoszącą 4 588 000, jest piątym co do wielkości zespołem miejskim w Unii Europejskiej. Cała metropolia ma około 5 milionów mieszkańców.
  .mw-parser-output div.cytat{display:table;padding:0}.mw-parser-output div.cytat.box{margin-top:0.5em;margin-bottom:0.8em;border:1px solid #aaa;background:#f9f9f9}.mw-parser-output div.cytat>blockquote{margin:0;padding:0.5em 1.5em}.mw-parser-output div.cytat-zrodlo{text-align:right;padding:0 1em 0.5em 1.5em}.mw-parser-output div.cytat-zrodlo::before{content:"— "}.mw-parser-output div.cytat.cudzysłów>blockquote{display:table}.mw-parser-output div.cytat.klasyczny::before{float:left;content:"";background-image:url("//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b9/Quote-alpha.png/20px-Quote-alpha.png");background-repeat:no-repeat;background-position:top right;width:2em;height:2em;margin:0.5em 0.5em 0.5em 0.5em}.mw-parser-output div.cytat.klasyczny>blockquote{border:1px solid #ccc;background:white;color:#333;padding-left:3em}.mw-parser-output div.cytat.cudzysłów>blockquote::before{display:table-cell;color:rgb(178,183,242);font:bold 40px"Times New Roman",serif;vertical-align:bottom;content:"„";padding-right:0.1em}.mw-parser-output div.cytat.cudzysłów>blockquote::after{display:table-cell;color:rgb(178,183,242);font:bold 40px"Times New Roman",serif;vertical-align:top;content:"”";padding-left:0.1em}.mw-parser-output div.cytat.środek{margin:0 auto}.mw-parser-output div.cytat.prawy{float:right;clear:right;margin-left:1.4em}.mw-parser-output div.cytat.lewy{float:left;clear:left;margin-right:1.4em}.mw-parser-output div.cytat.prawy:not([style]),.mw-parser-output div.cytat.lewy:not([style]){max-width:25em}

  Pamięci USB były po prostu mechanizmem wycieku muzyki i danych, które chcieliśmy wypuścić. Nośnik, jakim jest CD, jest przestarzały i niestosowny. To jest zupełnie boleśnie oczywiste czego chcą ludzie – muzyki wolnej od DRM, z którą mogą robić co chcą. Jeśli chciwy przemysł płytowy przyjmie tę koncepcję, szczerze myślę, że ludzie będą płacić za muzykę i korzystać z niej w większym stopniu.

  Album koncepcyjny (ang. concept album) — album muzyczny, na którym zawarte utwory tworzą całość pod względem literackim lub muzycznym i są skupione wokół pozamuzycznego tematu.Michael Trent Reznor (ur. 17 maja 1965 w Mercer w stanie Pensylwania) – amerykański multiinstrumentalista, założyciel, lider, kompozytor, autor tekstów, gitarzysta, klawiszowiec oraz wokalista Nine Inch Nails.
  Trent Reznor,

  Teaser trailer[ | edytuj kod]

  22 lutego 2007 na oficjalnej stronie Year Zero pojawił się trailer. Zawierał przelotne spojrzenie na niebieski znak drogowy z napisem "I AM TRYING TO BELIEVE" oraz zniekształcony widok "The Presence". Muzyką w trailerze był zwolniony mix "Another Version of the Truth" (14. utwór na płycie).

  Alan Moulder (ur. 11 czerwca 1959 w Bostonie) – angielski producent nagrań alternatywnych wykonawców rockowych. Współpracował z takimi brytyjskimi artystami jak The Jesus and Mary Chain, Ride i My Bloody Valentine, jak również z artystami amerykańskimi, takimi jak Nine Inch Nails, The Killers, The Smashing Pumpkins czy Blonde Redhead.Saul Stacey Williams (ur. 29 lutego 1972 w Newburgh) – amerykański poeta i muzyk. Po ukończeniu Morehouse College gdzie zdobył licencjat z aktorstwa i filozofii, przeniósł się do Nowego Jorku i uczył się aktorstwa na New York University. W 1996 roku zdobył tytuł mistrza poetyckiego slamu Nuyorican Poets Cafe. W 1998 roku zagrał w niezależnym filmie Slam, uhonorowanym na Sundance Film Festival i MFF w Cannes.

  Radio[ | edytuj kod]

  3 marca 2007, pomiędzy 1:00 a 2:00 rano w radiu KROQ została puszczona piosenka "The Beginning of the End". Oficjalnie był to przeciek, jednak wkrótce utwór zaczął krążyć po internecie.

  4 kwietnia 2007 w KROQ nastąpiła premiera "Capital G".

  Transmisja strumieniowa[ | edytuj kod]

  4 kwietnia 2007 cały album został udostępniony do odsłuchania przez streama z oficjalnej strony NIN. 10 kwietnia 2007 pojawił się także na profilu NIN w serwisie MySpace.

  Emo (IPA: /ˈiːmoʊ/) – dwuznaczny termin slangowy używany do opisania lub w odniesieniu do mody, stylu i postawy połączonej z muzyką post hardcore, pop punk, a także metalcore. Emo może również opisywać muzykę emo lub ogólnie stan emocjonalny ("czuć się jak emo"). Jest również (czasami niepochlebnie) używane w stosunku do kogoś ubierającego się jako stereotypowy emo lub kogoś ogólnie, we własnym mniemaniu, nieprzystosowanego do realiów świata.Josh Freese (ur. 25 grudnia 1972 w Orlando, Floryda w USA) – amerykański perkusista punkowy i rockowy. Wychowany w Kalifornii, w rodzinie muzyków (ojciec dyrygent, matka pianistka), w wieku 7 lat zaczął grać na perkusji. Już jako 12-latek rozpoczął profesjonalną karierę, a w wieku 15 lat zaczął jeździć w trasy koncertowe i nagrywać płyty.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Myspace – serwis społeczności internetowej założony w 2003 roku przez Toma Andersona i Chrisa DeWolfe’a, będący do 15 czerwca 2009 na 11. miejscu wśród najbardziej popularnych stron WWW w Internecie.
  With Teeth (pisane [WITH_TEETH]) – czwarty album studyjny amerykańskiego zespołu industrialnego Nine Inch Nails, wydany 3 maja 2005 roku przez Interscope Records. Został wyprodukowany przez frontmana Trenta Reznora wieloletniego kolaboranta Alana Mouldera. Płytę promowały single "The Hand That Feeds", "Every Day is Exactly the Same" i "Only".
  Survivalism (znany także jako Halo 23) - pierwszy singel Nine Inch Nails z albumu Year Zero wydanego w 2007. Utwór ten jest 3 na albumie. Singel został wydany w formie cyfrowej w iTunes Store 3 marca, a wersje CD i na winylu zostały wydane 2 kwietnia.
  Antyutopia (utopia negatywna) – utwór przedstawiający społeczeństwo przyszłości, którego organizacja polega na ograniczaniu wolności jednostki poprzez całkowite podporządkowanie jej systemowi władzy.
  Zarządzanie prawami cyfrowymi (z ang. digital rights management, DRM) – oparty na mechanizmach kryptograficznych lub innych metodach ukrywania treści system zabezpieczeń mający przeciwdziałać używaniu danych w formacie elektronicznym w sposób sprzeczny z wolą ich wydawcy.
  Media strumieniowe – technika dostarczania informacji multimedialnej na życzenie. Najpopularniejsze media strumieniowe opierają się na transmisji skompresowanych danych multimedialnych poprzez Internet. Nie należy mylić mediów strumieniowych z multimedialnymi formatami plików (AVI).
  MP3 ((ang.) MPEG-1/MPEG-2 Audio Layer 3) – algorytm kompresji stratnej dźwięku, przetworzonego uprzednio na sygnał cyfrowy. Popularnie zwany formatem MP3 lub standardem MP3. Jest zdefiniowany przez IETF w dokumencie RFC 5219.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.03 sek.