• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Yao Aziawonou

  Przeczytaj także...
  Togo, Republika Togijska – państwo w zachodniej Afryce nad Zatoką Gwinejską. Graniczy z Ghaną, Beninem i Burkina Faso.Servette FC - szwajcarski klub piłkarski z siedzibą w Genewie. Jest najbardziej utytułowanym zespołem we francuskojęzycznej części Szwajcarii i jedynym w kraju, który przez cały XX wiek grał w najwyższej lidze. W Swiss Super League występował nieprzerwanie od jej powstania w 1897, aż do momentu ogłoszenia bankructwa w 2005(łącznie 108 sezonów). W sezonie 2010/2011 występuje w drugiej lidze.W 2011 roku wygrywając dwumecz barażowy z Bellinzoną, Servette Genewa powróciła do Super League. W 2013 roku zespół zakończył rozgrywki na ostatnim 10. miejscu w tabeli i spadł do Challenge League.
  Fussballclub Winterthur - szwajcarski klub piłkarski, grający obecnie w Challenge League, mający siedzibę w mieście Winterthur, leżącym w kantonie Zurych.

  Yao Kaka Aziawonou (ur. 30 listopada 1979 w Lomé) – togijski piłkarz, defensywny pomocnik.

  Życiorys[]

  Jego pierwszym profesjonalnym klubem w karierze był Étoile Filante de Lomé. Następnie trafił do Francji, a jego klubem stały się popularne „Kanarki”, czyli FC Nantes. Rok później rozpoczął swoją podróż po Szwajcarii. Grał kolejno w FC Sion, FC Wangen, FC Basel, FC Thun, Servette Genewa, BSC Young Boys, FC Luzern, FC Winterthur i FC Grenchen. W reprezentacji debiutował 14 lipca 1995, podczas meczu Togo - Mauretania.

  FC Thun (FC Thun 1898) - szwajcarski klub piłkarski, występujący w rozgrywkach ligowych szwajcarskiej drugiej ligi. Jego siedziba i stadion znajduje się w mieście Thun. Założony został 1 lipca 1898 roku.Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.

  Kariera sportowa[]

  Przypisy

  1. Yao Aziawonou (niem.). weltfussball.de. [dostęp 2015-03-16].

  Bibliografia[]

 • Profil w bazie National Football Teams (ang.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Étoile Filante de Lomé – togijski klub piłkarski, grający w pierwszej lidze togijskiej, mający siedzibę w mieście Lomé.
  Szwajcaria, Konfederacja Szwajcarska (Confoederatio Helvetica, Schweiz, Schweizerische Eidgenossenschaft) – państwo federacyjne w Europie Zachodniej. Jest jednym z niewielu państw, w których obowiązuje demokracja bezpośrednia. Szwajcaria od kongresu wiedeńskiego w 1815 roku jest państwem neutralnym. Do Organizacji Narodów Zjednoczonych przystąpiła dopiero 10 września 2002 po przegłosowaniu tej decyzji w referendum minimalną większością 52% głosów.
  Football Club de Sion – szwajcarski klub piłkarski, założony w 1909 roku, mający siedzibę w Sionie. Obecnie występuje w Axpo Super League.
  Pomocnik (ang. midfielder) – zawodnik w piłce nożnej, który gra w środku pola między atakującymi napastnikami a broniącymi obrońcami. Rozróżnia się pomocników: defensywnych, środkowych, ofensywnych, bocznych oraz cofniętych skrzydłowych.
  Lomé, miasto i stolica Togo, państwa w zachodniej Afryce. Położone na Wybrzeżu Niewolniczym, nad Zatoką Gwinejską; ośrodek administracyjny regionu Maritime.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.043 sek.