• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Yalennis Castillo

  Przeczytaj także...
  Letnie igrzyska olimpijskie – międzynarodowe zawody sportowe organizowane co 4 lata przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Należą do największych i najbardziej popularnych zawodów sportowych na świecie. Zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich uznawane jest przez sportowców większości dyscyplin za najbardziej prestiżowe osiągnięcie.Yang Xiuli (chin. upr. 杨秀丽, chin. trad. 楊秀麗, pinyin Yáng Xiùlì; ur. 1 września 1983 w Fuxin) – chińska judoczka, mistrzyni olimpijska, brązowa medalistka mistrzostw świata.
  Republika Kuby (nazwa oficjalna República de Cuba) – państwo w Ameryce Środkowej położone na Morzu Karaibskim w archipelagu Wielkich Antyli. Państwo to składa się z wyspy o nazwie Kuba oraz szeregu otaczających ją mniejszych wysepek, z których największą jest Isla de la Juventud. Stolicą Kuby jest Hawana, a największe miasta to: Santiago de Cuba, Camagüey, Holguin, Guantánamo, Santa Clara.

  Yalennis Castillo (ur. 21 maja 1986) – kubańska judoczka, wicemistrzyni olimpijska.

  Startuje w kategorii do 78 kg. Jej największym osiągnięciem jest srebrny medal igrzysk olimpijskich w Pekinie. W walce o złoty medal przegrała z chińską zawodniczką Yang Xiuli.

  Judo, dżudo (jap. 柔道, jūdō, "łagodna droga, łagodny sposób"; "droga miękkości, szlachetna droga") – sztuka walki powstała w Japonii.29. Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2008 rozgrywały się w Pekinie, stolicy Chin, od 8 do 24 sierpnia (niektóre mecze piłki nożnej odbyły się 6 i 7 sierpnia, czyli przed oficjalnym otwarciem).

  Osiągnięcia[]

  ]

  Przypisy

  1. http://www.sports-reference.com. [dostęp 2010-01-10].

  Linki zewnętrzne[]

 • Yalennis Castillo na stronie www.judoinside.com • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.